İntihar edeceğim helalmi acaba

osledim17 ´isimli üyeden Alıntı ↑...

1. Alt 01-21-2009, 21:57 #1
    dincikominist Mesajlar: 22
    osledim17´isimli üyeden Alıntı
    selam sana yardımcı olabilrim imam hatip son sınıfta okuyorum bölümüm ilahiyat istersen msn adresimi ekle FPRIVATE "TYPE=PICT;ALT=" bir insanı kurtarmak herkesi kurtarmak demek bunu başarabilmen bile Allah'a azmini göstermen demektir ...

ben yaşamak istemiyorum ama Allah benim verdiğim canı ben alırım dediği için intahar edemiyorum
    tuzum kuru olmadığı için yani zengin olmadığım için dünya nimetlerinde istediğimi yapamıyorum
    zorunlu ihtiyaçlarımı zor zahmet karşılıyorum
    sigara içki eroyonla deşaz olmak için paran olması lazım olsada insanın bedenine zararlı hem bu maddeler deşaz olmak için yeterli olmuyor
    insanın bedeni hep fazlasını hep fazlasını istiyor
    zinadan deşaz olmak için de paran olması lazım çünki kadınlar paraya tabar genelde erkeklerde kadına tapar genelde
    zengin değilim kadınlardan deşaz olmak için
    bazen düşünüyorum dünya kadınların yarısı benim olsa diğer yarısını nefsimin istiyeceğini hissediyorum yani deşarz olmak için buda yeterli değil
    yani üstedi Allahın haram kıldığı yasak kıldığı haller hareketler uygulamalar insanı deşarz edip mutlu edeceğini zannetmiyorum ummuyorum
    sen bana Allahın uygun ve helal kıldığı bir yöntemle bir sistemle deşarz olabileciğim bir seçenek göstere bilirmisin nefsimi ikna edebilirmisin
    ama sıradan hep duyduğumuz dine yapış kılesik cevaplar verme
    kendi icadın ve kendin uyguladığın deneyip başarılı olduğun bir yöntem bir çare olsun

2. Alt 01-22-2009, 00:27 #2
    alptraum Mesajlar: 38.105
    Blog Başlıkları: 28
    Ahirete önem veren bir kisinin zaten intihari uygulayacagi pek umulmaz. Bediüzzaman Said-i Nursi Hazretleride intihar etmek ve o kadar eziyetten kurtulmak isterdim ama intihar dinimizce yasak demistir. Simdi bu eziyetlerin disinda sükür ki yasamimiz cok cok kötü degil. Genel olarak söylemiyorum kisisel bir tavirdir benimkisi. Cünkü aciyi anlatma ya da aciyi hissetmek ya da yasamak. Iste bu ücüde birbirinden farkli ve en acisida yasamak olani.

Üstadin bu Dünya zevklerine bir örnegi vardi.

Bir insan bu Dünyada ki tüm zevkleri yasamak istese yinede yasayamaz, cünkü bir serce günde kendi agirliginin 9 kati kadar yiyecek yiyebilir ve 81 kez diger bir disi serce ile ciftlesebilir ve baska bir örnekte karicadir kendi agirliginin 50 kati agirligi kaldirabilir ve kendisinin 30 kilo kati fazlasini cekebilir. Tabi bu örnekler cogaltilabilir.

Bizdeki bu irade ile bu acizlik ile coks ey düsünmek bence yersizdir. Lakin beyine bir damla kan gitse ya felc oluruz ya da ölürüz ama öyle zaman gelirki bizden güclüsünü tanimayiz yikariz yakariz.

3. Alt 01-22-2009, 00:49 #3
    Ziyaretci
    Henna Mesajlar: n/a

Muradını, Muradına tercih eyle...kardeşim..

4. Alt 01-22-2009, 00:53 #4
    Ziyaretci
    Ve sen yine denendiğinde
    ve yine kalbin daraldığında
    ve yine bütün kapılar yüzüne kapandığında
    ve yine ne yapman gerektiğini bilemediğinde...
    Uzun uzun düşün
    ve hatırla yaratanını!

Allah kuluna kâfi değil mi?

(Zümer/36)

husiyin bunu beğendi.
  5. Alt 01-22-2009, 00:55 #5
    Ziyaretci

Bulut, rüzgar, ay ve güneş...

