Neil Kinnock (Neil Kinnock Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Neil Kinnock (Neil Kinnock Kimdir? - Hakkında - Hayatı)   Konuyu açan: biyografist   İlk Mesaj: 02-11-2011 (00:56)   Son Mesaj: 02-11-2011 (00:56)    Cevap: 0    Gösterim: 753  

02-11-2011

Neil Kinnock (Neil Kinnock Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Alt Kategori: Devlet-Siyaset

28 Mart 1942, Birleşik Krallıkta, Güney Galler, Tredegar, doğumlu olan Neil Kinnock, evli ve 2 çocuk sahibidir. BA Endüstriyel İlişkiler ve Tarih (Cardiff) bölümünden mezun olan Kinnock eğitim alanında yüksek lisans diplomasına sahiptir.
    1966-70 yıllarında özel öğretmenlik, eğitim derneği çalışanları için ticaret birliği çalışmaları ve endüstriyel politikada organizatörlük yapan Kinnock, 1970' de Güney Galler’de Bedwellty ve Islwyn Parlamentosu Üyeliği, 1970-79 yıllarında Avam Kamarası Halk Giderleri Seçme Komitesinde, Devletleşmiş Endüstrileri Seçme Komitesinde, Avrupa Yasama Çıkarma Komitesinde çeşitli üyelikler, 1974-75' de İstihdam Konusunda Dış İşleri Bakanlığında Parlamento Özel Sekreterliği, 1979' da Eğitim Konusunda İşçi Sınıfının Ana Muhalefet Sözcülüğü, 1980 yılında İşçi Sınıfının Muhalefet Kabinesinin Seçilmiş Üyeliği
    1978-94 yıllarında İşçi Partisi Ulusal Yürütme Kurulu Üyeliği, 1988' de Ulusal Yürütme Kururlu Başkanlığı, 1983' de Özel Meclis Üyeliği, 1983-92 yıllarında İşçi Sınıfı Partisi Liderliği, Sosyalist Entegrasyon’un Başkan Yardımcılığı, 1995-1999 yıllarında (Avrupa Şebekesini de kapsayan) Nakliye Komisyonu Üyeliği, Sosyalist Entegrasyonun Başkan Yardımcılığı ve idari reformdan sorumlu üyelik görevlerinde bulunmuştur.
    Kinnock 1999 yılında Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcılığı ve İdari Reformdan Sorumlu üyelik görevine atanmıştır.

Latest 5 Biyografi

Neil Kinnock (Neil Kinnock Kimdir? - Hakkında - Hayatı) Yorumları