Yrd. Doç. Dr. Veysi Akın (Yrd. Doç. Dr. Veysi Akın Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Yrd. Doç. Dr. Veysi Akın (Yrd. Doç. Dr. Veysi Akın Kimdir? - Hakkında - Hayatı)   Konuyu açan: eyvallah   İlk Mesaj: 04-14-2011 (03:54)   Son Mesaj: 04-14-2011 (03:54)    Cevap: 0    Gösterim: 907  

04-14-2011

Yrd. Doç. Dr. Veysi Akın (Yrd. Doç. Dr. Veysi Akın Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Alt Kategori: Bilim-Teknoloji

25 Haziran 1961’de Kırklareli Vilayeti Babaeski kazası Karahalil Kasabası’nda doğdu. İlk ve Ortaokulları Karahalil’de okudu. Lise tahsilini Edirne Erkek Öğretmen Lisesinde tamamlayarak, 1980’de Atatürk Üniversitesi Fen-Edebiyet Fakültesi Tarih Bölümü’nü kazandı.

1984’te Fakülteden mezun olarak 1985-1987 yıllarıı arasında Milli Eğitim Bakanlğı Pasinler Lisesi Tarih Öğretmenliği vazifesi ile devlet memuriyetine başladı. 1987’de Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi’nde tarih Araştırma Görevlisi oldu.

Bu dönemde 1988-1990 yıllarında Yüksek lisansı’nı, 1990-1994 yıllarında da Doktorasını tamamladı. Bir süre bu Fakültede Tarih Yardımcı Doçenti ünvanı ile Öğretim Üyeliği yaptı.

1996’da Naklen tayin olunarak Pamukkale Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih bölümü Yardımcı Doçent kadrosuna atandı. Halen aynı kadroda çalışmaktadır.

Milli Mücadele ve Türkiye cumhuriyeti ili ilgili çeşitli kitap ve makaleleri yayınlanmıştır.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

Latest 5 Biyografi

Yrd. Doç. Dr. Veysi Akın (Yrd. Doç. Dr. Veysi Akın Kimdir? - Hakkında - Hayatı) Yorumları