MUHAKEME.NET FORUMU

MUHAKEME.NET FORUMU (https://www.muhakeme.net/forum/)
-   Anketler (https://www.muhakeme.net/forum/anketler/)
-   -   Kur'an-ı Kerim okumayı biliyor musunuz? (https://www.muhakeme.net/forum/anketler/15688-kur-an-i-kerim-okumayi-biliyor-musunuz.html)

kipchak 03-16-2009 00:40

Kur'an-ı Kerim okumayı biliyor musunuz?

Kur'an-ı Kerim okumayı biliyor musunuz?

Henna 03-16-2009 00:41

--->: Kur'an-ı Kerim okumayı biliyor musunuz?

elhamdülillah,evet.

alptraum 03-16-2009 00:42

Aslinda ders baslatsakta ben de arada bir sekilde gelistirsem. Cok tembelim cok. Hatta bu dersi bize Bekke dahi verir. Olmaz mi?

Henna 03-16-2009 01:03

Ne güzel bir şeref...ama tembellik yok:)Aslında hatırlatmalar yapılabilir..Kuranın her ayetini bilmemekden bazen an geliyorki korkuyorum..dünyada ve Ahirette ne kadar pişmanık duyacağız diye...zihnimizde o kadar çok bilgi var ama arapça ve türkçesiyle birlikde Kuranın aklımıza ve kalbimize nuzulu ne kadar?

AsMhA 03-16-2009 01:21

elhamdülillah

husiyin 03-16-2009 20:34

Alıntı:

alptraum´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 36560)
Aslinda ders baslatsakta ben de arada bir sekilde gelistirsem. Cok tembelim cok. Hatta bu dersi bize Bekke dahi verir. Olmaz mi?

Hacim ayip ettin yahu biz burda bostan korkulugu muyuz?Benim de cok iyi okudugum söylenemez ama, beraber kafa kafaya verip gelistiririz.Bizim yanlislarimizi da senin de belirttigin gibi Bekke düzeltir.

alptraum 03-16-2009 20:43

Alıntı:

husiyin´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 36603)
Hacim ayip ettin yahu biz burda bostan korkulugu muyuz?Benim de cok iyi okudugum söylenemez ama, beraber kafa kafaya verip gelistiririz.Bizim yanlislarimizi da senin de belirttigin gibi Bekke düzeltir.

Hüseyin hocam dalginligima ver ben seni hatirlayamadim. En son dersleri salih hocadan aliyordum :D Bizde tembellik hat safhada olunca durum da böyle oluyor. Dersler hazirlayabilecek kisiler olursa süper olur :clap:

emirahmedyasin 03-16-2009 21:03

Rabbim kalplerimizi dini üzere sahbit kılsın.Allah celleye hamdu senalar olsun.
Konu gayet hoş olmuş.Her hal bilmeyenlerin sayısı gün geçtikçe azalıyordur.
Bir konuyu da bununla alakalı sizlerle paylaşmak istedim.
Gazze ye vahşetin eli ulaştı ama ilahi düzeni bozamadı.Gazze de vahşet sırasında İsrail uçakları alçaktan uçarak hamile bacıların çocuklarını düşürmesini hedefliyordu.Kafirin bir planı var ise Allah ın da bir planı vardı.nitekim ayette
وَقَدْ مَكَرُوا مَكْرَهُمْ وَعِنْدَ اللَّهِ مَكْرُهُمْ وَإِنْ كَانَ مَكْرُهُمْ لِتَزُولَ مِنْهُ الْجِبَالُ
Gerçek şu ki, onlar hileli düzenler kurdular. Oysa onların düzenleri, dağları yerlerinden oynatacak da olsa, Allah katında onlara hazırlanmış düzen (kötü bir karşılık) vardır.
diyen Allah celle Gazze de o vahşet sırasında 3000 bebeğin dünya ya gelmesine müsade etti.Çoğuda ikiz.
Ve konu başlığıyla alakalı olan ise o vahşet sırasında tam 6000 hafız yetişti.
Adını hatırlamıyorum ama bir hoca Kur an nın hafızı olduk muhafızı olamadık demiş.
Biz bu Gazze olayınıda esas alırsak en azından hafızı olamazmıyız.En azından yüzüne okuyamazmıyız umulurki günahkar gözlerimize rahmet ederler.
selam ve dua ile...

Henna 03-17-2009 03:14

"Muhakeme'ye ilk gelişim Kuran-ı Kerim dinlemek içindi"
İmam Mahir el-Maigli den...
hayırlı sitem

E.Ahsen 03-17-2009 15:06

Şükürler olsun,biliyorum..Tevafuk şu ki,"Muhakeme'ye ilk gelişim Kuran-ı Kerim dinlemek içindi" Bekke gibi...

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 20:02 .

2000- 2024
Tüm bağışıklıklar ve idelerden bağımsız olan sözcükleri sarfetmeye mahkumdur özgürlük