Ali Murat Günay (Ali Murat Günay Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Ali Murat Günay (Ali Murat Günay Kimdir? - Hakkında - Hayatı)   Konuyu açan: KaJmErAnNn   İlk Mesaj: 08-08-2011 (00:52)   Son Mesaj: 08-08-2011 (00:52)    Cevap: 0    Gösterim: 1154  

08-08-2011

Ali Murat Günay (Ali Murat Günay Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Alt Kategori: Sanat

13 Mart 1972’de Çanakkale’de doğdu. 1990 yılında Çanakkale Lisesinden mezun oldu. Liseden sonra Turizm Rehberlik ve Turizm Otelcilik alanlarında eğitim aldı. İstanbul’da Büyük Tarabya Oteli ve Swissotel’ de görev aldı.

1994 - 1996 yılları arasında, Hakkari’de askerlik görevini tamamladı. 1997 yılında Çanakkale’de “Günay Gümüş” adı altında gümüşcülük yaptı. 1999 yılında ailesi İzmir’e yerleşince, İstanbul’a dönerek prodüksiyon hayatına adım attı. Eskiden beri meraklı olduğu bu sektör, onun mesleği, hobisi ve yaşam biçimi oldu.

Kısa sürede mesleğiyle ilgili her türlü teknik konuda kendini geliştirdi. Sinema, dizi, reklam, tanıtım filmleri, DVD menü tasarımları, 2D-3D animasyon ve kurgu programlarını kendi kendine öğrendi. Bir süre İstanbul’da çalıştıktan sonra, İzmir’e ailesinin yanına döndü. İzmir’de profesyonel kamera çekim teknikleri ve fotoğrafçılık konusunda da yıllarca deneyim sahibi olarak, konusunda uzmanlaştı.

17.05.2008 yılında, kısa süren bir evlilik yaptı. 2004 yılından beri İzmir’de ailesiyle yaşıyor ve film sektöründe çalışmaya devam ediyor.

Latest 5 Biyografi

Ali Murat Günay (Ali Murat Günay Kimdir? - Hakkında - Hayatı) Yorumları