Enver Ören (Enver Ören Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Enver Ören (Enver Ören Kimdir? - Hakkında - Hayatı)   Konuyu açan: Harezmi   İlk Mesaj: 01-12-2017 (03:35)   Son Mesaj: 01-12-2017 (03:35)    Cevap: 0    Gösterim: 674  

01-12-2017

Enver Ören (Enver Ören Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Alt Kategori: Is Dunyasi-Ekonomi

10 Şubat 1939 tarihinde Denizli’nin Honaz ilçesinde doğdu. Babası Nazif Efendi, annesi ise Melike Hanımdı. İlk ve orta öğrenimini Denizli’de tamamlayarak Kuleli Askeri Lisesine, oradan da İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesine girdi. 1961 yılında lisans öğrenimini tamamladıktan sonra birbuçuk yıllığına mesleki çalışmalar yapmak üzere İtalya’ya gitti. Dönüşünde bir müddet İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak çalıştı.

1970 yılında üniversiteden ve akademik hayatından ayrılarak gazeteciliğe başladı. Çıkardığı gazete önce Hakikat Gazetesi sonra Türkiye Gazetesi adını aldı. İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı olan Enver Ören Dilvin Ören ile evliydi.

İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Enver Ören 22 Şubat 2013 günü tedavi gördüğü Memorial Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Başbakan Erdoğan da 9 Şubat 2013 günü Enver Ören'i tedavi gördüğü hastanede ziyaret etmişti.

Latest 5 Biyografi

Enver Ören (Enver Ören Kimdir? - Hakkında - Hayatı) Yorumları