Kur'an-ı Kerim okumayı biliyor musunuz?

Kur'an-ı Kerim okumayı biliyor musunuz? Benzer Konular Vücudunuzda ne kadar gen var biliyor musunuz?... Sülükler Tıpta Nasıl Kullanılır ? Biliyor musunuz?... Deterjanın Türkçesini biliyor musunuz?... USANMADAN OKUYUN-bunları biliyor musunuz ?... ...

?

Kur'an-ı Kerim okumayı biliyor musunuz?

1. Alt 03-16-2009, 00:41 #2
    Ziyaretci
    Henna Mesajlar: n/a
    elhamdülillah,evet.

kalbi kardelen bunu beğendi.
  2. Alt 03-16-2009, 00:42 #3
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Aslinda ders baslatsakta ben de arada bir sekilde gelistirsem. Cok tembelim cok. Hatta bu dersi bize Bekke dahi verir. Olmaz mi?

3. Alt 03-16-2009, 01:03 #4
    Ziyaretci
    Ne güzel bir şeref...ama tembellik yokAslında hatırlatmalar yapılabilir..Kuranın her ayetini bilmemekden bazen an geliyorki korkuyorum..dünyada ve Ahirette ne kadar pişmanık duyacağız diye...zihnimizde o kadar çok bilgi var ama arapça ve türkçesiyle birlikde Kuranın aklımıza ve kalbimize nuzulu ne kadar?

emirahmedyasin, E.Ahsen ve kalbi kardelen bunu beğendiler.
  4. Alt 03-16-2009, 01:21 #5
    AsMhA Mesajlar: 208
    elhamdülillah

5. Alt 03-16-2009, 20:34 #6
    husiyin Mesajlar: 234
    alptraum´isimli üyeden Alıntı
    Aslinda ders baslatsakta ben de arada bir sekilde gelistirsem. Cok tembelim cok. Hatta bu dersi bize Bekke dahi verir. Olmaz mi?

Hacim ayip ettin yahu biz burda bostan korkulugu muyuz?Benim de cok iyi okudugum söylenemez ama, beraber kafa kafaya verip gelistiririz.Bizim yanlislarimizi da senin de belirttigin gibi Bekke düzeltir.

Henna ve kalbi kardelen bunu beğendiler.
  6. Alt 03-16-2009, 20:43 #7
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    husiyin´isimli üyeden Alıntı
    Hacim ayip ettin yahu biz burda bostan korkulugu muyuz?Benim de cok iyi okudugum söylenemez ama, beraber kafa kafaya verip gelistiririz.Bizim yanlislarimizi da senin de belirttigin gibi Bekke düzeltir.

Hüseyin hocam dalginligima ver ben seni hatirlayamadim. En son dersleri salih hocadan aliyordum :D Bizde tembellik hat safhada olunca durum da böyle oluyor. Dersler hazirlayabilecek kisiler olursa süper olur

7. Alt 03-16-2009, 21:03 #8
    emirahmedyasin Mesajlar: 1.121
    Rabbim kalplerimizi dini üzere sahbit kılsın.Allah celleye hamdu senalar olsun.
    Konu gayet hoş olmuş.Her hal bilmeyenlerin sayısı gün geçtikçe azalıyordur.
    Bir konuyu da bununla alakalı sizlerle paylaşmak istedim.
    Gazze ye vahşetin eli ulaştı ama ilahi düzeni bozamadı.Gazze de vahşet sırasında İsrail uçakları alçaktan uçarak hamile bacıların çocuklarını düşürmesini hedefliyordu.Kafirin bir planı var ise Allah ın da bir planı vardı.nitekim ayette
    وَقَدْ مَكَرُوا مَكْرَهُمْ وَعِنْدَ اللَّهِ مَكْرُهُمْ وَإِنْ كَانَ مَكْرُهُمْ لِتَزُولَ مِنْهُ الْجِبَالُ
    Gerçek şu ki, onlar hileli düzenler kurdular. Oysa onların düzenleri, dağları yerlerinden oynatacak da olsa, Allah katında onlara hazırlanmış düzen (kötü bir karşılık) vardır.
    diyen Allah celle Gazze de o vahşet sırasında 3000 bebeğin dünya ya gelmesine müsade etti.Çoğuda ikiz.
    Ve konu başlığıyla alakalı olan ise o vahşet sırasında tam 6000 hafız yetişti.
    Adını hatırlamıyorum ama bir hoca Kur an nın hafızı olduk muhafızı olamadık demiş.
    Biz bu Gazze olayınıda esas alırsak en azından hafızı olamazmıyız.En azından yüzüne okuyamazmıyız umulurki günahkar gözlerimize rahmet ederler.
    selam ve dua ile...

Henna, E.Ahsen ve kalbi kardelen bunu beğendiler.
  8. Alt 03-17-2009, 03:14 #9
    Ziyaretci
    "Muhakeme'ye ilk gelişim Kuran-ı Kerim dinlemek içindi"
    İmam Mahir el-Maigli den...
    hayırlı sitem

9. Alt 03-17-2009, 15:06 #10
    E.Ahsen Mesajlar: 41
    Şükürler olsun,biliyorum..Tevafuk şu ki,"Muhakeme'ye ilk gelişim Kuran-ı Kerim dinlemek içindi" Bekke gibi...

Henna ve kalbi kardelen bunu beğendiler.
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.