hayat bir iMtihaN deÄžiLmi??

derdin yoksa üzüL, asıL dertlİysen biLki o seni seviyor bak sevdİgİn ne dyor ''Allah hayrını diLediği kişiyi sıkıntıya sokar..''...

Ağaç Şeklinde Aç8Beğeni
  • 5 gönderen Henna
  • 1 gönderen zeynep_hearty
  • 1 gönderen safinaz
  • 1 gönderen oguzhan

1. Alt 10-26-2008, 16:14 #1
    Ziyaretci
    Henna Mesajlar: n/a
    derdin yoksa üzüL, asıL dertlİysen biLki o seni seviyor bak sevdİgİn ne dyor
    ''Allah hayrını diLediği kişiyi sıkıntıya sokar..''

[google video bb code]-8094140517818059716[/google video bb code]

SABIR,
    Acıya, zorluğa, haksızlığa ve başa gelen üzücü olaylara dayanma gücüdür. Bir felakete veya belaya uğrayanın telaş ve feryat etmeden, her şeyin Cenâbı Allah'tan geldiğinin bilinci ile, bu sıkıntıya sonuna kadar tahammül göstermesidir. İman sahibi; Cenâbı Allah'a sığınıp tevekkül ederek her türlü ıztıraplara isyan etmeden katlanır ve sonunda ise mutlaka Cenâbı Hakk'ın vereceği en iyi karar ile esenliğe kavuşacağını bilir. Kalem 68/48: " Rabbinin hüküm vermesi için sabret..."
    İlâhî Yasa'ları yerine getirmelerde yani emir ve yasaklar da nefsin kötü isteklerine direnebilmek sabrın zaferidir. Sıkıntı, hastalık, kötülüklere karşı koyma; ancak sabır gücü ile mümkün olur. Kulun sabırlı olması dışında, başkalarına da tavsiye etmesi, Kur'ân hükmü gereğidir. Sabır sırrı ile benlikler, olgunlaşarak sonsuz kurtuluşa ulaşırlar.

Allah SABREDENLERÄ° SEVER

3/146: ...Şüphesiz ki Allah, sabredenleri sever.
    2/153: ... Allah, sabredenlerle beraberdir.

Allah, şüphesiz ki sabredenleri sever. Allahü Teâlâ'nın bir isim sıfatı da Sabur'dur. Sabır sahibi olanlarda Yüce Yaratıcı'dan bir belirti, bir görünüş var demektir. Cenâbı Allah, sabredenlerin dostu ve velisidir, onların bütün yardım dileklerini kabul eder ve onlarla hep beraberdir.

SABIR VE NAMAZ Ä°LE YARDIM Ä°STEYÄ°N

2/153: Ey iman edenler! Sabır ve namaz ile yardım isteyin. Hiç şüphesiz ki, Allah sabredenlerle beraberdir.
    6/34: Yemin olsun ki, senden önce de Peygamberler yalanlanmış fakat yalanlanmalarına ve eziyet görmelerine sabretmişlerdi. Nihayet yardımımız onlara ulaştı.
    16/127: Sabret! Senin sabrın da ancak Allah'ın yardımıyladır. Onlara karşı üzülme. Yaptıkları hileden dolayı sıkıntıya düşme.<!-- / message --><!-- sig -->

alptraum, oguzhan, jasmin ve 2 diÄŸerleri bunu beÄŸendiler..
  2. Alt 10-26-2008, 17:05 #2
    Ziyaretci
    zeynep_hearty Mesajlar: n/a
    Rahman kez kere razı olsun emeğinize sağlık ...hayr ile...

Henna bunu beÄŸendi.
  3. Alt 10-26-2008, 21:51 #3
    safinaz Mesajlar: 3.348
    Harika bir paylaşım...(Çalıyorum) Rahman kez kere razı olsun...

Henna bunu beÄŸendi.
  4. Alt 10-26-2008, 22:55 #4
    oguzhan Mesajlar: 1.372
    Blog Başlıkları: 1
    emegine saglk... evet Rabbim Kimseye Kaldiramayacagi kadar yük vermez.
    Allah razi olsun...

Henna bunu beÄŸendi.
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.