Prof. Dr. Fevzi Rıfat Ortaç (Prof. Dr. Fevzi Rıfat Ortaç Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Prof. Dr. Fevzi Rıfat Ortaç (Prof. Dr. Fevzi Rıfat Ortaç Kimdir? - Hakkında - Hayatı)   Konuyu açan: KaJmErAnNn   İlk Mesaj: 11-07-2010 (02:16)   Son Mesaj: 11-07-2010 (02:16)    Cevap: 0    Gösterim: 1181  

11-07-2010

Prof. Dr. Fevzi Rıfat Ortaç (Prof. Dr. Fevzi Rıfat Ortaç Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Alt Kategori: Egitim

1960 yılında Sivas’ da doğdu. İlk orta ve lise tahsilini Konya’ da tamamladı. 1983-84 eğitim öğretim yılında Gazi Üniversitesi İ.İ.B.F. Maliye Bölümü’ nden mezun oldu. 1984 yılında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’ nde Yüksek Lisans çalışmalarına başladı. 1986 yılında hazırlamış olduğu “Türk Vergi Hukuku’ nda Vergi Mahremiyeti ve Yasaklar” konulu tez çalışmasıyla' yüksek lisans eğitimini tamamladı. Aynı yıl Gazi Üniversitesi’ ne Araştırma Görevlisi olarak atandı. Doktora eğitimine 1986-1987 eğitim öğretim yılında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Maliye Ana Bilim Dalı’ nda başladı. “Türk Vergi hukuku’ nda Sorumluluk Müessesesi” konulu tezi ile doktora çalışmasını' 25.12.1990 tarihinde tamamladı.

23.05.1991 yılında Gazi Üniversitesi İ.İ.B.F. Maliye Meslek Yüksek okulu Maliye Programı’ na Yardımcı Doçent olarak atandı. Maliye Meslek Yüksekokulu’ nda' 28.09.1994 yılından' itibaren üç yıl süreyle Müdür Yardımcılığı görevinde bulundu. 28.01.1997 tarihinde Gazi Üniversitesi İ.İ.B.F. Maliye Bölümü’ ne Yardımcı Doçent olarak atandı. Bu dönem içerisinde “Gelir Vergisi’ nin Üniter Yapısı”' konulu çalışmasını tamamladı.

30.11.1998 tarihinde Doçent ünvanını aldı. Maliye bölümünde iki yıl Bölüm Başkanlığı ve Maliye Teorisi Anabilim Dalı Başkanlığı görevlerini yürüttü.

2003 yılında "Global Kamu Malları ve Finansmanı", konulu çalışması ile Profesör ünvanını aldı. İkisi kitap, diğerleri makale olmak üzere yayımlanmış çok sayıda eseri bulunan Ortaç, halen Sosyal Bilimler Enstitü Müdürlüğü görevini sürdürmektedir.

Latest 5 Biyografi

Prof. Dr. Fevzi Rıfat Ortaç (Prof. Dr. Fevzi Rıfat Ortaç Kimdir? - Hakkında - Hayatı) Yorumları