Vanessa Mae (Vanessa Mae Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Vanessa Mae (Vanessa Mae Kimdir? - Hakkında - Hayatı)   Konuyu açan: eyvallah   İlk Mesaj: 04-14-2011 (04:52)   Son Mesaj: 07-11-2011 (19:52)    Cevap: 1    Gösterim: 1242  

04-14-2011

Vanessa Mae (Vanessa Mae Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Alt Kategori: Sanat

Vanessa Mae , Yarı Çin yarı Tayland'lı ve 27 Ekim 1978'de Singapur doğdu. 3 yaşında piyano çalan sanatçı, iki sene sonra da keman çalmaya başladı. Sanatçı ilk başarısı 7 yaşında "Yılın En Başarılı Genç Sanatçısı" seçilerek yaşadı. 10 yaşındayken Londra Filarmoni Orkestrası'nda çalmaya başlayan Mae, London Mozart Players adlı grupla uluslararası turnelerde çalma fırsatı buldu. İlk solo turnesine 12 yaşında çıktı ve tüm İngiltere'yi dolaşarak Tchaikovsky'nin eserlerini yorumladı. 13 yaşında kaydettiği Tchaikovsky ve Beethoven Keman Konçertoları ile bu eserleri yorumlayabilen en genç müzisyen ünvanını da elde etti.

The Violin Player albümünde, elektronik keman kullanarak farklı bir sound yarattı. Müzik otoriteleri, pekçok müzik türünü içinde barındıran bir techno-fusion olarak değerlendirilen Mae tarzına, olumlu eleştirilerde bulundular. Yaptığı müzik hakkındaki sorulara ise: "Beethoven ve Beatles, Mozart ve Michael Jackson, Paganini ve Prince. Ben hepsini seviyorum. Bu dünyaya bir kez geldim ve bu şansımı iyi değerlendereceğim. Dinlemekten zevk aldığım her tür müziği kemanla çalmaya çalışmaktan büyük haz duyuyorum" şeklinde cevap verdi.

Kemanıyla klasik eserlere farklı yorumlar getiren sanatçı, klasik müzik repertuarını çalmanın yanında kendi düzenlemeleri ile de boy gösterdi, ayrıca pop şarkılarına da kendi düzenlemelerini yaptı.

Albümleri:
    Violin (1990)
    Kids' Classics (1991)
    Tchaikovsky & Beethoven Violin Concertos (1991)
    The Violin Player (1993-94)
    The Alternative Record From Vanessa Mae (1996)
    The Classical Album 1 (1996)
    The Classical Album 2 - China Girl (1997)
    Storm (1997)

Latest 5 Biyografi

Vanessa Mae (Vanessa Mae Kimdir? - Hakkında - Hayatı) Yorumları

Permalink - Mesaj no 1  07-11-2011, 19:52

--->: Vanessa Mae (Vanessa Mae Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Farklı bir tarzı olan kemanı çok güçlü bir keman virtüözüdür.
    azure - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) azure