Ebru Uygun (Ebru Uygun Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Ebru Uygun (Ebru Uygun Kimdir? - Hakkında - Hayatı)   Konuyu açan: Yes Man   İlk Mesaj: 01-12-2017 (04:09)   Son Mesaj: 01-12-2017 (04:09)    Cevap: 0    Gösterim: 711  

01-12-2017

Ebru Uygun (Ebru Uygun Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Alt Kategori: Sanat

1971 yılında İstanbul’da doğdu. Avusturya Saint George Ticaret Lisesi’nden sonra Finishing School ve Cenevre Webster Üniversitesi’nde İşletme-Pazarlama Bölümü’nden mezun oldu. İsviçre’deki öğrencilik yılarında Christian Children Foundation’da iki yıl süreyle staj yaptı. Staj yaptığı dönemde Türkiye’den yurt dışındaki vakıflara bağış yapıldığını fark eden Ebru Uygun, vakıf kurmaya karar verdi.

Türkiye’ye döndüğünde bir süre İpaş İplik’te Muhasebe Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. 1994 yılında Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı’nı kurdu. Ebru Uygun ELPA Tekstil'in Yönetim Kurulu Üyesi, Sanatçılar ve Sanatsevenler Derneği'nin Başkan Yardımcısı, Aile Akdeniz Ateşi Derneği Başkan Yardımcısı, 100 Yıl Işıl Eğitim Vakfı’nın Başkanı'dır.

102 No’lu Oda (2005), Dokunduğum Yürekler (2006), Birlikte Büyümek (2009) adlı üç kitabı olan Ebru Uygun, İnsanlığa ve Gönüllü Kuruluşlara Destek Veren TYYB Junior Chamber/İnsanlığa ve Gönüllü Kuruluşlara Destek Veren En Başarılı Genç Ödülü (1996), Rotary/Başarı Ödülü (2007), Lions 118T/Başarı Ödülü (2009), Hello Dergisi/Pırlanta Kalpli Kadın Ödülü (2009) ve Eisenhower Fellow (2010) ödüllerini aldı.

Sanatçılar ve Sanatsevenler Derneği’nin düzenlediği “Karma Sergisi” (2008), Silivri Rotary Kulübü ve Sanatçılar ve Sanatsevenler Derneği’nin düzenlediği “Somali’ye Yardım Sergisi” (2011), Sanatçılar ve Sanatsevenler Derneği’nin TOÇEV ile birlikte düzenlediği “Elele Karma Resim Sergisi”ne (2011) ebru çalışmalarıyla katıldı.

2012’de “Dokundum” Kişisel Ebru Sergisini açan Ebru Uygun, İngilizce, Almanca, Fransızca biliyor.

Uygun, ikiz çocuk annesidir.

Yayınları
    102 No’lu Oda (2005)
    Dokunduğum Yürekler (2006)
    Birlikte Büyümek (2009)

Kişisel Sergi
    2012 Dokundum - Galeri Espas

Karma Sergiler
    2011 Sanatçılar ve Sanatsevenler Derneği’nin TOÇEV ile birlikte düzenlediği “Elele Karma Resim Sergisi”
    2011 Silivri Rotary Kulübü ve Sanatçılar ve Sanatsevenler Derneği’nin düzenlediği “Somali’ye Yardım Sergisi"
    2008 Sanatçılar ve Sanatsevenler Derneği’nin düzenlediği “Karma Sergisi”

Latest 5 Biyografi

Ebru Uygun (Ebru Uygun Kimdir? - Hakkında - Hayatı) Yorumları