Bir Nadal, bir Federer /   Konuyu açan: Dostane   İlk Mesaj: 12-23-2010 (19:09)   Son Mesaj: 12-23-2010 (19:09)    Cevap: 0    Gösterim: 533  

12-23-2010

Bir Nadal, bir Federer /

Bir Nadal, bir Federer /
    Tenis dünyasının ezeli rakipleri Rafael Nadal ile Roger Federer, 2. kez yardım amaçlı maçta karşı karşıya geldi.

Tenis dünyasının ezeli rakipleri Rafael Nadal ile Roger Federer, 2. kez yardım amaçlı maçta karşı karşıya geldi. İspanya'nın başkenti Madrid'in ev sahipliğindeki maçta, gülen bu kez Nadal oldu.

Afrika'da, özellikle bakıma muhtaç çocuklar yararına faaliyet gösteren Roger Federer Vakfı"na yardım toplamayı amaçlayan İsviçreli tenisçi, Zürih'te, ev sahibi olduğu maçta ezeli rakibi Rafael Nadal'ı 2 - 1 yenmişti. Bu karşılaşma sayesinde, Roger Federer Vakfı"na 2.6 milyon dolar aktarılmıştı. İki tenisçi bu kez, engelli çocuklar için çalışan Nadal'ın vakfına yardım toplamak için Madrid'de karşı karşıya geldi.
    Tıklım tıklım dolu tribünler önünde oynanan maçta, Federer ve Nadal, bir Grand Slam turnuvasındaki ciddiyetle mücadele etse de, zaman zaman gösteri maçı yaptıklarını da izleyicilere hatırlattı.

İlk seti tie-break sonucu kazanan Nadal, 2. seti Federer'in 6-4 almasının önüne geçemedi. Final setinde ise gülen taraf Nadal oldu. Seti 6-1 önde tamamlayan Nadal, hem maçı kazandı; hem de Zürih'teki yenilginin rövanşını almış oldu. Bu karşılaşmadan da, Nadal Vakfı"nın kasasına en az 2.5 milyon dolar girmesi bekleniyor.

Bir Nadal, bir Federer /

Bir Nadal, bir Federer /

Bir Nadal, bir Federer /

Bir Nadal, bir Federer /

Bir Nadal, bir Federer /

Bir Nadal, bir Federer /

Bir Nadal, bir Federer / Yorumları