Yine yüzünü gördüm, yine yüreğim yandı!

Yıllara anlatamadım... Ne kadar an gelip yüreğimi titreterek geçmişse Ruhum idrakin mukaşefetinde, sinem umman derinliğinde,kal kime ne söyler dinle Bir ömür geçti, ne mızrap sustu, ne gönül mahzunluğu bıraktı, evet ...

Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni
  • 1 gönderen MustafaCilasun

1. Alt 08-22-2010, 12:20 #1
    MustafaCilasun Mesajlar: 1.030
    Yıllara anlatamadım...
    Ne kadar an gelip yüreğimi titreterek geçmişse
    Ruhum idrakin mukaşefetinde, sinem umman derinliğinde,kal kime ne söyler dinle
    Bir ömür geçti, ne mızrap sustu, ne gönül mahzunluğu bıraktı, evet an ve an arandı

Ne bekliyordum çaresizlikten...
    Dilin sabrın merdanesinde soluk soluğa kalışından, yüreğimin aczi burukluğundan
    Niye söz dinlemez, melalim sükutu istemez, gözlerim şimdi kimseyi gözmez
    İçimin yanıklığı dinmez, nefesim ney üflemeye yetmez,titremelerim söyle geçmez

Çevherdir özün, halime nakşeden sözün...
    Edebin rahlesinde, ülfetin payesinde nefeslenmen sinemi dağlayan sükutu közün
    Aklım ermez, iradem azimet için ruhumun sesini dinlemez, kalbim niye erişmez
    Kalan nefesim feyzin için sineme serinlik vermez, dilim edebe hakkıyla bürünmez

Gün açıyor her an hasretin bağrında...
    Sımsıkı birşekilde sarıldığım umudum olmasa,çilenin rahmeti kalbimde yaşamasa
    Hazan ibretim için şakısa, zemheri idrakim için hakikatin aşkını sürurla anlatsa
    Müddeti nefesim ne kaldıysa, kanaat ruhum için en zarif mübadele feyzi olacaksa

Kitabı celil ve hasretin dili gül anlaşılınca...
    Çekiliyorum sükutun sayfalarına, sessiz çığlığım hiç duyulmadan ruh çıkacak sa
    Başlıyor yine hıçkırıklarım durmuyor umudun cenahında, nidam vicdan lahzasına
    Diriliş senfonisi vuslatın tınısında bir hesabı mizansa, korkma aşkı hakça anla

Kim çıkarsa çıksın karşına, bel bağlama...
    Önce kalbin sesini, ruhunun yetisini, aklın ve irfanın irşadı çehresini halinde yaşa
    Dile gelen tutkuyu bir sevda sanma, heves aşkı öldürür, keyfiyet nefse tabidir anla
    Hakikat sedası etrafında ve iradeyi akıl muhakemende koşulsuz başlıyor umursa

Mustafa CİLASUN

H?RANUR bunu beğendi.
  2. Alt 07-21-2012, 01:04 #2
    fuhgu Mesajlar: 430
    yazı gerçekten etkileyici. gerçekten ufukları açıyo güzel bir paylaşım olmuş

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.