Abdulsemet Telimen (Abdulsemet Telimen Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Abdulsemet Telimen (Abdulsemet Telimen Kimdir? - Hakkında - Hayatı)   Konuyu açan: Yes Man   İlk Mesaj: 10-03-2010 (03:42)   Son Mesaj: 10-03-2010 (03:42)    Cevap: 0    Gösterim: 842  

10-03-2010

Alt Kategori: Edebiyat

4 Mayıs 1976 tarihinde Bingöl’ün Adaklı ilçesine bağlı Sevkar köyünde doğdu. İlkokulu doğduğu köyde bitirdikten hemen sonra ortaokulu ve bir geleceği olmayan köyünden umutların şehri İstanbul’a geldi.

Tekstil sektöründe başladığı çalışma hayatında halen perakende satış mağazası işletmektedir.

Şiirleri Düşün Bil, Mavi Yeşil, Sınırda, Doğu Edebiyatı, Doğmasız Ve Ölmesiz, Darülfünun, Edebistan ve Berfin Bahar dergilerinde yayınlandı.

Çeşitli edebiyat dergileri ve internet sitelerinde şiirleri yayınlanmaktadır.
    Gündüz Kitabevi Yayınları etiketiyle BİR İHTİLALDİ GİDİŞİN adlı ilk şiir kitabını Mart 2007’de okuyucularıyla buluşturdu.

Nisan 2008 de internet haftası etkinlikleri çerçevesinde Türk Telekom Bingöl il müdürlüğü ile Kent Haber Gazetesi işbirliğiyle düzenlenen ödüllü anı yarışmasında Yavru kartal adlı eseri birincilik ödülüne layık görüldü.
    Küçük yaşlarda gurbetle tanışan ve şiiri sığınılacak bir liman olarak Seçen şair evli ve 4 çocuk babasıdır.

'

BİR İHTİLALDI GİDİŞİN

Sessiz bir ihtilaldı gidişin

Çığırından çıkmış asi yüreğimde

'

Sen gittin...

Ardında ben çözümsüz

'

Hiç bir gidiş böyle onurlu

Hiç bir ihtilal böyle sessiz

Hiç bir yüzde bir ifade

Bu kadar anlamlı durmamıştır

'

Sen gittin...

Adına yakışır edayla

Güzel yüreğine yaraşır bir vedayla

Dönüp ardına bakmadan gittin

'

Hiç konuşmadın / konuşamadık

'

Ömrümce cevabını bulamayacağım

Aydınlanamayacak sır perdeleriyle

Bir ömrü anlamsız bırakıp da gittin

'

Gittin...

Öylece ardından bakakaldım

'

Ve sen gittin...

Gidişinle ben bittim...

(08 Ocak 2007-İstanbul)

Latest 5 Biyografi

Abdulsemet Telimen (Abdulsemet Telimen Kimdir? - Hakkında - Hayatı) Yorumları