Ağaç Şeklinde Aç2Beğeni

1. Alt 05-14-2008, 02:10 #11
    Metin mete Mesajlar: 547
    el_feta´isimli üyeden Alıntı
    bir düzeltme yapayım,şeri düzen dememdim,şeri düzlemde dedim..çok farklı bu 1..ikincisi,tağut edinmiyorum kendime diye bana diyosanız,ağzınızdan çıkanı kulağınız duysun derim,bu insanların islamın ideolojik anlamda iyi anladıklarını kastettim hepsi bu..Alparslan türkeş i islam adına masaya yatıralım mı,ne dersiniz?...hayatını,yaptıklarını,doktrinini? ?...ne kadar İslami,ne dersiniz...Öteki konumuna atan yazınız inanın hoş değil...
    selam ve dua ile...

Sizinle Basbugu tartisacak degilim,Cünki tanimayan insanla tanismak sadece kaos olmaktan baska bir sorun cikarmaz.

Alıntı:
    Şeriat,büyük bir tehlikedir...diye bir sözü var(bildiğim kadarıyla)...
    onu anlamak için önemli ve rijit bir kıstas,ne dersiniz?

Iste sizin bastan söylediginiz bir söylemdi sanirim.Birde siz hangi konumdan Alparslan Türkesi Islam adina masaya yatirmaya cüret ediyorsunuz.Su forumda dahi bir kac yazinizla ne derece Islami oldugunuzu zaten anlattiniz.Basbugu anlamanin tek yolu vardi ama artik cocuklarimiz onu anlamayacak ve hic kimse anlamayacak cünki artik yok.Onu anlamak icin ancak ve ancak onunla uzun süreli sohbet etmis olmak lazim.Onuda yapamayacaginiza göre bu konuda konusacak en son kisilerden birisiniz kendi kanaatim.O nedenle sizden rica ediyorum bu konu burada kapansin sevmeye bilirsiniz ama en azindan saygida kusur etmeyiniz.

2. Alt 05-17-2008, 23:38 #12
    el_feta Mesajlar: 1.168
    Tuhaf...Alparslan Türkeş i dokunulmazlık makamına çıkarıp,beni saf dışı etmeye çalışmanız...İslami bilgimi tartışacak değilim,kendimi büyük zannedip O'nun katında küçük olmaktan Allah'a sığınırım...Mesele çetrefilli değil ki,İslam'ın şu dünya da ne emrettiğini azıcık bilenler 'ey türk,titre ve kendine gel' sözünün ve bu sözün arkasındaki anlam v eideolojinin ne kadar islami olacağını anlayacaklardır...yazımın başında onun ilkesel anlamda iyi olmaktan ziyade olgusal anlamda iyi olabileceğinden bahsetmiştim,korkarım ki anlamadınız...
    saygılı olmaya gelince,farkındaysanız mustafa kemal ve inönü gibi zatlara karşı duruşumla alparslan türkeş e karşı duruşumda önemli farklar var...Bu saygısızlık etmediğimin ve etmeyeceğimin göstergesidir kanaatimce...Hiç kimse eleştrilemez değildir...Allah,resulü ve nispeten ashabı bunun dışındadır...dediğiniz doğrudur,islamın şartını beştir altıncısı haddini bilmektir der,eskiler...elbet tabi insan eleştri yapacaksa da önce haddini bilmeli...yazı yazıyor olmamın ve kısa yazılarla kastettiklerimi anlatmamda ki zorluk,beni farklı göstermesin,yanlış anlaşılmasın ben de yazılarımı okurken buna dikkat etmenizi istirham ediyorum...
    Fevri davranmayalım,kuran insanda mümeyyiz(seçip ayırıcı,ayıran) bir akıl inşa eder...Allah cc kitabında HZ.yunus için dahi tavrından dolayı lateşbih kınar,buna bizim haddimiz yoktur ama 'anlamak' babında gerçekten ihtiyaç vardır...'tabu' laştırmak başka nasıl olur ki?..
    selam ve dua ile...

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.