İşte Vahdettin'in Kuva-yı Milliye'yi destekleyen hatt-ı hümayunu

el_feta ´isimli üyeden Alıntı ↑...

1. Alt 01-04-2009, 17:07 #11
    mustafamehmet Mesajlar: 69
    el_feta´isimli üyeden Alıntı

NAto mermer nato kafa derdi babam..Bu tanımının altını daha iyi dolduruyorum sayenizde...

sen bu lafı kullanırken baskası icin terbiyeli oluyosun, lafı sana kullanınca edebimizi takınmamız gerkiyo. ' ''PKK ile mücadelede ölenler şehit değildir'' diyen bi vatan haininden edebi öğrenicek değilim... sayın ''SÜPER MÜSLÜMAN''

Konu mustafamehmet tarafından (01-04-2009 Saat 17:19 ) değiştirilmiştir.
  2. Alt 01-04-2009, 17:24 #12
    el_feta Mesajlar: 1.168
    mustafamehmet´isimli üyeden Alıntı
    sen bu lafı kullanırken baskası icin terbiyeli oluyosun, lafı sana kullanınca edebimizi takınmamız gerkiyo. ' ''PKK ile mücadelede ölenler şehit değildir'' diyen bi vatan haininden edebi öğrenicek değilim... sayın ''SÜPER MÜSLÜMAN''

bu sözüm size değildi.ısrarla benle cedelleşen ve hakaret eden birineydi...
    Size,ayetin bana bir hak olarak verdiği selamı verdim...

3. Alt 01-04-2009, 17:33 #13
    Buyur Musatafa Kemalin mektubu..
    bu padişah mı satmış devleti..
    dilersen mektubun osmanlıcasını bile koyabilirim önüne...

ben vahdettin vatan hainle ilgili yazı koydum, sende daha önce bir mektupla ilgili bi konu acmısısın, tekrar aynısı yazıcam dedim ve sende tekrar buraya actın. buraya bena göstermek icin actın bu konuyu. bak üstedeki bu sesleniş kime. ve ikincisi benim icin o lafı kullanmadın hadi, peki baskası icin kullanınca edebsizlik olmuyomu ?

4. Alt 01-04-2009, 17:48 #14
    bu lafız size değildi..tekrarlıyorum...adını kullanmak istemiyorum...Terbiyesizlik olmuyor mu kısmına gelince,yakışır yakışmaz,daha farklı olabilirdi belki amenna ama bunu yazan kişi siz yokken de kaçtır aynısını yapıyordu ve bir yere kadar...

Fikr konuşmak bitince insanlar şahıslarla uğraşır..alaya başlar...

Asla bunu yapmam...Sizi tanımıyorum...beni kaale de almazsınız,malum buralar suni ortamlar,bir siteninbir köşesinde anlattıklarımla yaşı ilerlemiş ve kendince yol çizmiş birinin çok da değişmeyeceğini biliyorum..bu ancak doğruyu arayan için mümkündür,...ben zaten doğruyum ve yolum doğru benim diyen bir insana bişey anlatılmaz...

yolunuzu çizmişsinizdir,diyeceğim yok...Ben özelde/genelde beğenir beğenmezsiniz bir şekilde dinimi de tarihimi de iyi öğrendiğime inanıyorum,daha çok eksiklerim olmakla beraber uğraşıyorum..teklifimi de sundum,gelin herkes kaynağıyla konuşsun diye...

Şehid kurani bir kavramdır,biz susalım kuran konuşsun...ya da tarih ise tarih...

sizdeki nefsten bende de var..ben de sen şöylesin asıl sen busun diyerek,iletişimi keserim,bu kolay olan..Ve ben asla bunu yapmam,yapmamak için uğraşırım...

Derdim HAKKtır ve hakkı ortaya koymak isterim...İnsanlar BİLGİ SAHİBİ OLMADAN FİKR SAHİBİ oluyorlar ki bu aslında çok üzücü bir durum...

Allah sizi her fikri seçmek de muhayyer bırakmıştır..Ben de öyle..O yüzden size KEMALİZM dinini benimsemiş olabilirsiniz demiştim ki burada asla ama asla bir yadırgama yoktu..Dileyen börtü böceğe de tapabilir,diyeceğim yoktur...Bu benim dinimin emridir...
    Ammaaaa,mesela islam ise,konuşur ve karışırım..İslam diğer dinlerden farklıdır...HAYATA MÜDAHİLDİR...

