Işık: Öğretim üyeleri CEO'luk yapamaz   Konuyu açan: Gündemci   İlk Mesaj: 12-20-2012 (18:12)   Son Mesaj: 12-20-2012 (18:12)    Cevap: 0    Gösterim: 458  

12-20-2012

Işık: Öğretim üyeleri CEO'luk yapamaz

CHP Erzincan Milletvekili Muharrem Işık, bazı öğretim üyelerinin kamu hastaneleri birliklerinin CEO'luğunu yaptığını, bunu yasal olmadığını ileri sürdü.

CHP Erzincan Milletvekili Muharrem Işık, bazı öğretim üyelerinin kamu hastaneleri birliklerinin CEO'luğunu yaptığını, bunu yasal olmadığını ileri sürdü. Işık, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, kamu hastaneleri birlikleri oluşturulduğunu ve bunların başına CEO'ların atandığını, böylece özeleştirmenin de kendiliğinden geleceğini savundu.

İktidarın, IMF ve Dünya Bankası'ndan, ''Eski sağlık yaklaşımlarından vazgeçin, örgütsüz hastaneler oluşturun, doktorları ve dernekleri bölün'' şeklinde öğütler aldığını iddia eden Işık, bu öğütlerin yerine getirildiğini ileri sürdü.

Bazı öğretim üyelerinin, kamu hastaneleri birliklerinin başına atandığını ifade eden Işık, ''Öğretim üyeleri CEO'luk yapamaz. Bu yasal değil. Hiçbir öğretim üyesi idari görev kategorisinde, hastane yöneticiliği yapamaz'' dedi.

Kaynak: AA

Işık: Öğretim üyeleri CEO'luk yapamaz Yorumları