Demirbakan istikrar istiyor   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 12-13-2010 (11:09)   Son Mesaj: 12-13-2010 (11:09)    Cevap: 0    Gösterim: 495  

12-13-2010

Demirbakan istikrar istiyor

Demirbakan istikrar istiyor
    1. Lig'de 16. haftayı maç yapmadan geçen Altay'ın teknik direktörü Coşkun Demirbakan, ''Herkes benim kadar inansın, biz bu işi başarırız'' dedi.

Kulüpten yapılan açıklamada, Demirbakan'ın TRT-1'de yayınlanan ''Bank Asya 1. Lig Günlüğü'' adlı programa katıldığı bildirildi.
    Demirbakan, burada yaptığı konuşmada son oynadıkları Boluspor maçından önceki 4 karşılaşmada 40'ın üzerinde pozisyona girdiklerini, rakiplere sadece 8 kez tehlike şansı verdiklerini belirtti.

Bunlara bakıp da ağıt yakacak durumda olmadıklarını bildiren Demirbakan, şöyle devam etti:

''Ancak ortada bir gerçek var ki, hasat zamanımız yaklaşıyor. Bugüne kadar tarlaya sürekli ürün attık. Ligin ikinci yarısı, hasat zamanı olacaktır. Puan cetvelindeki konumumuz çok önemli değil. Herkes benim kadar inansın biz bu işi başarırız.''

Demirbakan, futbolun psikolojiyle oynanan bir oyun olduğunu belirterek, ''Ben analize inanmam. Belki Alman liginde analiz yapıp bir sonraki maçla ilgili önlemlerini alır hücum planlarınızı belirleyebilirsiniz. Ama Türkiye şartları ne yazık ki buna imkan vermiyor. Ne oyuncuların ne de takımların istikrarı var. İstikrarın olmadığı yerde de rakamlar benim için hiçbir şey ifade etmez'' görüşünü ifade etti.

Devre arası transferinde takımların çok dikkatli hareket etmeleri gerektiğini kaydeden Demirbakan, şunları kaydetti:

''Her transfer faydalı olacak diye bir şey yok. İyi oyuncunun devre arasında boşa çıkma şansı da yok. Bu nedenle çok özenli seçim yapmak gerekiyor. Yüksel Kayaalp'ten sezon başından bu yana, Burak Çalık'tan ise 3 haftadır yararlanamıyoruz. Okay Yokuşlu, 17 Yaş Altı Milli Takımı'nda olduğu için en kritik Kartalspor ve Boluspor maçlarında forma giyemedi. Bu 3 oyuncu, ligin ikinci yarısında bizim yeni transferlerimiz olacaktır.''

Demirbakan istikrar istiyor Yorumları