Federer İsviçre'nin gözünden düştü!   Konuyu açan: Dostane   İlk Mesaj: 12-14-2010 (15:12)   Son Mesaj: 12-14-2010 (15:12)    Cevap: 0    Gösterim: 474  

12-14-2010

Federer İsviçre'nin gözünden düştü!

Federer İsviçre'nin gözünden düştü!
    İsviçre spor tarihinin en önemli sporcularından biri olan Roger Federer, İsviçre'de Yılın Sporcuları sıralamasında 3. sırada kaldı...

İyi başlayıp kötü devam ettiği sezonu Masters Cup zaferiyle kapatsa da, Federer'in bu sezonu öyle görünüyor ki, İsviçreliler'i memnun etmedi.

Roger Federer'in başarılarına alışkın İsviçre vatandaşları, Yılın Sporcuları sıralamasında 16 Grand Slam şampiyonuna rağbet göstermedi.

İsviçre spor medyası ve İsviçreli sporseverlerce yapılan oylamada Federer 3. sırada kalırken, Olimpiyat şampiyonu kayakçı Simon Armann, yılın sporcusu seçildi.

Ünlü tenisçi, "Simon Armann'ı tebrik ediyorum. Tabii 1. seçilmesinde 2 Olimpiyat altını almasının büyük payı var. Ben ne kadar iyi sezon geçirmeye çalışsam da şundan eminim ki, İsviçreliler beni 10 yıl üst üste seçmeyecekti" diye konuştu.

Federer geçen yıl da yine bir başka kayakçı Didier Cuche'nin ardından 2.sırada kalmıştı.

Tenishaber.com

Federer İsviçre'nin gözünden düştü! Yorumları