iki gönül bir olunca samanlik seyran olurmu???

Allah'a aşık olan birinin zaten imanı vardır büyük ihtimalle. Sen nasıl bi aşktan bahsediyorsun?...

?

iki gönül bir olunca samanlik seyran olurmu??

1. Alt 05-31-2008, 23:15 #11
    Esmaaa Mesajlar: 149
    Allah'a aşık olan birinin zaten imanı vardır büyük ihtimalle. Sen nasıl bi aşktan bahsediyorsun?

2. Alt 05-31-2008, 23:17 #12
    Metin mete Mesajlar: 547
    Esmaaa´isimli üyeden Alıntı
    Allah'a aşık olan birinin zaten imanı vardır büyük ihtimalle. Sen nasıl bi aşktan bahsediyorsun?

Yasiniz kac?Ona göre yazayim Insallah..

3. Alt 05-31-2008, 23:21 #13
    Neden bu kadar önemli yaş. Siz diye hitap etmek için soruyorsan her halukarda böyle konuşabilirsin. Sen diye de konuşabilirsin. Sen bilirsin.

4. Alt 05-31-2008, 23:35 #14
    Neden bu kadar önemli yaş. Siz diye hitap etmek için soruyorsan her halukarda böyle konuşabilirsin. Sen diye de konuşabilirsin. Sen bilirsin.

Yasinizi sordugumda ayip ettigimi sanmayin,bakin Ayisigi benim yigenim yani ona yazarken ögretmek amacini hep güderim,size yazarken ise tabiki bazi seyleri bilmekte yarar görüyorum.O nedenle sordum illaki 15-25-35 demenize gerek yok sadece oldukca gencim demeniz yeterlidir.Ama olsun size sizin istediginiz sekilde bir cevap,Ask hic bir sekilde sizin dediginiz sekilde baslamaz.Yani ask kendisi bir afettir cünki baslarsa sonucu ancak sizin dediginize cikar büyük bir ihtimalle yoksa hic bir ask öyle bazi kriterlerle baslamaz...

5. Alt 05-31-2008, 23:38 #15
    özlem_34 Mesajlar: 568
    Alıntı:
    Olur kardesim olur hemde saray olur kösk olur birde bakarsin CENNET olur.Neredenmi biliyorum?Kendimden.Iste böyle bir ASK ile sevdalandim yillarca ne acilar cektim(gerci cok deli oldugumdan her kes deli sözü dedi ama).Bir gün ev kursunladim(Icerde kaldim) birgün dayak yedim bitgisel yasadim ama sonunda hemde öyle bir mutlu oldumki,yakinda(02-06-1988)20 yil dolacak ve ben dünyanin en mutlusuyum hala.hemde 15 yasindaki gibi heyecen,ölümsüz Ask ve hala kara Sevdalardayim ben.Ister inanin ister inanmayin ama paranin hükmünün gecmedigi tek merci Gönül.Seviyorum seviliyorum ve hala kalbim sanki bir cocuk gibi ona bakinca kendimden geciyorum,Iste askin en önemli konularindan biride maddi en olumsuz zamaninda dahi onun yaninda dünyalar sizindir ve siz kitalar feth etmis kumandansiniz.Ben öyleyim ilk heyecan ve son heyecan yasiyorum.Isterimki hepiniz her zaman ayni heyacani kalbinizde duyunuz.Ve bilinizki Ask insani asla yaslandirmaz.Genc yasar genc ölürsünüz ve(Birazda latife yapalim)Cesediniz yakisikli olsun ne dersiniz...Allah hepinizi Asklarin en güzeli olan Allah askinda daimi,sevdigine muhabbetini daimi etsin Insallahu Teala...

amin metin mete abi maşaAllah rabbim bizlerede böyle aşk nasip etsin

Konu özlem_34 tarafından (05-31-2008 Saat 23:41 ) değiştirilmiştir.
  6. Alt 05-31-2008, 23:48 #16
    "Ask hic bir sekilde sizin dediginiz sekilde baslamaz.Yani ask kendisi bir afettir cünki baslarsa sonucu ancak sizin dediginize cikar büyük bir ihtimalle yoksa hic bir ask öyle bazi kriterlerle baslamaz..."