Hepsi bunun için çalışıyor;

Sen eline ekmek geçiresin

ve onu

gaflet ile yemeyesin diye...

6. Alt 01-22-2009, 01:03 #6
    Ziyaretci

“O”
    varken,
    yalnızlık
    sadece
    bir kelimedir..

Ya Muğis...Eğisni..
    Ey Kimsesizler Kimsesi..

Konu Henna tarafından (01-22-2009 Saat 01:08 ) değiştirilmiştir.
  7. Alt 01-22-2009, 01:34 #7
    altun Mesajlar: 885
    dincikominist´isimli üyeden Alıntı
    ben yaşamak istemiyorum ama Allah benim verdiğim canı ben alırım dediği için intahar edemiyorum
    tuzum kuru olmadığı için yani zengin olmadığım için dünya nimetlerinde istediğimi yapamıyorum
    zorunlu ihtiyaçlarımı zor zahmet karşılıyorum
    sigara içki eroyonla deşaz olmak için paran olması lazım olsada insanın bedenine zararlı hem bu maddeler deşaz olmak için yeterli olmuyor
    insanın bedeni hep fazlasını hep fazlasını istiyor
    zinadan deşaz olmak için de paran olması lazım çünki kadınlar paraya tabar genelde erkeklerde kadına tapar genelde
    zengin değilim kadınlardan deşaz olmak için
    bazen düşünüyorum dünya kadınların yarısı benim olsa diğer yarısını nefsimin istiyeceğini hissediyorum yani deşarz olmak için buda yeterli değil
    yani üstedi Allahın haram kıldığı yasak kıldığı haller hareketler uygulamalar insanı deşarz edip mutlu edeceğini zannetmiyorum ummuyorum
    sen bana Allahın uygun ve helal kıldığı bir yöntemle bir sistemle deşarz olabileciğim bir seçenek göstere bilirmisin nefsimi ikna edebilirmisin
    ama sıradan hep duyduğumuz dine yapış kılesik cevaplar verme
    kendi icadın ve kendin uyguladığın deneyip başarılı olduğun bir yöntem bir çare olsun

ben sizi anlayamadım resmen isyan ediyorsunuz kadınlardan böyle bahsetmeniz hiç hoş değil

Henna bunu beğendi.
  8. Alt 01-22-2009, 22:20 #8
    dincikominist Mesajlar: 22
    yazzıklar olsun sizlere size kalsaydım çokdan intihar etmiştim
    bir popsıtar yarışması olsa binlerce insan nasıl kendimi gösteririm diye
    kendini parcalarcasına icatlar hünerler bulup sıtar olmak istiyorlardı
    veya bir dini popçu konser verdiğinde sıdatyumları doldururuz

unun gibi dini popçu olmak için neleri vermek isterdiniz ne gayretler gösterirdiniz
    ama gerçek AŞKIN tarifini bulma bulupda başkasına göstermeli diye hiç hevesiniz hiç gayretiniz yokdimi
    çünki nefsiniz dünyalık nimetlere karşı hevesi gayreti oluyor dimi
    aslında Aşkı bulmak dünyalıktır nefis bunun fark edemiyor
    Yunus emre nediyor
    ne varlığa sevinirem
    ne yokluğa yerinirem
    Aşkun ile avunuram
    bana seni gerek seni
    demişya

ey müslüman gençlik diyor bir Allah dostu
    Kolunu paçanı sıva din işlerinde müctehid ol.
    Çekilipte çekilmekliği kabul eden deve misali olma.”

ALIN SİZE DAHA ÖNCE BU KONUDA YAYINLADIĞIM BİR ÖRNEK SİZDEN BÖYLE UZUN BİR TARİF BEKLERDİM
    ---------------------------------------------------------

