Birinci Sınıf Öğrencisinin Sevgilisine Mektubu

...

Ağaç Şeklinde Aç14Beğeni
  • 5 gönderen Henna
  • 3 gönderen emirahmedyasin
  • 2 gönderen alptraum
  • 2 gönderen zeynep_hearty
  • 2 gönderen Henna

1. Alt 01-29-2009, 12:09 #2
    aslısu Mesajlar: 51
    hiç şaşırmamak gerek artık

2. Alt 01-29-2009, 20:13 #3
    emirahmedyasin Mesajlar: 1.121
    selamun aleykum
    Hakka olan yakınlığı öğütülmüş batılla doldurulmuş nesil.Üzüldüm,ürktüm,utandım,hayıflandım,s inirlendim.Hakikaten şu söz doğru:Eğitim değil öğütüm sistemi.
    Selam ve dua hakiki iman etmişlerin üzerine olsun.

Henna, safer82 ve mina bunu beğendiler.
  3. Alt 01-29-2009, 20:18 #4
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Cocuklara ögretilecek ve ögütlenecek husus haram sistemi degildir zaten bu yanlis bir yoldur. Helali ögretmek gerekir ve helal olanlari anlatmak gerekir. Haram olanlar ise taaaa en son helali ögrendikten sonra sorup ögrenecegi seydir.

Bizim en büyük yanlisimiz hep yasaklari ögrenmemizdir bu da insan bünyesinde ters tepki yapabiliyor.

Henna ve safer82 bunu beğendiler.
  4. Alt 01-30-2009, 03:12 #5
    Ziyaretci
    zeynep_hearty Mesajlar: n/a
    Kesinlikle haklısınız Sayın Alpraum zira yalnızca çocuk psikolojisi değil yetişkin bir insanın psikolojiside yasak olan şeye meyyaldir örneğin birine kırmızı çekiç düşünme derseniz o kişinin ilk gözünün önüne gelecek şey canlandıracağı şey kırmızı çekiç olur...Kaldıki hiç bir pedogog çocuklarda yapılması gereken şeyler söz konusu olduğunda yapılması gerektiğini söyleyin demez bilhassa yaşanmasını önerirler zira çocuklar çok görsel bir yapıdadırlar çocukların duyduklarından ziyade gördükleri çok daha etkili ve kalıcı olur ...örneğin namaz kılmanın gerekliliğinden ziyade ilk aşamada çocuğun göreceği yerde namaz kılınması önerilir zira görsel algı çok önemlidir...selam ve dua ile...

Henna ve safer82 bunu beğendiler.
  5. Alt 01-30-2009, 14:10 #6
    Ziyaretci
    Henna Mesajlar: n/a
    açıkçası yazı ilkokul yazısı değil bence..mizah diye düşünüyorum..
    8 yıldır elyazısı yazıyor çocuklar...düz yazan azdır...birinci sınıfdaki yazı karakteri bu aşamadan farklı olmalı...

çocuk eğitimi ...benim çocuk deyince aklıma hz.Ali geliyor...ilk iman edişiyle ...oysa çocuğa nasıl bir anlam yüklemişiz değil mİ?
    Ve İsmail a.s....
    ve Hz.Yusuf....
    onlar da çocuktu...

Hz.İbrahim...tek başına bir duruş...

Konu Henna tarafından (01-30-2009 Saat 19:38 ) değiştirilmiştir.
    safer82 ve altun bunu beğendiler.
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.