Müslümanların Kendi Gündemlerini Oluşturma Beceriksizliği;acizliği;basiretsizliği

esselamu aleyküm... forumdaki konulara bakıyorum da,gündemimizi güncelimizi neler işgal ediyor...başörtüsü meselesi almış başını gidiyor zati,sanki başka derdimiz yok gibi(yanlış anlaşılmasın,küçümsediğimden değil)...Özgün düşünecek,toplumu değiştirme iddiasında olan müslümanların,farklı gündemleri olmalı değil mi ...

Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni
  • 1 gönderen mhmt

1. Alt 03-20-2008, 21:23 #1
    el_feta Mesajlar: 1.168
    esselamu aleyküm...
    forumdaki konulara bakıyorum da,gündemimizi güncelimizi neler işgal ediyor...başörtüsü meselesi almış başını gidiyor zati,sanki başka derdimiz yok gibi(yanlış anlaşılmasın,küçümsediğimden değil)...Özgün düşünecek,toplumu değiştirme iddiasında olan müslümanların,farklı gündemleri olmalı değil mi sizce de?..kainat boşluk kabul etmez,malum..bizler,kendi gündemimizi belirleyemeyince oluşturulan gündemlerle savruluyoruz...önemsiz gibi gelmesin gözünüze,bu çok ama çok önmelidir...
    hep diyorum,bizi bu eziklik psikolojisi mahfeder...
    yanılıyor muyum?
    selam ve dua ile...

2. Alt 03-20-2008, 21:43 #2
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Sizce Türkiye Gündeminde Basörtüsümü var

Siz sadece gündemde carsafimi gördünüz

3. Alt 03-20-2008, 21:48 #3
    Çarşaf,aklımın ucundan bile geçmedi...hem ne alakası var,kusura bakmayın ama...müslümanlar,savruluyorlar,kendi gündemlerini oluşturmadıkça bu böyle devam eder...biz onları konuşuyoruz,onların sofrasında yiyor,bozuk terazileriyle doğru tartmaya çalışıyoruz...Allah resulünün bu bağlamda,islami hareket metoduna dikkat ettiyseniz ne demek istediğim daha iyi anlaşılacaktır,kanaatimce...
    vesselam..

4. Alt 03-20-2008, 21:52 #4
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    @el-feta
    Alıntı:
    forumdaki konulara bakıyorum da,gündemimizi güncelimizi neler işgal ediyor...başörtüsü meselesi almış başını gidiyor zati,sanki başka derdimiz yok gibi(yanlış anlaşılmasın,küçümsediğimden değil)...

Alıntı:
    Çarşaf,aklımın ucundan bile geçmedi...hem ne alakası var,kusura bakmayın ama...müslümanlar,savruluyorlar,kendi gündemlerini oluşturmadıkça bu böyle devam eder...

Ben basörtüsünü kastettim basörtü demek bana göre carsafin getirisi demekdir "ne alakasi var demek"

Bu gündemle alaka kuramadigina göre bu dedigimlede bir alaka olusturamiyorsun

Basörtüsü ile egitim davasi var gördügün gibi Onun disinda terör ile mücadele var sence türkiye gündeminde ne olsun

Senin seceneklerin neler ama olmasini istedigin seyler icin oluru olacak kaliplar hazirlanmis olmalidir bunu unutma

5. Alt 03-20-2008, 21:59 #5
    mhmt Mesajlar: 904
    Blog Başlıkları: 3
    Türkiye neredeyse her dönem yapay gündemlerle meşgul olmuştur. sürekli medya vasıtasıyla yoğunluk sağlanır ve acı bi tablodur bu. ancak, Başörtüsü onların oluşturduğu basit gündem olarak değerlendirilecek bi konu değildir. siz başörtüsünü basit görüyorsunuz demiyorum. zaten belirtmişsiniz. ancak, müslüman bu konuda takındığı tavrında yanılıyor derseniz aynı noktaya gelebiliriz. şöyle ki, tahriklere kapılmamızı çok daha fazla açık kapı bırakmamızı isterler. müslüman, onlara ve olanlara pabuç bırakmaz adımını doğru atar, tahriklere kapılmaz boş konuşmaz. bu olmalıdır. değil mi?

başörtüsünün önemine gelince.. Neden başörtüsüne karşılar bu noktaya bakıldığında, aslında temelinde sebebin kör bi inat olmadığını görürüz. başörtüsünü takan zihniyetin, fikri sistemin, yükselmesini istemezler, ellerinden pastadan aldıkları payın, ki bu sadece maddi değidir, gitmesini istemezler. yerlerinden olmak istemezler.

müşriklerin durumu benzer. bidikleri halde yanılmak gibi.

bunun temelinde, sistemi yönetme ona şekil verme kavgası vardır. müslüman olarak farkmetmemiz gerekenleri eğer erken farkedersek, o zaman sizin istemediğiniz yapay gündeme kurban olan müslüman olmaktan çıkarız inşaAllah.

selametle..

safinaz bunu beğendi.
  6. Alt 03-20-2008, 22:06 #6
    ...ne alakası var dememin sebebi,başörtüsü ile bağlantısını kuramamdan değil...ben müslümanların gündem ve güncelinin arızalı olduğunu vurgulayıp,konuyu bu düzleme taşımak isterken,böyle bir tepki için ne alaka dedim...hazırlamaktan bahsetmişsiniz ya,kastettiğim de biraz bu,üretmezseniz üretilenden yersiniz ancak...doğru demişsiniz...gündemin ne olacağına gelince;bu sitede bir çok gençte gördüğüm ve daha bir çok sitede de bu böyle,iyi niyetli olabilirler ki,kalpleri allah bilir,muhtemelen de öyledirler..lakin,müslümanların düşman tanımları yok en başta???türkiyedeki islami hareketlere bir bakın said nursiden alın milli nizam,milli selamet,refah ve en son akp,darbeler vs...müslümanlar ne istiyor tam olarak,buna bırakın fiili cevap vermeyi,teorik olarak dahi cevap verebilmiş değiller...vereceğim örnek için özür dilerim ama,hıyarım var diyenin peşine tuzu alıp koşuyoruz..ilkeli bir duruşumuz yok...olmadığı için,hedeflerimiz silik olduğu için,nerde kaldığımızı ,neye vardığımızı/varacağımzı bilmiyoruz...bu anlatmaya çalıştıklarım,başörtüsü vs meselelerinin çok daha üzerindedir...Allah cc yeryüzünün halifesi olmak gibi bir misyon yüklemiş,insana/müslümana...
    bugün çok insan farkında olmayabilir..emin olun bir 500 yıl geçtiği zaman tarih bu dönemleri çok kötü yazacak..hani ortaokulda falan sosyal bilgiler kitabı vardı,bir harita ve altında devletin kuruluş ve yıkılışını yazan iki tarih...şimdilerde ne yazacak dersiniz?
    3. haçlı seferleri 2001-?...şöyle kafanızı çevirin,ümmete bakın...bu ülkeler bu haritalar..kim çizmiş bu sınırları???...merak etmeyin dünyada yeni bir düzen kuruluyor,kırk yıllık tunusda ki,zeynel abidin bin ali bile örtüye izin verdiyse,bir şeyler değişecektir...amerika yıkılacaktır...lakin kim galip sonrasında? yine "güçlü" olan mı?? bir başka konuda malcolm x'in bir sözünü yazdım:kuklayı değil,kuklacıyı vurun...diye...üstelik,kurşunumuz da yok...
    allah bize rahmet etsin..
    unutmayın müslümansınız,özgün düşünün ve idealist olun..
    selam ve dua ile...

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.