Avusturya (Viyana) Ögrenci vizesi basvuru formu ve istenilen belgeler

Avusturya da ögrenci iseniz ve vizenizi uzatmak istiyorsaniz gerekli belgeleri buraya yazacagim ve örnek bir tane pdf te ek te basvuru formunu göreceksiniz. Bu basvuru formunu sadece örnek olarak inceleyin. ...

Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni
  • 1 gönderen alptraum

1. Alt 05-25-2011, 01:48 #1
    alptraum Mesajlar: 38.105
    Blog Başlıkları: 28
    Avusturya (Viyana) Ögrenci vizesi basvuru formu ve istenilen belgeler

Avusturya da ögrenci iseniz ve vizenizi uzatmak istiyorsaniz gerekli belgeleri buraya yazacagim ve örnek bir tane pdf te ek te basvuru formunu göreceksiniz. Bu basvuru formunu sadece örnek olarak inceleyin. ASLI olan magistratta olan belgeyi doldurup teslim edin.

Ayrica Ögrenci vizesi islemlerinde ögrencinin bakiyesinde gösterme mecburiyeti oldugu para miktari sürekli degismektedir. Bu para konusunda en güncel bilgi olarak yakininizdaki magistrata giderek ögrenmeniz daha iyi olur.

Avusturya ögrenci vizesini uzatmak icin gerekli belgeler

• Pasaport orijinali + (1+2+3+4+5 sayfalar)
    • Vizenizin arkali önlü fotokopisi
    • Bestätigung der Meldung orijinali (Ikametgah)+ (fotokopi)
    • Yurt kontratı ya da Ev + (fotokopi)
    • Vesikalık (1 adet ve gecen seneki vizenizde bulunan resim olmaz)
    • Kursbestätigung Orijinali (Kursun verdigi tasdik ve fotokopisi- Eger kursu bitirdiyseniz ve vize aldiysaniz sonralarda göstermenize gerek yok)
    • Studienbestätigung (Ögrenci Belgesi ve fotokopisi)
    • Studienblatt + fotokopisi
    Sammelzeugnis ( Kursu gectiginizde verilen belge ya da Okul karneniz ve bu karne de dikkat edilen 8 saatlik ders verip vermediginiz)
    • Öğrenci kimliği+fotokopisi
    • Okul kabul belgesi (Zulassungsbescheid - 1 kere verdiyseniz her vize basvurusunda götürmenize gerek yok)
    • WGKK Anmeldung (e-card sigorta) (yesil kartin kopisi) + aktuel tasdik (Versicherungsdatenauszug) ve fotokopisi
    • 9100,- hesap cüzdani (hesap ciktisi-Kontoauszug) [7.100 EUR 24 yasina kadar olan ögrenciler icin yeterli)
    • Başvuru formu

Kafaniza takilan bir soru olursa bu konu altinda sormanizi siddetle tavsiye ederim.

Eklenmiş Dosya
    Dosya tipi: pdf
    AB_Studierender_Formular.pdf (178.2 KB (Kilobyte), 828x kez indirilmiştir)
    yabanGülü bunu beğendi.
  2. Alt 06-14-2011, 15:51 #2
    drezee Mesajlar: 1
    slm benim bi kac sorum var bu konuda
    1 basvuruken pasaport süresi en az ne kadar olmali

2 ben fh technikum wien de okuyorum gecen sene geldim avusturyaya vizem gec ciktigi icin döneme yetisemedim ve o yuzden okulu Karenziert yani dondurdum bu senede 1.semesterdan dersin birinden kaldim ve fh nin sisteminde 1 dersi gecemedinmmi 2 semestere gecemiyosun yani senye tekrar yapmak zorundayim ve simdi benim vizemde problem cikarmi cvblarinizi bekliyorum cok tessekkür ederim

3. Alt 06-14-2011, 20:23 #3
    1- 1 Yillik vize alinabildiginden 1 yil olmasi gerekiyor.

2 - Yeni oldugunuz icin cok bir problem cikmayabilir. Fakat size tavsiyem bir A4 kagidina OKUL durumunuzu not düsmeniz ve onu da belgeler arasinda vermeniz. Neden 8 saatlik ders veremediginizi felan v.s.

