Mustafa Ruhi Şirin (Mustafa Ruhi Şirin Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Mustafa Ruhi Şirin (Mustafa Ruhi Şirin Kimdir? - Hakkında - Hayatı)   Konuyu açan: Harezmi   İlk Mesaj: 01-11-2011 (15:20)   Son Mesaj: 01-11-2011 (15:20)    Cevap: 0    Gösterim: 881  

01-11-2011

Mustafa Ruhi Şirin (Mustafa Ruhi Şirin Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Alt Kategori: Basin-Yayin

Mustafa Ruhi Şirin, 1955 yılında Trabzon'da doğdu. Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi (AİTİA) Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Yüksek Okulu'ndan mezun olan Şirin, TRT'nin açtığı prodüktörlük sınavını kazanarak 1981 yılında İstanbul Radyosu'na atandı. Radyoda çeşitli eğitim ve kültür programları hazırlayan Şirin, İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon Meslek Yüksek Okulu'nda iletişim alanında öğretim görevlisi olarak da ders verdi.'
    '''
    Birçok kamu kurumunda danışma kurulu ve jüri üyelikleri ile müzakereci görevlerinde bulan sürekli basın kartı sahibi Şirin, halen TRT İstanbul Radyosu'nda yöneticilik yapıyor. Çocuk Vakfı'nın da kurucusu olan Şirin, UNICEF'in koordinatörlüğündeki ''Çocuklar İçin Evet Deyin'' projesi ile İstanbul Valiliği'nin Çocuk Kurultayı'nda ve Türkiye Çocuk Hakları Koalisyonu'nda görev aldı.'
    '''
    ''99 Soruda Çocuk Edebiyatı'' adlı eseri ders kitabı olarak eğitim fakültelerine okutulan Şirin'in, ''Televizyon, Çocuk ve Aile'', ''Gösteri Çağı Çocukları'' ve ''Kuşatılmış Çocukların Öyküsü'' adlı kitapları da iletişim fakültelerinin kaynak kitapları arasında yer alıyor. Birçok çocuk, şiir ve araştırma kitabı bulunan Şirin'in, ''Kuş Ağacı'' adlı yapıtı 1993 yılında UNESCO Çocuk Kitabı Ödülü kazanırken,''Guguklu Saatin Kumrusu'' adlı masal kitabı Rumence'ye, ''Masal Mektuplar'' kitabı ise Makedonca'ya çevrilerek yayımlandı.

Latest 5 Biyografi

Mustafa Ruhi Şirin (Mustafa Ruhi Şirin Kimdir? - Hakkında - Hayatı) Yorumları