Deşarz popla topla gucakta hop hopla

bu deşarz yöntemi dinsiz yöntemdir

deşarz Allah Allah haykır Allah
    bu deşarz yöntemi dini yöntemdir

günümüzün bir pisikoloğu şu makaleyi yayınlamış

Alıntı:
    İnsan yaşamak için beslenmek zorundadır, beslenme yapısı insanın metabolizmasına göre hareket, beyin ve cinsel enerji oluşturur. İnsanın sırasıyla bedensel, beyinsel ve cinsel enerjileri devreye girer. İnsan bedensel enerjisi kadar hareket etmeli, beyinsel enerjisi kadar yoğunluk etkinlik ve cinsel enerjisini tüketecek kadar cinsellik yaşamalıdır bu enerjilerin üretimi kadar tüketimi yaşanmaz ise enerji tıkanmasının sonucunda gerilim yaşanır

bu deşarz yöntemi dinsiz yöntemdir

pisikolok diyorki insan beslenmeyle şarz olur bu şarzını deşarz yoluyla boşaltmalı yoksa beslenmeyle dolan enerji sığamayınca patlar çevreye zarar verir diyor burası doğru

ve diyorki insan bedensel enerjisini boşaltmak için top oynamalı spor yapmalı
    güzel ama spor musakabalarında siddeti kavgayı fanatiklerin halini görüyoruz
    vallahi diyorum ben tekvonda ve halter sporlarını sonuna kadar denedim bana huzur rahatlık vermedi rekabet yüzünden sitres hırs halinden hiç kurtulamıyordum

milli halterci naim süleymanoğlunun son halini gördük gaztelerden meyhanede içip kavga çıkarmış manşet olmuştu geçmişte
    hırslarından hile karlık yaparak dopink kullandıklarını metyada hep gördük dimi

ve diyorki insan beyinsel enerjisi kadar pop dinlemeli müzik dinlemeli diyor
    güzel diyemeyeceğim geçmişte kekili diye bir popcunu ölürüm ölürüm diye sarkısıyla gencin birisinin intihar ettiğini metyalarda izlemiş görmüştük
    müslüm babanın parçalarıyla gençlerin vucutlarını jiletlediğini görmüştük

şatanistlerin metal müziğiyle ain yaptıklarını metyadan izlemiştik
    vallahi diyorum müziği sonuna kadar dinledim yaşadım müzik beni gerçek Allah Aşkı dururken sahte aşka kadın aşkına mümtela ederek ölümden dönmeme sebeb oldu

ve diyorki insan cinsel enerjisini tüketecek kadar cinsellik yaşamalıdır
    evet erken yaşta evlenerek nefsini köreltmelidir
    devlet yaş sınırı koyarsa 18 derse metya 28 yaşı dahi erken derse
    önce kadınlar karayer yapsın derse
    ne olacak bu gençliğin hali

ne olacağını söyleyeyim
    ya müstürbasyon hastalığına yakalanırlar ya zina fuhuş hastalığını yakalanırlar
    karayer yaptıkdan sonrada gelde bu hastalıklardan kurtul bakalım
    can çıkar ama bu hastalıklar zor çıkar

Rasülümüz buyuruyorki s.a.v şehfet hastalığına tutulmuş insan dipsiz kuyuya düşmüş gibidir ancak Allahın kutret urganı ona yetişir buyurmuş
    bu cinselliğin başı boş olması metyada gördüğünüz gibi dönmelerin çoğalmasına sebeb oluyor

yani cinsel enerjiden deşaz olmanın helalından aşırısından fazlası tıranfesliğe ve lezbenliğe yol açtığını görsel ve yazısal metyadan görüyoruz

deşarz Allah Allah haykır Allah
    bu deşarz yöntemi dini yöntemdir

dini İslam ne diyor deşarz olmak konusunda

evet Allahın nimetlerinden bedenimizi şarz yaptığımız zaman
    bu enerjiyi boşalmak zorundayız
    yoksa her akıllı insan kalbindeki sıkıntıyı sitresi hisseder
    bu kurtcuklar insanı devamli kemirir durur

kontrolsuz atom enerjisi hiroşomayı yok ettiği gibi konrolsuz beden enerjiside insanı günah bataklığında helak eder
    nasıl atom nükler enerjiyle bir barajım kulübesi kadar küçük alanla onlarca şehri aydınlattığı gibi bir insan kontrollu deşarzla onlarca şehirli insanlara ışık yollarını aydınlatan mum önder olabilir

islamın emrettiği kontrollu deşarz nasıl olur derseniz
    önce farz olan emirleri uygulamak yapmak
    yasak olan haramlardan sakınmak kaçmakla olur
    sonrada hayatın 7 gün 24 saatinde dilinde Allah ismini zikrini eksik etmemekle fırsat ortam bulduğundada başkalarına Allahın güzelliğini haykırmakla olur

