Doç. Dr. Mustafa Akgül (Doç. Dr. Mustafa Akgül Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Doç. Dr. Mustafa Akgül (Doç. Dr. Mustafa Akgül Kimdir? - Hakkında - Hayatı)   Konuyu açan: SURALTI   İlk Mesaj: 01-11-2011 (13:13)   Son Mesaj: 01-11-2011 (13:13)    Cevap: 0    Gösterim: 1250  

01-11-2011

Doç. Dr. Mustafa Akgül (Doç. Dr. Mustafa Akgül Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Alt Kategori: Egitim

1970 ODTÜ İnşaat Mühendisliği, 1974 ODTÜ Matematik/Yöneylem mezunu olan Mustafa AKGÜL, 1981 yılında Waterloo University'den (Kanada) Combinatorics and Optimization üzerine doktora derecesini aldı.

University of Delaware ve North Carolina State University'de misafir hocalık yapmış ve 1987'den beri Bilkent Üniversitesi öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

İnternet Kurulu, Kamunet Teknik Kurulu, ve TOBB Sektör Kurulu üyeliği ve Türkiye Bilişim Derneği Yönetim Kurulu üyesi görev yapmıştır.

İnternet Teknolojileri Derneği ve Linux Kullanıcıları Derneği başkanlık görevlerini de yerine getirmektedir. İnet-tr İnternet Konferansları, Akademik Bilişim, ve İnternet Haftası'nı düzenleyen ekibin başında yer almaktadır.

Kendisi ilk basılı Türkçe İnternet kitabı olan "İnternet: Bilgiye Erişimin Yeni Araç ve Olanakları"nın yazarıdır.

'

'

Latest 5 Biyografi

Doç. Dr. Mustafa Akgül (Doç. Dr. Mustafa Akgül Kimdir? - Hakkında - Hayatı) Yorumları