Mourinho: O ödül bana verilmeli   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 12-25-2010 (01:12)   Son Mesaj: 12-25-2010 (01:12)    Cevap: 0    Gösterim: 489  

12-25-2010

Mourinho: O ödül bana verilmeli

Mourinho: O ödül bana verilmeli
    Real Madrid'in teknik direktörü Jose Mourinho, bu yıl ilk kez dağıtılacak FIFA Altın Top ödülünün, "En iyi teknik direktör" kategorisinde kendisine verilmesi gerektiğini savundu.

FIFA Altın Top ödülleri, "France Football" dergisinin geleneksel "Altın Top" ve FIFA'nın, "Dünyada Yılın Futbolcusu" ödüllerinin birleştirilmesiyle ilk kez verilecek. Kazananlar, İsviçre'nin Zürih kentinde, 10 Ocak'ta düzenlenecek törende açıklanacak. Törende ayrıca ilk kez, yılın teknik direktörü ödülü de dağıtılacak. Tören öncesi, ödül kategorilerinde yarışan adayların sayısı 3'e indirildi. Yılın teknik direktörü ödülüne aday gösterilen isimlerden biri de, Real Madrid'i çalıştıran Jose Mourinho...
    Mourinho, İspanya teknik direktörü Vicente Del Bosque ve Barcelona'nın başındaki Pep Guardiola ile yarışıyor. İspanya'yı tarihinin ilk dünya şampiyonluğuna taşıyan Del Bosque'nin, ödüle daha yakın görüldüğü yolundaki haberler, Mourinho'yu harekete geçirdi. Gazzetta dello Sport'a konuşan Portekizli teknik adam, ödülü kendisinin hakettiğini savundu. Mourinho; "Benim seçimim açık... 11 ay boyunca 57 maçta takımlarımı yönettim. Üç kupa kazandım. Bu kupaların arasında en önemli turnuva şampiyonlar ligi de vardı. Bir teknik adam bundan daha fazlasını yapamaz. Ödül benim olmalı" ifadelerini kullandı. Portekizli teknik adam, Wesley Sneijder'in "en iyi futbolcu" ödülüne aday gösterilmemesine de eleştiriler getirdi. Yılın futbolcusu seçilmeyi hedefleyen üç Barcelonalı futbolcudan Xavi ve Messi'ye itirazı olmadığını belirten Mourinho, bununla birlikte, yılın ilk 5 ayını sakat geçiren Iniesta'nın, Sneijder'in yerini almasının haksızlık olduğunu ileri sürdü. Iniesta, İspanya'ya dünya kupasını kazandıran golün altına imza atmıştı.

Mourinho: O ödül bana verilmeli Yorumları