Orgeneral İsmail Koçman (Orgeneral İsmail Koçman Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Orgeneral İsmail Koçman (Orgeneral İsmail Koçman Kimdir? - Hakkında - Hayatı)   Konuyu açan: Yes Man   İlk Mesaj: 11-30-2010 (03:59)   Son Mesaj: 11-30-2010 (03:59)    Cevap: 0    Gösterim: 595  

11-30-2010

Orgeneral İsmail Koçman (Orgeneral İsmail Koçman Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Alt Kategori: Askerler

1943 Yılında Karasu/Sakarya’da Doğmuştur. 1962 Yılında Kara Harp Okulundan, 1963 Yılında Topçu Okulundan Mezun Olmuştur. 1973 Yılına Kadar Kara Kuvvetleri Komutanlığına Bağlı Çeşitli Birliklerde Takım, Bölük Ve Batarya Komutanlığı Yapan Orgeneral Koçman, 1975 Yılında Kara Harp Akademisinden Mezun Olmuştur.

Kurmay Subay Olarak Kara Harp Akademisi Öğretim Üyeliği, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Güvenlik Komutanlığı Kurmay Başkanlığı, Genelkurmay Teşkilat Ve Eğitim Daire Kurs Şube Müdürlüğü, Maltepe Askeri Lisesi Komutanlığı, 2 nci Piyade Tümen 197 nci Piyade Alay Komutanlığı, 1 Nci Ordu Personel Başkanlığı, 8 Nci Kolordu Kurmay Başkanlığı ve 28 nci Motorlu Piyade Tugay Komutan Yardımcılığı Görevlerini Yürütmüştür.

1992 Yılında Tuğgeneralliğe Terfi Etmiştir. Tuğgeneral Rütbesi İle Kara Kuvvetleri Eğitim Daire Başkanlığı ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Görevlerinde Bulunmuş, 1996 Yılında Tümgeneralliğe Terfi Etmiştir. Tümgeneral Rütbesi İle Harp Akademileri Komutanlığı Kurmay Başkanlığı İle Levazım Maliye Okulu Ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Görevlerinde Bulunmuş, 2000 Yılında Korgeneralliğe Terfi Etmiştir. Korgeneral Rütbesi İle 9ncu Kolordu Komutanlığı Ve Kara Kuvvetleri Denetleme Ve Değerlendirme Başkanlığı Görevlerinde Bulunduktan Sonra 2004 Yılında Orgeneralliğe Terfi Etmiştir.

Orgeneral Rütbesi İle Kara Kuvvetleri Eğitim ve Doktrin Komutanlığı Görevinde Bulunmuş, 30 Ağustos 2006 Tarihinden Geçerli Olarak 3ncü Ordu Komutanlığı Görevlerinde bulunmuş ve 2007 Yılında 1inci Ordu Komutanlığı görevine atanmıştır.
    2008 yılında emekliye ayrılmıştır.

Bayan Neriman Koçman ile evli olan emekli Orgeneral İsmail Koçman’ın bir çocuğu vardır.

Latest 5 Biyografi

Orgeneral İsmail Koçman (Orgeneral İsmail Koçman Kimdir? - Hakkında - Hayatı) Yorumları