Hüseyin Tuğcu (Hüseyin Tuğcu Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Hüseyin Tuğcu (Hüseyin Tuğcu Kimdir? - Hakkında - Hayatı)   Konuyu açan: Harezmi   İlk Mesaj: 11-23-2010 (21:22)   Son Mesaj: 11-23-2010 (21:22)    Cevap: 0    Gösterim: 914  

11-23-2010

Hüseyin Tuğcu (Hüseyin Tuğcu Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Alt Kategori: Devlet-Siyaset

26 Ocak 1959'da Kütahya Emet'te doğdu. Babasının adı Cemal, annesinin adı Safiye'dir. Sosyolog, Eğitim Bilimci, İlahiyatçı ve Öğretim Üyesi; Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi'ni bitirdi. SÜ İlahiyat Fakültesi'nde İslam Tarihi, Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü'nde yüksek lisansını, HÜ Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü'nde ise doktorasını tamamladı. HÜ Edebiyat Fakültesi'nde Araştırma Görevlisi, Kırıkkale Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi'nde Yardımcı Doçent olarak sosyoloji dersleri verdi. TBMM'de Müşavir olarak görev yaptı. Bilim Adamı, Aydın ve Akademisyenler Derneği ile Alevilik-Bektaşilik Araştırmaları Merkezi Kurucu Başkanlığı, Polonya Dostluk Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanlığı, Avrasya Demokrasi Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. Yayınlanmış 4 kitabının yanında çok sayıda tebliği ve makalesi bulunmaktadır. Çok iyi düzeyde İngilizce, Arapça ve Rusça bilen Tuğcu, evli ve 3 çocuk babasıdır. 22 Temmuz 2007 Genel seçimlerinde AKP' den Kütahya milletvekili seçilmiştir.

Latest 5 Biyografi

Hüseyin Tuğcu (Hüseyin Tuğcu Kimdir? - Hakkında - Hayatı) Yorumları