Nebi as az çok bilirsiniz..O peygamberlik gelmeden önce de iyi bir insandı,ahlaklı idi...İnsanlar da onu seviyorlardı..Ama ne zaman ki nübüvvet geldi,yıkın bu putları bunlar sizin ve atalarınızın uydurageldiği saçam şeylerdir demeye başladı ve bunun için örgütlendi,işte o zaman kavmi ona düşman oldu.Oysa o hala aynı iyi ve ahlaklı muhammed idi...

konuyu dağıttığımı düşünmeyin,bence hepsi birbirine bağl...iman edip,kuran ile hayatını bulmaya çalışan biri için allah'tan bağımsız hiçbir mekan olamaz ne afedersiniz tuvalet ne de meclis ya da Allah'tan bağımsız hiçbir hareket olamaz,ne bir tebessüm ne de birine sıkılacak bir kurşun....

TEVHİD budur..Hayatı birlemek...

İslamın bir kainat tasavvuru vardır...ısrarla savunsanız da msutafa kemal bir batıcıdır..onlarca fransız eseri okumuştur...Ziya gökalp'in türkçülüğünden etkilenmiştir...Ve o zamanın yüzünü batıya çevirmiştir...
    Cuma hutbesini yazmışsınız,bir de balolarda yabancı kadınlarla dans ettiğini biliyoruz...Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu...Bu adam ne yapmaya çalışmış...

Siz de böyle bir hayatı kabul edebilirsiniz...Bu bir suç değil genel anlamda...
    Ama KEMALİZM islam dışıdır...yapılan devrimler İslamdışıdır...

Biz özelde eleştrimizi zaten yapıyoruz...müslümanların osmanlı zamanında dahi yaptığı hataları vs ki saltanatı bu sitede en çok ben eleştirdim...

toptancı değil..sadece vahye göre...kim ne kadar yanlışsa o kadar...
    HakK ne derse o...

HAK GELDİ BATIL ZAİL OLDU...

selam ve dua ile..

Henna, emirahmedyasin ve Bediüzzaman26 bunu beğendiler.
  5. Alt 01-04-2009, 18:28 #15
    senle ben düşünce olarak cok zıttız . ama bu normaldir ve olması gerkendir tek bir ses de demokrasi olmaz herkez kendi düşüncesi söylemelidir. ama bu vatan toprağında yasayan bir insanın o sözleri söylemesini kabul edemem veya Türküm diyen birinin. bilmiyorum da sen belki bu dediklerimin hiç biri değilsindir. ama bu dediklerimsen o sözleri eden vatan hainidir. orda şehid olanlar bu ülkedeki 75 milyon müslüman Türkün .rahat ve güvende olsun diye canlarını feda ettiler.

son birşeyde insaları kendinizden ayrı fikirlere sahip olabilir.aynı fikirde olmayanları sen kemalizim dinindensin. yada sen müslüman değilsin demeyin. son kez uyarıyorum günaha giriyosunuz. allah katında seninde benimde herkezinde nerde olduğunu sadece Allah cc bilir.

6. Alt 01-04-2009, 19:36 #16
    dionysoz Mesajlar: 103
    Osmanlının kurtuluşu'nu vahdettin'e maletmiyorum...
    M.kemal'e hiç...

Mustafa Kemal'in ve dalkavuklarının dağıttığı 1. meclis'e,istiklal mahkemeleri'nde astırdığı alimlere,şehh Saidlere,Çanakkale'de direnenlere,sonradan sürülen MEHMED akif lere bağlıyorum....