Burada ne demek istediğinizi anlamadım. Aşk nasıl başlar bana göre? Ve Allah'a olan aşk bi afet değil afetten kurtuluş yoludur.

7. Alt 05-31-2008, 23:57 #17
    "Ask hic bir sekilde sizin dediginiz sekilde baslamaz.Yani ask kendisi bir afettir cünki baslarsa sonucu ancak sizin dediginize cikar büyük bir ihtimalle yoksa hic bir ask öyle bazi kriterlerle baslamaz..."

Burada ne demek istediğinizi anlamadım. Aşk nasıl başlar bana göre? Ve Allah'a olan aşk bi afet değil afetten kurtuluş yoludur.

Iste yasinizi sormamdaki neden,Siz aski tanimiyorsunuz.Ask afettir ama sonucu ya kurtulus mutluluk yada hüsrandir...

8. Alt 05-31-2008, 23:59 #18
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Allaha olan ask ile kula duyulan ASKI kiyaslamak manasiz olur.bir kere düsünsenize ASK yasadiginiz bir kisi ile sonucu müspet olan evlilik ile sonuclandiriyorsunuz ve mahremiyeti paylasiyorsunuz.

yabanGülü bunu beğendi.
  9. Alt 06-01-2008, 00:01 #19
    Canım amcam, asıl aşk Allah'a duyulan aşktır. İnsana duyulan aşk dediğiniz gibi olabilir yani kendinize göre hüsrana uğramış yada zafere ermiş olabilirsiniz. Tabi hayır ve şer çerçevesinde bakarsak tam tersi de olabilir, yani kurtuldum derken tam tersi de olmuş olabilir. Ama Allah'a duyulan aşk afet olamaz.

10. Alt 06-01-2008, 00:13 #20
    Canım amcam, asıl aşk Allah'a duyulan aşktır. İnsana duyulan aşk dediğiniz gibi olabilir yani kendinize göre hüsrana uğramış yada zafere ermiş olabilirsiniz. Tabi hayır ve şer çerçevesinde bakarsak tam tersi de olabilir, yani kurtuldum derken tam tersi de olmuş olabilir. Ama Allah'a duyulan aşk afet olamaz.

Sevgi deger yigenim,bakin bu konuda söyle düsünmenizin daha dogru olacagini saniyorum(Zannimdir)Allahin yarttiklarini sevmeden onlarin degerini bilemezsiniz,eger insan bazinda ASk yasarsaniz gercegin askini daha cabuk bulma imkanina sahipsiniz.Ask okunarak anlasilacak bir olgu degildir.Ask berbat bir sekilde baslar afet gibi sarar ve eger vuslat olursa biraz zaman alsada gercege Askta baslar yok vuslat olmaz ise belkide ayni Mecnun gibi kendi özünde Allah Askini kesfederki ayni yola biri bilincli digeri meczup bir sekilde ulasir.Anlatmak istedigim sey siz önce Aski bir tadin inanin o zaman su Allah aski dediginiz seyin Mahiyetinin böyle dil ile söylenmesi kadar komik bir sey olmadigini görürsünüz.Cünki Allah aski söylenmez yasanir ve bu yasama öyle insani bir hale korki dut yemis bülbül misaline düserde ben Allaha asik oldum diyemez.Ancak onun vechinde bunu anlatmaya calisir.Iste bu gercege ermenin tek yolu ise Asik olmaktan gecer,yoksa kuru kuruya böyledir demekten degil.

Alıntı:
    Allaha olan ask ile kula duyulan ASKI kiyaslamak manasiz olur.bir kere düsünsenize ASK yasadiginiz bir kisi ile sonucu müspet olan evlilik ile sonuclandiriyorsunuz ve mahremiyeti paylasiyorsunuz.

Sanirim yukarida sanada cevap vermis sayilirim ama sunu asla unutma Allaha giden yolda önce onun vechini müsahade etmek gerekir.Gerisi hikaye olurki nasil anlatsam yaziyla olurmu bilemiyorum.Ama Bir kula duyulan sevda öyle kör olurki artik o vardir ve sen bir hic kalirsin birgün ise onun isminde Vuslat hasil olur ve sende artik isim disinda bir sey kalmaz benliginizde.Iste Bu yol eger yasanmaya baslanirsa vuslat Sadece Allah aski olarak daim kalir...

yabanGülü bunu beğendi.
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.