Grip salgını yolda   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 01-31-2008 (11:50)   Son Mesaj: 01-31-2008 (22:22)    Cevap: 15    Gösterim: 2282  

01-31-2008

Grip salgını yolda

Avrupa Grip Gözlem Komitesi'nin yayınladığı rapora göre, 13 Avrupa ülkesi grip salgınıyla uğraşıyor. Önceki yıllara oranla daha fazla yaygınlaştığı bildirilen grip için, salgın tehlikesi olan riskli ülkeler arasında Türkiye'nin de adı geçiyor.Sağlık Bakanlığı'nın İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya'da yaptığı araştırmalara göre, gribal hastalıklar ocak, şubat ve mart aylarında artış gösteriyor.

Grip salgını yolda Yorumları

Permalink - Mesaj no 1  01-31-2008, 11:57

EVET ÖYLE GERÇEKTEN O KADAR KORUMAMA RAĞMEN BU AY Bİ GRİP OLDUM 2 HAFTADIR GEÇMEDİ
    özlem_34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) özlem_34

Permalink - Mesaj no 2  01-31-2008, 21:11

Avrupa birliğine giremiyorzu ama grip salgını olunca hemen sıralamı kimseye bırakmıyoruz.Yaşasın grip salgını
    Ben grip aşısı yaptırdıktan iki gün sonra grip olmuştum.
    safinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) safinaz

Permalink - Mesaj no 3  01-31-2008, 21:20

aşıdan sonra olur sonuçta virus giriyo vucuda ama sonra uzun bi dönem bağışıklık kazandığı için pek grip olunmaz olursada çok haif bir şekilde olur

Permalink - Mesaj no 4  01-31-2008, 21:21

ha ha ha ha ha hapşuuuuu
    kutupyıldızı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) kutupyıldızı

Permalink - Mesaj no 5  01-31-2008, 21:23

Özİ$$´isimli üyeden Alıntı
    aşıdan sonra olur sonuçta virus giriyo vucuda ama sonra uzun bi dönem bağışıklık kazandığı için pek grip olunmaz olursada çok haif bir şekilde olur

Yok öyle olmadı.Aşıdan iki gün sonra grip oldum ve ortalama her ay birer haftayı griple geçirdim...
    Aslında grip aşısınındak mikroplar geçen sene için geçerli mikroplarmış ve bu sene daha farklı seyrettiğini gösteriyor.Ancak grip aşısında verilen mikroplar gribe olmasa da başka türlü mikroplara karşı direncimi arttırmıştır.

Permalink - Mesaj no 6  01-31-2008, 21:34

Alıntı:
    Aslında grip aşısınındak mikroplar geçen sene için geçerli mikroplarmış

olurmu canım öle şey o zaman o aşı eskidir çünkü her sene virusler yenileniyor ... Aşı vurdururken mutlaka tarihine bakınız lütfen çünkü her sene yenileniyor kalsa bile imha edilir

Permalink - Mesaj no 7  01-31-2008, 21:37

Her sene bir önceki senenin mikroplarından oluşan aşı yapılıyor.Benim aşımda geçen senenin mikroplarından oluşan fırından taze çıkmış bir aşıydı.

Permalink - Mesaj no 8  01-31-2008, 21:40

taze maze ama sana faydası olmamış anlaşılan
    o zman senin bağışıklık sistemin zayıf buna bağlı önlemler alabilirsin sana tavsiyem :D

Permalink - Mesaj no 9  01-31-2008, 21:44

Özİ$$´isimli üyeden Alıntı
    taze maze ama sana faydası olmamış anlaşılan
    o zman senin bağışıklık sistemin zayıf buna bağlı önlemler alabilirsin sana tavsiyem :D

Aynen öyle yeni moderatörümüz benim immün sistemim çok zayıf.Bende takviye olarak çinko ve vitamin içeren vitaminler(zinco-c)ve omega 5 asitleri içeren vitaminlerden alıyorum.Çok fazla c vitamini içeren meyve tüketiyorum.