merhaba ben abidin kaya toplam 2.5 yıldır yurt dışında çalıştım ve paralı askerlıkten yararlanabilmek için gerekli olan şartları bu sureler boyunca her 6 ayda bır konsolosluga evraklarımı verdim.B u sene çalışmış olduğum firmanın iş bırakması yüzünden türkiyeye dönmek zorunda kaldım. Konsolosluğun bana vermiş olduğu bılgıye göre yurt içinde 3 ay kalırsam geçmiş yıllarım sıfırlanacagı bildirildi ve ben bu süre içinde başka bir ülkeye veya aynı ülkeye dönüş yapamadım.Daha sonra edindiğim ve internetten takip ettiğim bilgilre görede her dönem yılı için ( 1 ocak ...31 Aralık ) tarihleri arası 6 aydan birgün fazla olursa hakkımı kaybedecegim bilgisine ukaştım ve tekrar dönebilmek için vize çalışmalarına başladım. Bugün itibari ile 5.5 ay oldu türkiyeye geleli. Yeni yıldan sonra 15 gün içinde çıkmam mı gerekiyor yoksa her dönem yılı geçerli olan ( 01 ocak / 31 Aralık 2011 ) tarihleri arası tekrar 6 ay yararlanma şansım olacakmı. Çünkü hala vizem çıkmadı ve yaklaşık 1 ay sonra çıkacak. Bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler. Abidin Kaya.