Mustafa Kemal'in LAİK(dindışı) devriminden sonra hangisi kalmış meydanda..söyler misiniz?

cıks.beğenmedim bu cevabı.bırak şimdi dalkavukları istiklal mahkemelerini.senin anlayabilceğin şeyler değil bunlar.sen önce iran islam devriminden sonra kaç kişi darağacında sallandırılmış git onu araştır bakalım biraz ondan sonra gel bizim devrimize.
    konumuz vahdettin değilmiydi bizim yahu.
    bu söylediklerin vahdettini ne aklıyo ne haklı çıkarıyo ne kahraman yapıyo nede vatan haini. yani vahdettin hala hiç bişey.hala aciz bi kukla.bu söylediklerin vahdettini ne düşman devletleriyle çıkarımıza olacak anlaşmalar yapabilen bir padişah yapıyo,nede bu topraklardan düşmanları atabilecek kapasiteye sahip bir lider.vahdettin hala mustafa kemal paşaya yandım paşam,anadoluda filizlenen kurtuluş umuduna sen liderlik etmelisin diyen bir boynu bükük.

güya biricik padişahını aklayacak arkadaş.

7. Alt 01-04-2009, 21:49 #17
    dionysoz´isimli üyeden Alıntı
    cıks.beğenmedim bu cevabı.bırak şimdi dalkavukları istiklal mahkemelerini.senin anlayabilceğin şeyler değil bunlar.sen önce iran islam devriminden sonra kaç kişi darağacında sallandırılmış git onu araştır bakalım biraz ondan sonra gel bizim devrimize.
    konumuz vahdettin değilmiydi bizim yahu.
    bu söylediklerin vahdettini ne aklıyo ne haklı çıkarıyo ne kahraman yapıyo nede vatan haini. yani vahdettin hala hiç bişey.hala aciz bi kukla.bu söylediklerin vahdettini ne düşman devletleriyle çıkarımıza olacak anlaşmalar yapabilen bir padişah yapıyo,nede bu topraklardan düşmanları atabilecek kapasiteye sahip bir lider.vahdettin hala mustafa kemal paşaya yandım paşam,anadoluda filizlenen kurtuluş umuduna sen liderlik etmelisin diyen bir boynu bükük.

güya biricik padişahını aklayacak arkadaş.

aklama gayretim yok...Olmaz da...Sadece ve sadece hakkı ortaya koymak...
    yeri geldiğinde Osmanlı yı da eleştirdim burada...

Luzumsuz laflar etmeyin...

Henna ve Bediüzzaman26 bunu beğendiler.
  8. Alt 01-04-2009, 22:07 #18
    mustafamehmet´isimli üyeden Alıntı
    senle ben düşünce olarak cok zıttız . ama bu normaldir ve olması gerkendir tek bir ses de demokrasi olmaz herkez kendi düşüncesi söylemelidir. ama bu vatan toprağında yasayan bir insanın o sözleri söylemesini kabul edemem veya Türküm diyen birinin. bilmiyorum da sen belki bu dediklerimin hiç biri değilsindir. ama bu dediklerimsen o sözleri eden vatan hainidir. orda şehid olanlar bu ülkedeki 75 milyon müslüman Türkün .rahat ve güvende olsun diye canlarını feda ettiler.

son birşeyde insaları kendinizden ayrı fikirlere sahip olabilir.aynı fikirde olmayanları sen kemalizim dinindensin. yada sen müslüman değilsin demeyin. son kez uyarıyorum günaha giriyosunuz. allah katında seninde benimde herkezinde nerde olduğunu sadece Allah cc bilir.

Bakın kabul edememeniz,doğruyu değiştirmez...Bu vatan dediğiniz ne?
    Bu toprakları birileri işgal etse idi,biz ne diyeceksek benim sözlerim de ona göre....Ben niye bu vatanın ya da bu halkın düşmanı olayım Allah aşkına...???

Nebi as İRANLI selman ile BİZANSLI Süheyb ile ETİYOPYALI Bilal ile kendi akrabalarına v etoplumuna karşı savaşmamış mı???

İşte azıcık siyer biliyorsanız peygambere o zamanın müşriklerinin fitneci,baba-oğul arasını ayıran dediklerini bilirsiniz...
    İslamın tabiri caizse felsefesi çok ayrı..Bunu bu siteden çok farklı ortamlarda yetişmiş insanlara anlatmanın zorluğu benimkisi...

Firavun: “Bırakın beni, şu Musa’yı öldüreyim de o (kurtulabilecekse) Rabbine yalvaradursun. Çünkü ben onun, dîninizi değiştirmesinden yahut bu yerde (ülkede sizlere ve düzenimize karşı) fesat çıkarmasından korkuyorum.” dedi.

