Zeynep Bodur Okyay (Zeynep Bodur Okyay Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Zeynep Bodur Okyay (Zeynep Bodur Okyay Kimdir? - Hakkında - Hayatı)   Konuyu açan: KaJmErAnNn   İlk Mesaj: 04-25-2011 (04:15)   Son Mesaj: 04-25-2011 (04:15)    Cevap: 0    Gösterim: 1150  

04-25-2011

Zeynep Bodur Okyay (Zeynep Bodur Okyay Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Alt Kategori: Is Dunyasi-Ekonomi

1964 yılında İstanbul'da doğdu. 1984/85 döneminde İtalyan Lisesi'ni bitirdikten sonra, İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümünden 1989 yılında mezun oldu.

1990-92 yılları arasında Harvard Üniversitesi'nde lisansüstü yönetici yetiştirme programına katıldı.

Türkiye'ye döndükten sonra, 1993 yılından başlayarak Kale Grubu'nda çeşitli bölümlerde görev aldı. Tanıtım ve reklam bölümlerinde sorumluluklar alarak başladığı çalışmalarına daha sonra Kale Grubu'nun pazarlama şirketleri'nde icra komitesi üyeliğine getirilerek devam etti. Zeynep Bodur Okyay halen Kale Grubu Şirketleri Yönetim Kurulları Başkan Yardımcısı ve Yönetim Grubu Başkanlığı görevlerini yürütmektedir .

Yoğun iş temposunun yanı sıra pek çok dernek, vakıf ve oda'nın yönetim kurullarında faal olarak çalışmakta olan Zeynep Bodur Okyay;

- İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı
    - Türkiye Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Üyeliği
    - Türkiye Genç İşadamları (TÜGİAD) Derneği Üyeliği
    - İstanbul Sanayi ve Ticaret Odası (İSO) Yönetim Kurulu Üyeliği
    - Seramik Kaplama Malzemecileri Birliği (SERKAP) Yönetim Kurulu Üyeliği
    - Dış Ekonomik İlişkiler (DEİK) Türk-İtalyan İş Konseyi Başkanlığı
    görevlerini sürdürmektedir. Zeynep Bodur, kurucuları arasında bulunduğu Harvard Mezunlar Derneği'ndeki çalışmaları ile Harvard Üniversitesi'nde Türk kürsüsü kurulmasına da destek vermiştir.

Latest 5 Biyografi

Zeynep Bodur Okyay (Zeynep Bodur Okyay Kimdir? - Hakkında - Hayatı) Yorumları