Ekmek yoksa zehir yesinler

Devlet, aç kalan halkına zehir vermeyi uygun gördü! Merdiven altında üretilen yasa dışı gıdaların fakirlere dağıtılması için valilere görev düştü. Fransa Kralı 16. Louis'in karısı Kraliçe Marie Antoinette, açlıktan isyan ...

Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni
  • 1 gönderen serkaan001

1. Alt 05-01-2008, 12:11 #1
    Metin mete Mesajlar: 547
    Devlet, aç kalan halkına zehir vermeyi uygun gördü! Merdiven altında üretilen yasa dışı gıdaların fakirlere dağıtılması için valilere görev düştü.

Fransa Kralı 16. Louis'in karısı Kraliçe Marie Antoinette, açlıktan isyan eden halkı için "Ekmek bulamıyorlarsa pasta yesinler" demişti. Bu sözün benzeri, 2000'li yıllarda Türkiye'de yaşandı. Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren yeni kanunla birlikte, yasak olarak üretilen sağlıksız gıdaların, toplandıktan sonra fakirlere dağıtılmasına izin verildi. Yani merdiven altı diye tabir edilen kaçak gıdalar ile üzerindeki etikette eksik bilgi bulunan ürünlerin, imha edilmesi yerine garibana dağıtılması kararlaştırıldı. Bu konuda yetkili merci de valilikler olarak belirlendi.

Yağ ile başlandı
    Kanunun ilk uygulaması ise Gaziantep ve Elazığ'da yaşandı. Gaziantep'te kaçak üretilen 18 bin litre soya yağı, Gıda Bankası ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı'na teslim edildi. Elazığ'da da 25 bin litre sahte sıvı yağ toplatılarak kamu malı sayıldı.

'Çok sakıncalı bir uygulama olur'
    Ankara Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Aziz Ekşi:
    Tarım Bakanlığı'ndan üretimizni almadan yapılan üretimlerin zaten imha edilmesigerek. Yasak üretilmiş birgıdayı halka nasıl yedireceksiniz? Üstelik, devlet bunları nerelerde depolayacak?

'Başlı başına halkın sağlığına bir tehdit'
    Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu Başkanı Şemsi Kopuz:
    Bu uygulama başlı başına halk sağlığını tehdit edecek. Gıda sektöründeki kayıt dışı, halkın sağlığı açısından en büyük risk faktörüdür. Bu uygulamanın doğuracağı sonuçları kim, nasıl telafi edecek!..

'Gerçek anlamıyla toplu katliamdır...'
    İstanbul Ticaret Odası Gıda Meslek Komitesi Üyesi Sadık Çelik:
    Bu uygulama, genel olarak gıda terörünü hoş gösteren ve hoş gören bir uygulama. Sanki toplatılan bu mallar, zararlı değilmiş gibi yoksullara dağıtılacak. Bu uygulama, bana göre bir toplu katliamdır.

Faruk ERDEM
    http://www.takvim.com.tr/gnc125.html

2. Alt 05-01-2008, 17:30 #2
    serkaan001 Mesajlar: 269
    GERÇEK ANLAMDA MİLLETİ DÜŞÜNEN YOK.YETKİLİLER SADECE KENDİ KOLTUKLARINI GARANTİ ALTINA ALMA PEŞİNDELER.
    BİR ARA KAÇAK İÇKİ MODAYDI.HER GÜN HABERLERDE KAÇAK İÇKİ MAHSENLERİ YAKALANDI.ÇOĞUDA TATİL KÖYLERİNE SATIYORLARDI.
    BEN DE BURADAN YETKİLİLERE SESLENİYORUM. O KAÇAK İÇKİLERİ TOPLAYIP DÖKEREK ZİYAN ETMEYİN. AMATEM'E (Alkol ve Madde Bağımlılığı Araştırma ve Tedavi Merkezi) YOLLAYIN ORADAKİ GARİBAN YURTTAŞLARINIZI DÜŞÜNÜN.
    BÖYLELİKLE ZİYAN ETMEMİŞ OLURSUNUZ,OLACAKSA HALK ZİYAN OLSUN.
    ÖNEMLİ OLAN SİZLERİN KOLTUK AŞKI.

Metin mete bunu beğendi.
  3. Alt 05-13-2008, 16:06 #3
    Metin mete Mesajlar: 547
    serkaan001´isimli üyeden Alıntı
    GERÇEK ANLAMDA MİLLETİ DÜŞÜNEN YOK.YETKİLİLER SADECE KENDİ KOLTUKLARINI GARANTİ ALTINA ALMA PEŞİNDELER.
    BİR ARA KAÇAK İÇKİ MODAYDI.HER GÜN HABERLERDE KAÇAK İÇKİ MAHSENLERİ YAKALANDI.ÇOĞUDA TATİL KÖYLERİNE SATIYORLARDI.
    BEN DE BURADAN YETKİLİLERE SESLENİYORUM. O KAÇAK İÇKİLERİ TOPLAYIP DÖKEREK ZİYAN ETMEYİN. AMATEM'E (Alkol ve Madde Bağımlılığı Araştırma ve Tedavi Merkezi) YOLLAYIN ORADAKİ GARİBAN YURTTAŞLARINIZI DÜŞÜNÜN.
    BÖYLELİKLE ZİYAN ETMEMİŞ OLURSUNUZ,OLACAKSA HALK ZİYAN OLSUN.
    ÖNEMLİ OLAN SİZLERİN KOLTUK AŞKI.

Bak bu güzel bir fikir ama bence yakmak icin kullanalim.Ben evde ispirto kullaniyorum nargile kömürü yakmak icin iyi olurdu..

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.