ama önce kendin uygulayacaksın yapacaksın sonrada başkalarına anlatacaksın
    sizi bilmem bu aciz kardeşiniz size burdan bir şeyler yazıp aktardığında
    tam deşaz tam kalbindekini size boşalmasını bilmesede bunu yaptığı zaman
    bir huzur bir mutluluk duyyor

sanırım kalbin gerçek gıdası gerçek Aşkı bu olsa gerek
    size bunları anlatıyorumki Allahın güzelliğini anlatmak farz
    ve farzı sünneti göstermek riyaya gösterişe girmiyormuş iyi örnek olmak babında yapılması gerekiyormuş

Allahın emrini sade sanal hayatta yani internette değil
    gerçek hayatta sokakta işte fırsat bulduğunda ortam olduğunda anlatmalı deşarz olmalı yapmalıdır
    her zaman sanalda hakkı anlatmak deşarz olmak imkanı çok ama

gerçek hayatta bu fırsadı ortamı bulmak zor ama gayret etmeliyiz
    çünki herkezin interneti yok
    insanlar denizden dalgalarla sahile vurmuş balık misali
    GERÇEK AŞK DENİZİNE HASRET

7 gün 24 saat Allahı sanalda ve gerçekte haykırıp deşarz olamazsınız
    ama 7 gün 24 saat kalbinizden dilinizle sessiz
    içinizdeki nefis ve şeytana Allahın Aşkını haykırarak DEŞARZ olabirsiniz
    belki Allahın lutvu keremiyle nefsinizde imana gelir

Rasülümüz buyuruyorki s.a.v benim şeytanım iman etti buyuruyor bizim şeytanımız iman etmesede İnşallah bizim imanımızada zarar veremez

bu aciz kardeşiniz geçmişteki işladiği konularda şöyle uyarılarım uygulamalarım vardı

