Faruk Eczacıbaşı (Faruk Eczacıbaşı Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Faruk Eczacıbaşı (Faruk Eczacıbaşı Kimdir? - Hakkında - Hayatı)   Konuyu açan: eyvallah   İlk Mesaj: 11-03-2010 (03:28)   Son Mesaj: 11-03-2010 (03:28)    Cevap: 0    Gösterim: 948  

11-03-2010

Faruk Eczacıbaşı (Faruk Eczacıbaşı Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Alt Kategori: Is Dunyasi-Ekonomi

1954 yılında İstanbul' da doğan Faruk Eczacıbaşı, 1973 yılında İstanbul Alman Lisesi'nden mezun oldu. Berlin Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde öğrenimini tamamlayarak aynı fakültede master yaptı.

1980 yılında Eczacıbaşı Holding Planlama Bölümü' nde görev aldıktan sonra ABD' ye giderek American Hospital Supply Co.' da çalıştı. Daha sonra Türkiye'ye döndü ve Eczacıbaşı İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.' de çeşitli görevler aldıktan sonra 1984 yılında Padeko İlaç ve Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş.'de Genel Müdür, Eczacıbaşı İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.'de Plan ve Projeler Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Halen, Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Eczacıbaşı Bilişim ve Ticaret A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyor.''

Bilişim alanında çeşitli kurumlarda aktif görev alan, TÜBİSAD Yönetim Kurulu ve Yüksek Bilişim Konseyi üyesi olan Faruk Eczacıbaşı, Türkiye Bilişim Vakfı'nın Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı da yürütüyor.'

Latest 5 Biyografi

Faruk Eczacıbaşı (Faruk Eczacıbaşı Kimdir? - Hakkında - Hayatı) Yorumları