Yağmur yağıyor, ah hicran yüreğime akıyor!

Sustum yıllarca herşeye inat Gecenin kör kuyularında ve sinemi burkan bakir anılarımla Vurgun yemiş hangi can varsa, koşulsuz yanındayım elbette, olsada can pahasına Bilmem ki vefa niye bukadar uzaklarda, sadakat ...

Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni
  • 1 gönderen MustafaCilasun

1. Alt 07-31-2010, 12:04 #1
    MustafaCilasun Mesajlar: 1.030
    Sustum yıllarca herşeye inat
    Gecenin kör kuyularında ve sinemi burkan bakir anılarımla
    Vurgun yemiş hangi can varsa, koşulsuz yanındayım elbette, olsada can pahasına
    Bilmem ki vefa niye bukadar uzaklarda, sadakat yalçın kayaların masumluğunda

Yine sessizce başlamıştı gözyaşlarım
    Nereye baksam, nefes nefese koşuşan canları bir bir kalbi manada yoklasam
    Bin hüzün içinde, dertlerin siciminde, çilenin ahenginde, bitmeyen umut çok derinlerde
    Yüzlerinden okunuyordu herşey, her birinin çehresinde bir yudumluk tahammul kalmıştı

Rıhtıma yaklaştım ve hasretin sancısıyla bir bir vedalaştım
    Yıllardır avunmuştum,çare adına her ne varsa merakla sarılmıştım, anladım ki yanıldım
    Yol yolcularına, umut panayırlarına şöyle bir derinde baktım, sadece mahzunluk yaşadım
    Hesap namına ne kadar yaşanmışlık varsa, hıçkırıklarımı tuttamadım, sessizce ağladım

Bir çocuğun masumluğunda
    Umudun her yudumunda ve aşk; samimiyetin hal lisanında, hakikatin selim kollarında
    Şikayetlenmek, yeis içinde nefeslenmek,sabahlara kadar ah çekmek bir çözüm değil arda
    Edep adına ne varsa, sabrı nefeslenmek vicdansa, kanaate bürünmek haksa, asla korkma

Nasıl olsa
    Müddeti nefes için imtihan olmak kalbi manada aşkı sanatsa,bir an nedamette bulunma
    Sevda sabır ister, teslimiyette iradi anlamda fedakarlık bekler, ne akıl, ne sır delalet eder
    Hal lisanında tevazuu içinde nefeslenmek, çileyi def eder, sürur gönül perdesini akseder
    Zahire aldanma, bilmemezsin bahtı anında vaki olacaktır keder, aşk, hal dilinde ekber

Mustafa CİLASUN

alptraum bunu beğendi.
  2. Alt 05-29-2012, 21:17 #2
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Eyvaallah. Cok güzel bir siirine denk geldim kendime de bir paye cikardim.

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.