şimdi onları yeniden sıralayım önce bunları yapmalısınız temeli bunlar

1 göz zinası yapmamak yaparsan kendini cezalandırmak

2 kalp zinası yapmamak yaparsan kendini cezalandırmak

3 öfke caniliği yapmamak yaparsan kendini cezalandırmak

4 zikirsiz halliliği yapmamak yaparsan kendini cezalandırmak

5 imtihan isyancılığı yapmamak yaparsan kendini cezalandırmak

nasıl cezaldıracam derseniz unutanlara görmeyenlere hatırlatayım

cebinizde bozuk para eksik etmeyerek endüşüğünü yere atmakla

her yasağı yaptığınızda

bunu dua haline getirerek her zaman Mevladan dilenerek

9. Alt 01-23-2009, 00:59 #9
    kipchak Mesajlar: 1.658
    Blog Başlıkları: 506

Henna bunu beğendi.
  10. Alt 01-23-2009, 01:49 #10
    Ziyaretci
    Sn.dincikominist ...yalnız kendinizi mi dinliyorsunuz?Bakın kainatta bir nokta olan varlığımızı bir kenara bırakıp Onu bulmaya O nun buyruğunu tutmaya adamayı düşünün kendinizi..
    Şimdi siz diyorsunuz ve ben din/li/yorum...ama bişey anlamıyorum..Psikolojim Kuran ile şifalanır benim...Başka çare yok..Mevlana derki:ben ihlas suresi varken tabibe gitmem.Eğer insan kendi ile meşgul olursa derdi büyür...ama bırakın sadece kainatın sesi; Kuran konuşsun ,biz susalım af fermanını elimize alana dek...Eğer Allah'ın dileğine,muradına kaderine razı olmazsak ,başlattığımız mücadele akıntıya kürek çekmek olur..hal böyle sanırım.Bakınız adımları kadere taraf atın...rıza gösterirken kendiniz yol çizmeyin nefsinizle uğraşmayın.Bize verilen kulluk vazifesi ve bir hilafet bayrağı var..Bu Tebliğ ve Hizmet yolunda siz ve size ait derdi kederi son sıraya koyun ve heva hevesin sesini kısın ,o(NEFS) konuşsun dursun,siz kendi açmaya çalıştığınız yolda değil resulun nurlu ve pak yolundan giderek O'nu taklide koyulun...Nefs ile mücadele etmek ona savaş açmak ise bu farklı bir strateji ister..Onu size ısrarcı bir hale getirmeyin...Onu da mümin ve munis hale getirip uysallaştırın..savaş çetindir..Abdülkadir Geylani derki:sizden kim dünyayı ister ve dünya dertlerinin çaresini aramaya çıkarsa dünya ve rahatı nimeti ondan kaçar...aksine Allahı ve onun yolunda koşan kişinin dünya ayağının altına serilir nimetler ona gelir...Allah dünyayı ona hizmetçi kılar...
    kendimizden bahsetmek ,çare biliyor gibi olup çare sormak..Yardımcımız yalnız Allahu zül Celaldir..Kulların hepsi toplansa ve dilese istese Kimse yardım edemez O ol demedikçe..bu bir yazı bir kelimede olsa.Eğer o yardım edecek olsa kimsede engel olamaz..Mümin kişi uyanık olmalı ve hakka karşı edebi muhafaza etmeli.Kendi ile Rabbi arasına ne melek ne kul nede peygamber almamayı yakalamalı...
    Hz.İbrahim a.s ateşe atıldığındaki teslimiyeti ne güzeldir..hani o,Cebrail'e "Allah azze ve celle soruyor;bir isteği var mı Halil'imin?O da ;" halimi bilmesi bana yeter" demişti...
    halimiz O'Na ayan iken...
    Hz.Ömer r.a insanların kaderlerindeki olumsuz hallerini birbirlerine anlatmalarına binaen derki:"En Merhametliyi, merhametsizlere merhaetsizce şikayet ediyorsunuz..."

Kuran'a sarılın...manasına bürünün..nuruna dalın..okuyun..düşünün...dinleyin...ümid edin ve isteyin....Verenin lutfu çok siz çok çok isteyin...
    hatta öyle çok isteyin ki: O çok Zengin ve iHsanı bol...Kerem sahibi...Vermeyi seven Vehhab...Bağışlayıcı O,affedici..O...Herşey O nun..İnna lillahi ve inna ileyhi raciun...
    Malikel mülk...mülkünden verince hiç eksilmeyen yalnız o...Mustafa İslamoğlu konuşmasında bizlere ısrarla ;ne olur Allahu Tealadan dua ederken çok isteyin..çok isteyin ki o büyük arşın sahibi hazinesi sonsuz Rahman dır..siz çok isterken O'nun verecebileceğine olan inancınızı ve güveninizi...ıspatlamış olasınız...
    önce kulluk edelim...vazifemiz bu...sayar isek dünya ve nefsin sorunları bitmez...Mümine zindan olduğunu bildiğimiz yerde süt liman bir yol beklentisi tezatdır.
    arkaya bakmadan bir günü hak için yaşayabilmek çabasıdır hayat..Mümin bu husuda sayü gayret eder.Bir günü vardır.Dün gitmiş yarın ise gaybdır...Hayr adına bir günü severek ümit ederek resulun yolunda yürüyüp , fecre kavuşturmalı emanetini...
    Allah bizden günahsızlık istemiyor...Özür bekliyor.
    Bizi Allah dan uzaklaştıran günahlarımızın çokluğu değil özrümüzün yokluğudur..
    kendinizi şahıslara anlatsanızda kendinizede saklasanız asıl olan bugün Rabbinizle alakanız ve kurduğunuz bağın derecesidir..Niyet iyi de olsa Allahın kulundan beklediği yol Kuranda belli ve resul ile örnekli..yapılacak çok taat var efendim..bunlarla düzenli meşguliyet nefsin sesini duymamamızı sağlar şeytanın desiselerine kulak kabartmamayı öğretir...yapılacak her şey belli.Kuran ve sünnet yaşamımızın ilacı suyu günesi ışığı olamzsa olmazıdır..olmuyor da işte budur...
    Yalnız O 'ndan yardım dileriz...
    Rahman Cümlemizi sıratı müstakime hidayet eylesin...

Konu Henna tarafından (01-23-2009 Saat 02:15 ) değiştirilmiştir.
    Esmaaa ve husiyin bunu beğendiler.
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.