Ağaç Şeklinde Aç6Beğeni
  • 2 gönderen el_feta
  • 1 gönderen el_feta
  • 3 gönderen el_feta

1. Alt 05-14-2008, 00:03 #1
    el_feta Mesajlar: 1.168
    Esselamu aleyküm...
    Osman yüksel sedengeçti'yi de burada anmak istedim.O'na dair bir kaç hatıra ve anektod vermekle yetineceğim inşallah...
    Malumunuz,karavat takmazmış muhterem,çok üzerine gitmişler,en sonunda gitmiş kravatla meclise..tabi,boynuna değil,beline dolamış/bağlamış...
    merhum,hapisten çıkmak istemezmiş,necip faıl ın aksine o da girmeyi hiç sevmezmiş...
    hanımının adı da ismet.hanımı kısır imiş..."hayatımda iki ismet ten çektim,biri hürriyetimden etti,biri de zürriyetimden" dermiş....
    Parkinson hastalığına yakalanmış muhterem..kendisiyle alay etmesini severmiş.şu benim hastalığımın adı da ne güzel,araba markası gibi,İnsanın benim de parkinsonum olsa diyesi geliyor diye,halini ti'ye alırmış...
    bir gün hastane de Alparslan Türkeş ziyaretine gelir,kulağına yaklaşı alparslan türkeş in ve üstadım biliyor musun senin en yakın dostun/takipçin benim demiş..Ey Türk! titre ve kendine gel dedin,o gün bugündür titriyorum ,demiş...
    RAbbim,mekanını cennet eylesin,inşaallah..
    selam ve dua ile...

alptraum ve Henna bunu beğendiler.
  2. Alt 10-29-2008, 19:36 #2
    Vakt-i zamanında düzenlenen balolar için demiş ki o.yüksek serdengeçti:

Dansta kadın öpülür,sıkmak sıkıştırmak hiç
    Her baloda kazanır memleket bir sürü p..

Argo da olsa,bazen gerekiyor galiba..Dert anlatabilmek için...

3. Alt 10-29-2008, 19:54 #3
    alptraum Mesajlar: 38.105
    Blog Başlıkları: 28
    Allah rahmet eylesin.

Her ne olursan ol kim olursan ol efendi ol. Bu sözü büyüklerimin meclislerinde gördüm hakikatine inandim cok uygulayamadim ve uygulayaman birini daha tanidim sayenizde

4. Alt 10-29-2008, 20:50 #4
    Meclis'e ilk kez geliyor. Dönen kapı görmemiş Osman abi. Dönen kapıdan girecek, daha doğrusu girmeye çalışıyor. Kapı dönüyor Osman Serdengeçti de dönüyor. Nereden çıkacağını bilememiş. Oradan adamın biri “yahu ne yapıyorsun” demiş. “Eee dönüyorum” demiş; “Allah belasını versin, kapısına geldik döneklik başladı buranın.”

ondan bir hatira daha...

Henna bunu beğendi.
  5. Alt 10-29-2008, 20:52 #5
    40’lı yıllarda trt radyosunda konuşurken içinde allah geçen bir cümle kurduğu için mahkemenin yolunu tutar.

duruşma sırasında hakim serdengeçti’nin savunmasını ister.

o’da anlatmaya başlar.

“efendim, halk arasında “allah selamet versin, allah’a ısmarladık” gibi dil alışkanlığı cümleler kurulur. ben de olsa olsa böyle bir şey söylemişimdir.”

bu izahatın ardından hakim tekrar sorar.

“evladım sen bu ülkede allah demenin yasak olduğunu bilmiyor musun?”

serdengeçti “yutkunmadan” cevap verir.

“allah allah...!”

alptraum, safinaz ve Henna bunu beğendiler.
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.