Yazıcı sigaradan beter   Konuyu açan: beyza   İlk Mesaj: 01-21-2008 (18:13)   Son Mesaj: 01-29-2008 (09:27)    Cevap: 4    Gösterim: 868  

Ağaç Şeklinde Aç3Beğeni
  • 3 gönderen beyza

01-21-2008

Yazıcı sigaradan beter

Teknolojik aletler pek de masum değil. Yazıcılara çok dikkat!

Evimizde ve işyerimizde sık sık kullandığımız yazıcıların diğer teknolojik aletler gibi masum olmadığı ortaya çıktı. Sebebine gelince...

Avustralyalı bilim adamları, bilgisayar yazıcılarının havaya toner partikülleri saçtığını ve bu partiküllerin hava ile birlikte ciğerlere çekildiğinde sigaranın içindeki maddeler kadar zarar verdiğini bildirdi.

62 yazıcıyı inceleyen uzmanlar, bunlardan yüzde 30�unun yüksek miktarda zararlı toz yaydığını keşfetti. Ciğerler için son derece tehlikeli olan bu tozlar, özellikle ofis ortamında çalışanlar için büyük sağlık tehdidi. Queensland Teknoloji Üniversite�sinden Lidia Morawska, yazıcıların sigara kadar sağlığa zararlı olduğuna dikkat çekerken bu cihazların tehlikesinin markadan markaya değiştiği belirtildi.

Ayrıca Morawska, ev ve ofis gibi kapalı ortamlarda daha fazla hava kirliliğine yol açan kaynaklar keşfettiklerini söyleyerek birçok teknolojik aletin zararlı olduğuna işaret etti.

alptraum, mhmt ve aahmet212 bunu beğendiler.

Yazıcı sigaradan beter Yorumları

Permalink - Mesaj no 1  01-21-2008, 18:49

Ben zaten hep,teknolojik bir ürün ne kadar çok hayretler uyandırıyorsa ve ne kadar kullaışlıysa,bir o kadar da tehlike saçtığına inanıyorum.Özellike de gebe kadınlar üzerinde çok etkili.Düşüklerin ve genetiği bozuk bebeklerin doğumunda çok etkli olduğunu düşünyorum...
    safinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) safinaz

Permalink - Mesaj no 2  01-29-2008, 01:37

safinaz´isimli üyeden Alıntı
    Ben zaten hep,teknolojik bir ürün ne kadar çok hayretler uyandırıyorsa ve ne kadar kullaışlıysa,bir o kadar da tehlike saçtığına inanıyorum.Özellike de gebe kadınlar üzerinde çok etkili.Düşüklerin ve genetiği bozuk bebeklerin doğumunda çok etkli olduğunu düşünyorum...

aynen katılıyorum.

Permalink - Mesaj no 3  01-29-2008, 01:42

şükür yazıcım yok: ))
    tabi şaka bi yana, aslında teknolojinin zararları olarak hakkaten bilmediğimiz çok şey var.. bunda onlardan biriymiş..

selametle..
    mhmt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) mhmt

Permalink - Mesaj no 4  01-29-2008, 09:27

ikiside olmazsa olmazlarda günlük yaşantımıza girmişler bi kere
    bolder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) bolder Ziyaretci