MÜMİN 26

Bakın bunu söyleyen FİRAVUN...Bizim zulümle eşdeğer gördüğümüz FİRAVUN...
    Fitne,dediğiniz nedir?
    Bu topraklardaki insanları koruyor derken duygusal yaklaşıyorsunuz..Ben o yüzden olsa olsa ölenlerin adı mazlumdur dedim...Çünkü kavramlar karmakarışık...müslümanların benim diyeceği bir vatanları yok,anlayın bunu..ama yaşayan müslümanlar var evet...Ama sistem alıp götürüyor beni askere ne yapayım???
    tıpkı ilkokul da ideolojik amentusunu okuttuğu gibi...

Sözlerimi iyi anlayınız...Kastettiğim şey,tam bir küresel intifada dır..Bakın suud da yönetim var..Kabe açık,camilerde öyle ve hatta yer yer islam hukuku da var,ama orası İSLAM DEVLETİ değil...Emin olun...Her yerde aynı zulüm var...Sistemler toplumlarına göre islama pay biçiyorlar...Küresel bir emperyalizm çarkı var...Biz de yerel yahut genel,tüm bunu yıkmayı,ne mustafa Kemal i ne de bir başkasının ideolojisini istemiyoruz..YALNIZ ALLAH'IN HÜKMÜ...
    Din nedir? başlıklı konuda YÖNETİM şeklinin DİN ile aynı manada kullanıldığı yazmıştım...

"Bilesiniz ki, yaratmak ta, emretmekte Ona mahsustur" (Araf,54) ...Allah hükmünde ortak kabul etmez.(kehf 26)
    Allah ın hükmünden başkasını kabul etmek, meşrû görmek veya onun Allah ın hükmünden üstün yönleri olduğuna inanmaktır. Hüküm ve hakimiyet yalnızca Allah a has bir haktır. (Hiçbir mahlûkun hükme ehliyeti yoktur. İnsan yalnızca Allah ın hükümlerini uygulamakla memurdur), Hüküm yalnız Allahındır(yusuf 40)
    Allah a isyan olan bir ameli helal görecek kadar alim veya şeyhlerine uyanlar (Allah korusun) bu sınıftadırlar"(Yahudiler) Allah ı bırakıp alimlerini (hahamlarını); (Hıristiyanlar) da rahiplerini ve Meryem oğlu Mesih i rabler edindiler" (Tevbe, 31).
    Allah Resûlü (S.A.V.) Tirmîzide yer alan sahih bir hadiste bu ayeti Adiy b. Hâteme, Hıristiyanlar alimlerine helali haram, haramı da helal kılmalarında itaat ediyorlardı. Kim Allah tan başkasına şeriat koyma, (hayata tümüyle yön verme) hakkı iddia ederse Allah tan indirileni inkar etmiştir -şeklinde açıklamış, sonra da şu ayeti okumuştur,"Allah ın indirdiğiyle hükmetmeyenler, işte onlar kafirlerin ta kendileridirler" (Mâide, 44).

Bakın KURAN'DA KAFİR VE MÜŞRİKLERİ ANLATAN AYETLERİ YAZIYORUM..Lütfen dikkatle okuyunuz... :

De ki: 'Biliyorsanız söyleyin, yer ve onda bulunanlar kimindir? Allah ındır diyecekler. Öyleyse ders almaz mısınız? de, Yedi göğün de Rabbi, yüce Arş ın da Rabbi kimdir? de. Allah tır diyecekler. Öyleyse O'na karşı gelmekten sakınmaz mısınız? de. 'Biliyorsanız söyleyin, her şeyin hükümranlığı elinde olan, barındıran fakat himayeye muhtaç olmayan kimdir? de.Allah tır diyecekler; 'Öyleyse nasıl aldanıyorsunuz'de(mumin 84...)

[B][I]Andolsun, onlara, “Gökleri ve yeri kim yarattı?” diye sorsan, mutlaka, “Onları mutlak güç sahibi, hakkıyla bilen (Allah) yarattı” diyeceklerdir.(Zuhruf 9)

Andolsun ki onlara,'Gökleri ve yeri yaratan kimdir?' diye sorarsan, 'Allah'tır, derler. De ki: 'Hamd Allah'a mahsustur' ama, çoğu bilmezler» (31 Lokman 25).