4. Alt 07-01-2012, 23:30 #4
    Ziyaretci
    bares Mesajlar: n/a
    Alıntı:
    avusturya ogrenci vizesi uzatma-Avusturya (Viyana) Ögrenci vizesi basvuru formu ve istenilen belgeler

ben viyana teknik ünv 1ve2 sömestri 18 +18 =36 kredi aldım 1 dersi vermedim yani 4+4=8 veremedim vizemde zorluk çıkıyor ne yapabilirim.beni bilgilendirirmisiniz.

5. Alt 07-02-2012, 01:27 #5
    bares´isimli üyeden Alıntı
    ben viyana teknik ünv 1ve2 sömestri 18 +18 =36 kredi aldım 1 dersi vermedim yani 4+4=8 veremedim vizemde zorluk çıkıyor ne yapabilirim.beni bilgilendirirmisiniz.

Zorluktan KASIT ne bilmiyorum ama eger 1 kereye mahsus böyle bir durum gerceklesmisse 1 kagid a imza attirirlar ve bir dahaki sene 8 saatlik ders veremezseniz vize almayacaginiza dairdir. Eger o kagidi imzalayip vize alamadiysaniz, kendinize bir avukat bulursunuz ve cikan karari mahkemeye tasirsiniz. Bu da uzun sürecek bir islemdir fakat masrafi olacaktir.

6. Alt 12-04-2012, 01:17 #6
    Ziyaretci
    Gizem Mesajlar: n/a
    Merhaba, ben ''bares'' adlı arkadaşımızın durumunu merak ediyorum, vizesini alabilmişmi, bende geçen sene kağıt imzaladım ve bu sene kredi yetiştiremedim. Bu dönem aldığım dersler şubat ayında düşecek karneme, ancak benim vizem 9aralıktan önce yenilenecek.
    Zor durumdayım, bana yardımcı olabilecek önerileri olanlar yazarsa çok sevinirim.

7. Alt 12-04-2012, 01:27 #7
    Gizem´isimli üyeden Alıntı
    Merhaba, ben ''bares'' adlı arkadaşımızın durumunu merak ediyorum, vizesini alabilmişmi, bende geçen sene kağıt imzaladım ve bu sene kredi yetiştiremedim. Bu dönem aldığım dersler şubat ayında düşecek karneme, ancak benim vizem 9aralıktan önce yenilenecek.
    Zor durumdayım, bana yardımcı olabilecek önerileri olanlar yazarsa çok sevinirim.

Vizeniz bu dönem icinde bitecegi icin durumunuzu izah ettiginiz zaman size bu dönemin tüm karnelerini getirtene kadar bekletecekler ve vize vermeyeceklerdir. Ta ki 8 saatlik pozitif ders sayisina ulasana kadar. Normal de ordaki memurun insiyatifi de söz konusu olabilmekte ve size 6 saatlik pozitif ders sonucunda da vize hakki verebilmekte. Lakin size tavsiyem 6 saatlik pozitif ders sayiniz var ise bir tane de yaninda negatif ders ya da maksimum 2 tane götürün. Eger gercekten zorluk cikartirlarsa bu dönem tamamlamaya calisin ki yeni bir vizeye hak kazanabilesiniz. Size son olarak da tavsiyem kendi bölümünüze ait olmayan diger bölümlerden de basit, kolay gecilebilir dersleri alin ve gecin. Sonra basiniz agrimasin

8. Alt 07-04-2017, 03:00 #8
    Ziyaretci
    Misafir Mesajlar: n/a
    İmza attığınız formun adı ne tam olarak?
    Mesaj mobil cihaz üzerinden gönderilmistir

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.