Sinan Şamil Sam'dan iyi haber geldi   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 12-24-2010 (13:09)   Son Mesaj: 12-24-2010 (13:09)    Cevap: 0    Gösterim: 727  

12-24-2010

Sinan Şamil Sam'dan iyi haber geldi

Sinan Şamil Sam'dan iyi haber geldi
    Milli boksör Sinan Şamil Sam'ın sağlık durumuyla ilgili son gelen haber iyi. haber7 spor koordinatörü Nusret Odabaş sevindirici haberi Sinan'ın eşi Funda Hanım'dan aldı...

Nusret Odabaş'ın haberi
    Tam 5 gündür Ankara'da hastenede yoğun bakımda karaciğer yetmezliği nedeneyle tedavii gören ve sürekli uyutulan Milli boksör Sinan Şamil Sam'dan gelen haberler iyi...

haber7.com spor koordinörü Sinan Şamil Sam'ın eşi Funda hanımla görüştü.

Funda hanım eşinden gelen olumlu haberi ilk kez haber7 ve Tümspor'a açıkladı...

Funda hanım çok geçmiş olsun, eşinizin son durumunu öğrenebilir miyim?

'Sinan bugün tedaviye olumlu cevap verdi. Aslında bu ne demektir doktorlar tam olarak söylemedi ama bugün tedaviye vücudunun tepki verdiğini öz önce öğrendik ve iyi bir gelişme dediler. Sinan sürekli uyutuluyor uyutulma nedeni ise yorulmasın diye.

Funda hanım Sinan için doktorlar nasıl bir tedavi uyguluyor, ne diyorlar, tam olarak sağlığına ne zaman kavuşacak bu tür hastalıklarda program nasıl işliyor, size ne diyorlar?

Şimdi doktorların bize söyledikleri bu tür hastalık herkeste çıkabilir. Yaşlı genç fark etmez. Sigara kullanan kullanmayan fark etmez. Sinan da sigara alkol asla kullanmazdı. Karaciğer yetmezliğinden kaynaklanan solunum yetmezliği sıkıntısı. Yani bu hastağılın sporculuğuyla veya boks sporuyla falan bir ilgisi yok. Bu yanlış anlaşılmasın...

Peki Funda hanım Sinan güçlü bir sporcu, şampiyon bir boksördü güçlü fizğininin bu hastalığı yenmesiyle ilgili doktorlar ne diyor...

Evet bu konuyşla alakalı doktorların dediği şu. Eğer Sinan'dan başka bir kişi böyle olsaydı kötü bir sonuç olabilirdi. Çok güçlü olduğu için, vücudu çok dirençli olduğu için hastalıkla baş etme olasılığı daha yüksek ve Sinan'da da bu mevcut.

Peki siz bugün gördünüz mü Sinan'ı? Gördüyseniz nasıldı?

Bugün görmedim dün gördüm ama az sonra gidip göreceğim. Şimdi evdeyim evde iki küçük kızımız var onlarla ilgileniyorum şu anda. Dün Sinan'ı çok iyi gördüm. Rengi iyiydi benzi öyle sarı falan değildi . En önemli sevindirici gelişmelerden biri de artı Sinan'a artık kan vermiyorlar.

Funda hanım Sinan'ın bu hastalığı yenmesinden sonra iyileştikten sonra süreçi ne olalibir, doktorlar sizle böyle bir konuştu mu?

Bu hastalığı yendikten sonra karaciğer nakli de gerekebilir, nakil de gerekmeyebilirmiş. Şu anda sadece beklememezi belirttiler bize. Bugünkü güzel haberden sonra biraz yüzümüz güldü. 2 Gün sonra da Sinan uyandırılacak ve tedavi süreci daha net belli olacak. İnşallah en kısa sürede Sinan eski sağılğına kavuşacak...

İnşallah, tekrar çok geçmiş olsun diyelim, Allah acil şifalar versin...

Hep beraber dua edelim yeter. İnşallah...

Sinan Şamil Sam'dan iyi haber geldi Yorumları