okul aidat parası vermek zorunlumu?

okullardan alıdan aydatlar acaba böyle bir yasa var mı biz bunu vermek zorundamıyız vermeyen çok veli var ama verenlerden bir daha isteniyor böyle bir yasa var mı ben 80 tl ...

okul aidat parası vermek zorunlumu?   Konuyu açan: Misafir   İlk Mesaj: 05-04-2011 (10:45)   Son Mesaj: 05-05-2011 (00:45)    Cevap: 1    Gösterim: 7616  

1. Alt 05-04-2011, 10:45 #1
    Ziyaretci
    Misafir Mesajlar: n/a
    okullardan alıdan aydatlar acaba böyle bir yasa var mı biz bunu vermek zorundamıyız vermeyen çok veli var ama verenlerden bir daha isteniyor böyle bir yasa var mı ben 80 tl verdim ama bir daha vermek istemiyorum 3çoçuk okutuyorum servisle giden var yemek parası var eşim esnaf kışın fazla
    iş olmuyor bu konuda benim duyduyum aydat parası diye birşey olmadığı ama okul lar topluyor

Konu kipchak tarafından (05-05-2011 Saat 00:50 ) değiştirilmiştir.
  2. En iyi cevap kipchak tarafından gönderilmistir
    Belirtmemişsiniz ama çocuklarınızın ilköğretimde okuduğunu var sayacak olursak;
    Milli eğitim bakanlığındaki yönetmeliğe buradan ulaşabilirsiniz

Özellikle Gelirlerin kabulü bölümüne dikkat ederseniz;

Aynî ve nakdî bağışlar, belge karşılığı birlikçe kabul edilir. Nakde çevrilebilecek aynî yardımlar, nakde çevrilerek nakdî bağışlar hesabına yatırılır. Nakde çevrilemeyen aynî yardımlar, belge karşılığında okul müdürlüğüne teslim edilir.
    Öğrenci velileri hiçbir surette bağış yapmaya zorlanamaz.
    ki adı üstünde ''bağış'' gönüllü yapılan birşeydir. Hiç bir şekilde veli bağışa zorlanamaz.

Permalink - Mesaj no 1  05-05-2011, 00:45

Cevaplandı: --->: okul aydatları

Belirtmemişsiniz ama çocuklarınızın ilköğretimde okuduğunu var sayacak olursak;
    Milli eğitim bakanlığındaki yönetmeliğe buradan ulaşabilirsiniz

Özellikle Gelirlerin kabulü bölümüne dikkat ederseniz;

Aynî ve nakdî bağışlar, belge karşılığı birlikçe kabul edilir. Nakde çevrilebilecek aynî yardımlar, nakde çevrilerek nakdî bağışlar hesabına yatırılır. Nakde çevrilemeyen aynî yardımlar, belge karşılığında okul müdürlüğüne teslim edilir.
    Öğrenci velileri hiçbir surette bağış yapmaya zorlanamaz.
    ki adı üstünde ''bağış'' gönüllü yapılan birşeydir. Hiç bir şekilde veli bağışa zorlanamaz.

kipchak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) kipchak