Yansımalar (Yansımalar Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Yansımalar (Yansımalar Kimdir? - Hakkında - Hayatı)   Konuyu açan: KaJmErAnNn   İlk Mesaj: 04-17-2011 (05:06)   Son Mesaj: 04-17-2011 (05:06)    Cevap: 0    Gösterim: 626  

  04-17-2011

  Yansımalar (Yansımalar Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

  Alt Kategori: Sanat


  Yansımalar grubu, 1990 yılında A. Şenol Filiz ve Birol Yayla tarafından kuruldu. Temelde akustik bir tınıya sahip olan topluluk, geleneksel müziğimizden yola çıkarak günümüzü yansıtan ve geniş bir yelpazeye açılabilen sade ve dingin bir müzik anlayışını yorumluyor. Topluluk, 1996 yılına kadar ikili olarak çalışmalarını sürdürmüş, bu dönem içinde yurt içi ve yurt dışında verdikleri pek çok konserin yanısıra "Yansımalar" ve "Bab-ı Esrar" isimlerinde iki albüm yayınlamışlardır.


  Aynı yıl topluluğa vurmalı çalgılarda Engin Gürkey ve klavyede Alper Berksu katıldı. Klasik müzik perküsyoncu olan Engin Gürkey topluluk içinde daha ziyade Asya kökenli vurmalı çalgılar çalmaktadır. "Günümüzün karmaşasına karşın insanla biraz sadelik ve huzur sunmak amacımız..." diyen sanatçılar, çalışmalarında dinleyicileri ile bu temayı paylaşmaktadır. Enstrümantal müzik yapan grup, "Yansımalar", "Bab-ı Esrar", "Serzeniş" ve "Vuslat" olmak üzere dört albüm çıkardı.


  Latest 5 Biyografi

  Yansımalar (Yansımalar Kimdir? - Hakkında - Hayatı) Yorumları