«Andolsun ki onlara. 'Gökleri ve yeri yaratan, güneşi, ayı buyruğu altında tutan kimdir?' diye sorsan, şüphesiz 'Allah'tır' derler. Öyleyse niçin (aldatılıp) döndürülüyorlar» (29 Ankebût 61).

okudunuz mu...Bırakın benim görüşlerimi,ayetlere bakalım...AYETTE ANLATILANLAR MÜŞRİK..Bu kadar ALLAH inancı olanlar neden müşrik???

Ben müslümanım demek ayrı bir iddiadır...İSlam diğer kültürlerin üzerin e sos olacak ,onlara renk verecek bir yapı değildir...HAYATIN TAMAMINI İNŞA VE İHYA EDER...Sıkıntımız ve çatışmamız da burada...

9. Alt 01-07-2009, 14:38 #19
    dionysoz Mesajlar: 103
    aklama gayretim yok...Olmaz da...Sadece ve sadece hakkı ortaya koymak...
    yeri geldiğinde Osmanlı yı da eleştirdim burada...

Luzumsuz laflar etmeyin...

ozaman bunuda eleşirirsin sen;

atatürk ve arkadaşları hakkında padişah vahdettinin verdiği ölüm emri

Dosya Tasnifi

Harbiye-Divan-ı Harp

DOSYA No : 70

Harbiye Nezareti

Adliye-i Askeriye Dairesi Şubesi

Nüsha : 705

PADİŞAH BUYRUĞU
    Mehmet Vahidüddin

“Kuva-yı Milliye adı altında çıkardıkları fitne ve fesatla, anayasaya aykırı olarak halktan zorla para toplamak, asker almak, bunun aksine hareket edenlere işkence ve eziyet ederek şehirleri yakıp yıkmaya kalkışmak suretiyle iç güvenliği bozanların tertipçisi oldukları iddiasıyla haklarında dava açılan, Üçüncü Ordu Müfettişliğinden alınarak askerlik mesleğinden çıkartılmış bulunan Selanikli Mustafa Kemal Efendi, Eski yirmi yedinci fırka kumandanı miralaylıktan emekli İstanbullu Kara Vasıf Bey, Eski yirminci kolordu kumandanı Mirliva Salacaklı Fuat Paşa ile Eski Vaşingtın (Washington) elçisi ve Ankara milletvekili Midillili Alfred Rüstem ve sıhhiye eski müdürü İstanbullu Doktor Adnan Bey ile Üniversite Batı Edebiyatı eski öğretmeni Halide Edip Hanımın, ayrıntıları 11 Mayıs 1336 (1920) tarihli ve 20 numaralı karar tutanağında yazılı olduğu üzere, Mülkiye Ceza Yasası’nın kırk beşinci maddesinin birinci fıkrası delaletiyle elli beşinci maddesinin dördüncü fıkrası ve elli altıncı maddesi uyarınca, sahip oldukları askeri ve mülki rütbe ve nişanlarla, her türlü resmi unvanlarının kaldırılmasına ve idamlarına, halen firarda bulunmaları dolayısıyla yasa hükümleri gereğince mallarının haczedilerek, usulüne göre yönetilmesine ilişkin İstanbul bir numaralı sıkıyönetim mahkemesi tarafından gıyaben verilen hüküm ve karar, ele geçirildiklerinde tekrar yargılanmak üzere onaylanmıştır.

Bu Padişah Buyruğu’nu yürütmeye Harbiye Nazırı görevlidir.

24 Mayıs 1336 (1920)

Sadrazam ve Harbiye Nazırı Vekili

DAMAT FERİT

10. Alt 01-07-2009, 16:25 #20
    Ben Vahdettin'i ,savunma gayretinde değildim yazımda,bunu belirtmeliyim öncelikle...
    Bu yazdığınızın doğruluğunu bilmiyorum...Olabilir...
    Mustafa Kemal , öncesinde böyle yapacağını söylese idi,mutlak biri çıkar bu dediğinizi yapardı zaten efendim...

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.