Ertuğrul Sağlam'ın büyük hayali   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 10-19-2010 (00:09)   Son Mesaj: 10-19-2010 (00:09)    Cevap: 0    Gösterim: 570  

10-19-2010

Ertuğrul Sağlam'ın büyük hayali

Ertuğrul Sağlam'ın büyük hayali
    Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Bursaspor'un 3-4 sene sonra Marsilya, Lyon gibi kulüpler düzeyine geleceğini belirtirken Bursaspor için hayalini de açıkladı.

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, bir kaç ay sonra borçsuz kulüpler arasına gireceklerini belirterek, "Bırakın ülkeyi, Avrupa'da çok başarılı imza atabiliriz. Böyle bir beklenti mevcutken, bende Bursa'da mutlu ve huzurluyken çok uzun yıllar kalmayı isterim. Benim hayalimde bu" dedi.
    Olay TV'de yayınlanan Final programında birçok soruyu cevaplayan Sağlam, Bursaspor'dan uzun yıllar ayrılmayı düşünmediği ifade etti. Bir kaç ay sonra borçsuz bir kulüp haline geleceklerini belirten Sağlam, "Ciddi anlamda yapılanmanın gerektiğine inanıyorum. Bir kaç aya kadar borçsuz bir Bursaspor olabilir. Bırakın ülkeyi Avrupa'da başarılı bir kulüp haline gelebiliriz. Bir çok teknik adam Türkiye'de başarılı olduktan sonra Avrupa'da ciddi kulüplere gitmek ister. Bu senede başarıyı yakalarsak sezon sonuna

kasamıza para doldurabiliriz. Marsilya, Lyon gibi kulüpler bunu patı. Belki bizde 3-4 sene sonra bu kulüpler arasında yer alabiliriz. Böyle bir beklenti mevcutken bende Bursa'da mutlu ve huzurluyken çok uzun yıllar kalmayı isterim. Benim hayalimde bu" diye konuştu.

"FUTBOLCULARIM OLTRAFFORD'A TORUNLARINA UNUTULMAZ HİKAYE ANLATMAK İÇİN ÇIKACAK"

Şampiyonlar Ligi C Grubu'nda karşılaşacakları İngiliz devi Manchester United hakkında da konuşan Sağlam, "Bugün dünyada iki kulüp varsa biri Barcelona, diğeri Manchester United, Her futbolcunun oynamak istediği bir yer Oltrafford. Futbolcularımı bugün saha ortasında topladım. Onlara, "Her futbolcunun oynamak istediği bir stat da maça çıkacaksınız. Torunlarınıza ileride bunları anlatırsınız. Ama anlatmışken bari skorundan da bahsedersiniz. 'Skor ne oldu' dede dediği zaman anlatacak bir hikayeniz olsun"

dedim. Farklı bir motivasyon ile oynayacaklar çocuklar. Ben Manchester maçının Glasgow Rangers maçından daha iyi olacağına inanıyorum. Volkan Şen kadroda var. Uçağa yarın bütün kadro gidiyoruz. 24 futbolcu ile gideceğiz" şeklinde konuştu.

"OZAN İPEK'İ İLERİKİ GÜNLERDE SOL BEK OYNATABİLİRİZ"

Ozan İpek ile ilgili kamuoyunda ve taraftarlarda farklı bir algının oluştuğunu anlatan Sağlam, "Dışarıdaki insanlar çok farklı değerlendiriyor. Ozan geçtiğimiz sezon Mustafa ile oynuyordu. Mustafa defansif bir oyuncu, Mustafa ile oynarken çok fazla geriye gelmiyordu. Ozan, Vederson'un gittiği yeri dolduruyor ki, orada eksik yakalanmayalım. Her maçını kazanmaya oynayan takımlar beklerini oyuna sokmak zorundalar. Bu olay Ozan'ın defansif yönünü geliştiriyor. Ozan'ın bu özelliği geliştiğinde, Vederson'a bir

şey olduğu zaman sol bek oynatabilirsiniz" diye kaydetti.

