Akif Gülle (Akif Gülle Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Akif Gülle (Akif Gülle Kimdir? - Hakkında - Hayatı)   Konuyu açan: biyografist   İlk Mesaj: 10-07-2010 (21:01)   Son Mesaj: 10-07-2010 (21:01)    Cevap: 0    Gösterim: 1083  

10-07-2010

Akif Gülle (Akif Gülle Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Alt Kategori: Devlet-Siyaset

1958 yılında Amasya'da doğdu. Samsun Yüksek İslam Enstitüsünden mezun oldu, Ankara Devlet Memurları Yabancı Dil Eğitimi Merkezi İngilizce Bölümünü bitirdi. Kahramanmaraş ve Samsun'da Lise öğretmenliği yaptı. Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünde uzun yıllar şube müdürü olarak çalıştı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Personel ve Eğitim Daire Başkanlığı görevinde bulundu. Tübitak'ta Başkan danışmanlığı yaptı. Başbakanlık Personel ve Prensipler Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı.

21 ve 22. dönem Amasya Milletvekili. Ak Parti Kurucusu ve Genel Başkan Yardımcısı.'

Akif Gülle, 16 Temmuz'da Amasya'nın Merzifon ilçesinde geçirdiği trafik kazası sonucu tedavi gördüğü Ankara Atatürk Araştırma ve Eğitim Hastanesinden, 89 gün sonra taburcu oldu. (Kazada AKP'li Merzifon Belediye Başkanı 44 yaşındaki Hayati İncekul yaşamını yitirdi.)

Latest 5 Biyografi

Akif Gülle (Akif Gülle Kimdir? - Hakkında - Hayatı) Yorumları