Islamic Force Yagma sofrasi

1990 li yillarda kurulan islamic force grubu, Alevi bir gruptan olusuyordu fakat isimlerinden anlasilacagi gibi islami güc. Dj boby un vefatindan sonra dagilan ve cok kisa süre müzik yapmis bu ...

Ağaç Şeklinde Aç2Beğeni
  • 1 gönderen alptraum
  • 1 gönderen alptraum

1. Alt 10-06-2008, 22:56 #1
    alptraum Mesajlar: 38.105
    Blog Başlıkları: 28
    1990 li yillarda kurulan islamic force grubu, Alevi bir gruptan olusuyordu fakat isimlerinden anlasilacagi gibi islami güc. Dj boby un vefatindan sonra dagilan ve cok kisa süre müzik yapmis bu grubun temsilcilerinden killa hakan yine rap yapmaya devam ediyor. Güzel bir gruptu eger bugünlere tasinmis olsalardi bugünki teknoloji ile daha cok güzel seyler cikarabilirdi. Ilk rap gruplarindan biridirler hatta iddialarina göre ilk Türk rap grubudur.....

[BOOMP3]c1mp10c7n_7[/BOOMP3]

kipchak bunu beğendi.
  2. Alt 10-06-2008, 23:40 #2
    kipchak Mesajlar: 1.658
    Blog Başlıkları: 506
    herkesin eleştirdiği hatta beğenmediği ama genede türkçe rapin ilk adımı olan bir grup...
    yıllar sonra tekrar dinlemek iyi geldi

3. Alt 10-11-2008, 04:30 #3
    alptraum Mesajlar: 38.105
    Blog Başlıkları: 28
    Sene 1997 Izmir karsiyakadayiz. Bir Seyyat satici korsan kaset satiyor. Düsün cd dahi degil Listeyi acti Türkce Rap listesi. Islamic force ve ekleme olarak kasete fuat da almistik. Tabiki hemen degil parayi verdik 2 gün sonra gittik aldik. Cok enteresan bir durum simdi internet var ve hemen hemen herseye buradan cok rahat ulasabiliyoruz.

Bu arada Ankarada deli mc idi herhalde hatirlamiyorum tam ismini klip felanda cekti ama Yazik yani ucuz sözler. Neyse Ankarada Karanfil sokakta bununla görüsmüstük benden elimdeki sözlerimi istedi sanada demo yaparim felan demisti komik bir vaka ne isim vardi orada degilmi Saglam yazardim o zamanlar Tabi bize göre degil asla böyle seyler benim harcim degil en azindan. Bir heves öyle kalktik sonra oturduk.

Almanya da o siralar bol paltolonlar fazlasiyla vardi fakat Türkiyede hala göze batan ve kimsenin cogunlukta giymedigi düsük pantolonlarla Keciörende idik. Aradan yillar gecti tabi bizim Keciörende bu konuda ilerledi ve ben iki üc tane graffiti yapmistim. Bir tanesini belediye 2 gün sonra silmisti. Tam parkin karsisina ve yoldan arabalarin vizir vizir gectigi zamanda 10 dakika icinde kocaman bir graffiti yapmistik. Arkadas gözcü ama bir polis arabasi o trafikte duramadi ve bende grafiitii yi hizlica bitirip oradan ayrildim aksam vakti graffitiyi iyi göremedik. Ertesi gün dershaneye otobüsle gecerken bir baktim kocaman benim yazi paril parildiyor Iki gün sonra silindi. Bir tane de ufak sokaga yapmistim yillarca durdu benim grafittinin yanina yazilar yazmislardi felan kac yil durdu bilmiyorum ama bu gidisimde Türkiyeye boyamislar. trafoya yapmistim grafittiyi

O zamanlar demistim Türkiye benimseyecek diye bu bol pantolon tarzini iyimi oldu kesinlikle hayir cünkü abartiya kacildi ve bu abarti ne yazikki cirkinlesti dar düsük pantolonlar moda su anda gördügüm kadariyla.

Bundan 4 sene önce yaklasik Avusturyaya gelecegim parkta oturuyoruz 3-4 genc cocuklarda break dance yapiyorlar biri bana diyorki abi sen 150 sinek hareketini yapiyormussun ve birakmissin dogrumu Dedikodu cok büyük yalan

Anilarimi böyle herkesle paylasmam (artik paylastim)

kipchak bunu beğendi.
  4. Alt 10-11-2008, 12:09 #4
    kipchak Mesajlar: 1.658
    Blog Başlıkları: 506
    hacım vallahi güldürdün benibi an için seni break dans yaparken hayal ettimde hehe
    yok yok sen iyiki break dans olayına girmemişsin girmemen break dans için büyük bi kazanç olmuş
    ama dediğin gibi o dönem gerçekten herkes bi acayipti. hele almanyada başlayan yarı milliyetçi türkçe rap yapan kesimle birlikte türkiyedeki gençlerinde onlara özenerek yaptığı vasat hatta vasatında altındaki çalışmalar beni çok güldürür.
    ha o zaman dinliyormuyduk dinliyorduk tabiki ama o zaman bi sagopa kajmer yoktu tabi (aslında sagonun yaptığıda rap değildir diyende çoktur çünkü rapperların büyük bir kısmı ırkçılığa, faşizme, emperyalizme karşı sözler yazarlar yani aşk vb. konular pek işlenmez afro amerikan kesimdede olduğu gibi daha agresif sözler seçilir sagonunda ''keşke yapmasaydım'' dediği ilk bir kaç albümü dışında o agresifliği göremezsiniz)
    şu an adını tam hatırlayamayacağım ama bir gurbetcinin yaptığı enteresan bir parça vardı dıp tıs dıp tıs bi müzik üstüne yarı almanca yarı türkçe sanki biriyle muhabbet ediyomuş gibi yazılmış şaçma sözler...şu an dinlemeye tahammül edemediğim şeyleride dinliyormuşuz demekki...
    vallahi biz o kadar adamın içinden iyi yırtmışız Elhamdülillah

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.