"ELEŞTİRİYE AÇIĞIZ, YETERKİ YAPICI OLSUN"

Her zaman eleştiriye açık olduklarını ifade eden tecrübeli teknik adam, "Glasgow Rangers maçında oynadığımız kadroyla Büyükşehir Belediye maçına çıkıp berabere kalsaydık niçin aynı kadroyla çıktın eleştirileri olacaktı. Bizim yapmış olduğumuz değişikliklerde abuk sabuk tercihlerin olmadığını görüyoruz. Aslında değişikliği yaparken kadrodaki bütün oyuncuları değerlendirmeye çalışıyoruz. Dengeli bir takımımız var. Ali'yi oynatmıyorsun Mustafa'yı oynatıyorsun aslanlar gibi oynuyor. Bu hafta İsmail oynadı,

aslanlar gibi oynadı. Asist yaptı, pozisyona girdi. Eleştiri olsun ama yeter ki yapıcı olsun. Bizim her şeyi bilmemize imkan yok. İyi niyetli olanlara teşekkür ediyorum ama kötü niyetli olanları görmezden gelemeyiz. Öyle bir durum oluştu ki, Ertuğrul hoca çok kötü bir durumda, son dakikalarını geçiriyor. Hoş bir durum değil. Bursaspor bu olayın, Türkiye liginde en son yaşaması gereken bir takım. Biz namağlup lideriz. Valencia maçından sonra bir kaç tane yorum okudum içler acısı. Bir çoğunun maksatlı

yaptığını biliyorum. İçimizden iyi niyetli eleştiri yapan insanların olduğunu biliyorum. Biz geçen sene olmaz denileni başardık. Biz ekip ruhuyla hareket ettik. Kent hareketi oldu ve öyle şampiyon olduk. Herkes bu işin içinde sorumluluk aldı. Millet ucuz hesaplar peşinde koşmasın. Ucuz politikalar ile insanları bir birine düşürmeye çalışanların ördükleri çorap başlarına geçer" dedi.

"TAKIMDAN AYRILMAK İSTEYEN MUHAMMET VE EREN'E BOŞUNA VAKİT HARCAMAM"

Kadro dışı bırakılan Muhammet Demir ve Eren Albayrak'ın sezon sonunda gitmek istediklerini kaydeden Sağlam, "Eren ve Muhammet bizim altyapımızdan yetişmiş. Bu kulüp onları 12-13 yaşında almış, milli takımlarda oynamışlar, isimlerini duyurmuşlar, şampiyonluk yaşamışlar. Belki de bir daha şampiyonluk göremeyecekler. Maddi, manevi anlamda büyük şeyler kazanmışlar. Çocuklar maalesef kendilerini buraya getiren Bursaspor kulübünde oynamak istemediklerini belirttiler. Böyle düşünen iki kardeşimize vakit

harcayamam. Alt yapıda 16 yaşındaki Okan var, Abdülmuttalip var, Bilal var. Ben onları alırım onları yetiştiririm. Bunlar genç çocuklar, birisi akıllarına girmiş olabilir. Biz halen o çocuklarımız kaybetmek istemeyiz. Çocukluktan almışız, beslemişiz şimdi sezon sonunda bedavaya gitmek istiyorlar" şeklinde kaydetti.

"VOLKAN ŞEN'İN İYİ NİYETİNE İNANMASAM HALA A2 TAKIMDA OLURDU"

Volkan Şen'in iyi bir kişiliğe sahip olduğunu söyleyen Sağlam, "Ben Volkan'ın iyi niyetli olmadığına inanmasaydım hala A2'de olacaktı. Volkan iyi bir çocuk, gençlikte bazı hatalar yapabiliyor. Bugüne kadar biriyle bir sıkıntı yaşamadık. Bu ilk oldu inşallah son olur. Volkan bana geldi özür diledi. 'Git arkadaşlarından dile' dedim. Gitti onlardan da diledi. Takım arkadaşları da çok seviyor. Kaptanlar ve oyuncular da baskı yaptı. Bu yaşadığı tecrübe doğrultusunda daha iyi olacaktır" diye konuştu.

Ertuğrul Sağlam'ın büyük hayali Yorumları