Prof. Dr. İnan Güler (Prof. Dr. İnan Güler Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Prof. Dr. İnan Güler (Prof. Dr. İnan Güler Kimdir? - Hakkında - Hayatı)   Konuyu açan: SURALTI   İlk Mesaj: 11-27-2010 (02:54)   Son Mesaj: 11-27-2010 (02:54)    Cevap: 0    Gösterim: 1081  

11-27-2010

Prof. Dr. İnan Güler (Prof. Dr. İnan Güler Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Alt Kategori: Egitim

1956 yılında Düzce'de doğdu. 1981 yılında Erciyes Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Bölümünde Lisans, 1985 te Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Elektrik Elektronik Mühendisliği Anabilim Dalında Yüksek Lisans, 1990 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Anabilim Dalında Doktora çalışmasını tamamladı.1988-89 yıllarında Leicester Royal Infirmary-Department of Medical Physics and Clinical Engineering' de Doktora içi araştırmalar yaptı. 1993 te Doçent, 1999 da Profesör oldu. Çoğunluğu yurtdışında olmak üzere 60'ın üzerinde makalesi yayınlandı.

Erciyes Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanlığı, Kahramanmaraş Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü, Teknik Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 1995-97 arasında The British Council adına YÖK/ Dünya Bankası Endüstriyel Eğitim Projesi Danışmanlığı yaptı.

NewYork Academy of Science ve American Association for the Advancement of Science üyesidir . 1999 ' da Who is Who in the World' de biyografisi yayınlanmıştır. Halen Gazi Üniversitesi Elektronik Bilgisayar Eğitimi Bölüm Başkanlığı görevini ve Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesi Tıbbi Aygıtlar Bakım Onarım Merkezi (TABOM) yöneticiliğini yürütmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Latest 5 Biyografi

Prof. Dr. İnan Güler (Prof. Dr. İnan Güler Kimdir? - Hakkında - Hayatı) Yorumları