Nurettin Özdebir (Nurettin Özdebir Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Nurettin Özdebir (Nurettin Özdebir Kimdir? - Hakkında - Hayatı)   Konuyu açan: Abidinsener   İlk Mesaj: 03-03-2011 (02:23)   Son Mesaj: 03-03-2011 (02:23)    Cevap: 0    Gösterim: 1174  

03-03-2011

Nurettin Özdebir (Nurettin Özdebir Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Alt Kategori: Is Dunyasi-Ekonomi

Nurettin Özdebir 1953 yılında Yozgat’da doğdu. İlk orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamlayan Özdebir,' Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İşletme bölümünden 1974 yılında mezun oldu.'

Özdebir; 1964 yılından beri Ankara Sanayi Odası üyesi olan ve babası Ekrem Özdebir tarafından kurulan Nuriş Elektrik ve Kaynak makinaları San.Tic. AŞ’de 1974 yılında çalışma yaşamına başladı.' Özdebir, halen Şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.' 1992 yılında Elektrik Sanayi Meslek Komitesi’nden Meclis üyeliği görevine seçilen' Özdebir, 2005 yılında' ASO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı oldu. Özdebir, 26 Temmuz 2007 tarihinde Ankara Sanayi Odası’nın 9. Başkanı oldu.'''

Nurettin Özdebir, Ankara Sanayi Odası’nın 29 Ocak 2009 tarihinde yapılan 14. dönem seçimlerinde Yönetim Kurulu Başkanlığı’na yeniden seçildi.

Özdebir,' Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu Başkan Yardımcılığı görevini de yürütüyor.''

Evli ve bir çocuk babası olan Nurettin Özdebir, İngilizce ve Almanca biliyor.

Latest 5 Biyografi

Nurettin Özdebir (Nurettin Özdebir Kimdir? - Hakkında - Hayatı) Yorumları