Rıza Ezer (Rıza Ezer Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Rıza Ezer (Rıza Ezer Kimdir? - Hakkında - Hayatı)   Konuyu açan: KaJmErAnNn   İlk Mesaj: 03-09-2011 (15:57)   Son Mesaj: 03-09-2011 (15:57)    Cevap: 0    Gösterim: 807  

03-09-2011

Rıza Ezer (Rıza Ezer Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Alt Kategori: Sanat

22 nisan 1951 Ankara doğumluyum.

Baba mesleği olan' foto muhabirliğine küçük yaşlarda babamın' yanında' çırak olarak başladım. Sigortalı yaşım 1970 dolduğu için Aralık 1970' ULUS gazetesinde başlayıp' devam etti.

Ulus gazetesinin kapanmasıyla ayrıldım. Babamda' ayrıldı. O' Hürriyet’e ben Yenigün Gazetesine' gittik. Yenigün' gazetesinde bir' müddet' çalıştıktan' sonra, Turizm' bakanlığına işe girdim.

1974 senesinde rahmetli Ülkü Arman beni Hürriyet’te işe aldı . 1982 ye kadar çalıştıktan' sonra ayrıldım. Bir' müddet serbest çalıştıktan sonra, Türk Haberler Ajansına girdim.

1983' senesinde Cumhuriyet gazetesine başladım. Burada uzun bir süre çalıştıktan sonra Radikalden gelen teklifi kabul edip oraya geçtim.

Oradan ayrıldıktan sonra, uzun' süredir serbest olarak çalıştığım Reuter Ajansına devam ettim.

2000 de Sabah gazetesinin İstanbul' fotoğraf' editörlüğüne getirildim. 6 ay çalıştıktan sonra ayrıldım. Son olarak' Hürriyet Ankara Bürosu Fotoğraf' Editörlüğü yaptım. Şu anda serbest çalışmaktayım.

Fiilen 35' seneye yakın çalıştığım meslek hayatımda, çeşitli basın örgütlerinden ödüller aldım. Çeşitli kitap kapaklarında fotoğraflarım yayınlandı.

Gerek' babamın' gerekse benim çeşitli' belgesellerde fotoğraflarıma yer verildi.

Üç oğlum var.

Latest 5 Biyografi

Rıza Ezer (Rıza Ezer Kimdir? - Hakkında - Hayatı) Yorumları