Mehmet Büyükşahin (Mehmet Büyükşahin Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Mehmet Büyükşahin (Mehmet Büyükşahin Kimdir? - Hakkında - Hayatı)   Konuyu açan: SURALTI   İlk Mesaj: 12-15-2010 (13:49)   Son Mesaj: 12-15-2010 (13:49)    Cevap: 0    Gösterim: 714  

12-15-2010

Mehmet Büyükşahin (Mehmet Büyükşahin Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Alt Kategori: Egitim

1969 yılında Antalya'nın Serik ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu köyünde, ortaokul ve liseyi Denizli'de, yüksek öğrenimini Süleyman Demirel Üniversitesi Burdur Eğitim Fakültesi Sınıf öğretmenliği bölümünde tamamladı.

İlk öğretmenliğe Özbekistan'ın Namangan şehrinde başladı. Daha sonra Dağıstan'a geçti. Dağıstan Devlet Pedagoji Üniversitesi Türkçe Bölümünü okudu. Uluslar Arası Doğu Üniversitesi'nde iki yıl öğretim elemanı olarak Türkçe dersleri okuttu.'

Dağıstan'ın değişik yerlerinde Türkçe öğretmenliği yaptı. 2001 yılında yurda döndüm özel kurumlarda öğretmenlik ve idarecilik yaptı. Evli ve üç çocuk babası.

EDEBİ HAYATI

İlkokuldan itibaren şiir yazmaya başladı. Üniversite yıllarında İLKYAZ adında edebiyat, kültür, sanat dergisi çıkardı. Öğretmenliğe başladıktan sonra bazı yerel gazetelerde ve internet sitelerinde köşe yazarlığı yaptı.Yurtdışında bulunduğu yıllarda gezi yazısı, hatıra, hikâye türlerinde yazılar yazdı. Dağıstan halk masallarını dilimize uyarladı. Bu çalışmalarımı Deniz Atı (Kafkas Masalları) adlı kitapta topladı. 2006 yılından sonra dini içerikli çocuk hikâyeleri yazmaya başladı. Bu hikâyeler çeşitli dergi ve kitapçıklarda yayımlandı.

YAYINLANMIŞ ESERLERİ
    '
    1- Deniz Atı (Gonca): Mitler ve düşler coğrafyası Kafkasyadan dilimize kazandırmış olduğu 17 güzel mi güzel Kafkas masalından oluşan kitabın 2. baskısı tükendi.
    2- Hazreti Hadice (Muştu): Güller Sultanı'nın (Sallalahu aleyhi ve sellem) Nadide Gül'ü, sırdaşı, hayat arkadaşı... Annelerin annesi Hazreti Hadîce Annemiz... Bu kitapçığın hacmine sığmayacak kadar büyük, kelimelerle anlatılamayacak kadar ulvî bir abide şahsiyet... İlk destekçi, ilk inanan, ilk Müslüman... Efendiler Efendisi'ne tam 25 yıl hanımlık yapma şerefine nail olmuş bahtiyar insan... O'nun hayatı bir okyanus... Bu kitapta anlatılanlar sadece bir damla... Bu damladan feyz alarak, okyanusa ulaşabilmeniz ve onu anlayabilmeniz arzusuyla... iyi okumalar...

YAYINA HAZIR ESERLERİ

3- Rüya Gibi Bir Şey'
    4- Efendimize Anne Olmak
    5- Kafkasya'nın Üç Gülü
    6- Peygamber Evinin Meşalesi: Hz. Aişe

Latest 5 Biyografi

Mehmet Büyükşahin (Mehmet Büyükşahin Kimdir? - Hakkında - Hayatı) Yorumları