Aynı mahallemizdeki bir kişi başka bir eve taşındı.İşim nedeniyle evdeki Kuran davetine gidemedim. Kuran'a giden bana çok yakın olan biriyle selam yolladım.Selam yolladığım kişi sorarsa söylerim dedi.Bende o sormadan sen benim çok selamımı ilet ve sonra gelecekmiş diye söyle dedim.Oda ısrarla sorarsa söylerim dedi.Bende benim bildiğim kadar selam insanın üzerinde bir yüktür.Senin benim selamımı iletmen gerekmiyor mu ? diye söyleyince onun için almıyorum zaten, almayınca yükte olmuyor diye cevap verdi.Ben bu kişiyle gidemediğim ortamlara çok yakın akrabalarıma ve dostlarıma sürekli selam yolladım.Ve düşünüyorum da hiçbir zaman ben şu kişiye selam söyle deyince ne aleykümselam dedi ne de söylerim dedi.Her seferinde cevapsız kaldı. Demek benim bu zamana kadar yolladığım selamların hiçbirini iletmedi.Bu dediğim kişi hem namaz kılıyor hem de Kuran okuyor.Niye böyle davrandığına hiçbir anlam veremedim.Gittiği hiçbir ortamda benim adımı anmamış. Selamımı da kimseye iletmemiş.Bu kişiyle hiçbir küslük yok.Aksine çok yakınız.Bu benim kafamda soru işareti bıraktı.Doğrusu nedir _? Bu davranışı yüzünden ona günah var mıdır_?