İran Dünya 1.si Mehdi Seyyahfzade Muhteşem Kıraat

Mehdi Seyyafzade - İran Dünya 1.si - AGD KUR'AN Ziyafeti...

Ağaç Şeklinde Aç5Beğeni
  • 2 gönderen Henna
  • 1 gönderen alptraum
  • 1 gönderen özlem_34
  • 1 gönderen emirahmedyasin

1. Alt 01-22-2009, 02:03 #2
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Kuran ziyafetine su anda istirak etmis bulundum cok da hosuma gitti ama ismi biraz ilgimi cekti.

Mehdi Seyyafzade ismi

Acaba basindaki mehdi lakap olarak mi söylenmis ki acaba dogrumu söylenmesi?

2. Alt 01-22-2009, 18:59 #3
    Ziyaretci
    Henna Mesajlar: n/a
    Haklısın,bilmiyorum anlamına bakmak lazım Mehdi'nin.Hidayetten geliyor sanırım.."hidayet veren" ise karşılığı ,kişiye takılmaması gereken lakap ve isim.Benim yeğenimin adı Aziz ve kuzenimin Samed bunlarda sakıncalı isimler...Başına abd eklenmeli aslında...

Konu Henna tarafından (01-22-2009 Saat 19:07 ) değiştirilmiştir.
  3. Alt 01-22-2009, 19:07 #4
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Allahin sifatlarindan bir isim verildiginde, önek sarti ictihada konulmamis. Ama tavsiye babinda uygulanmasi uygun görülmüs. Abdülaziz gibi v.b.

Allah in isimlerinden bir isim verilecekse, önek gelmek zorundadir. Abdül kulu manasina geldigi icin bunu belirtmek gerekiyor.

Henna bunu beğendi.
  4. Alt 01-22-2009, 19:12 #5
    Ziyaretci
    sözlük de:
    Mehdi kelimesi genellikle, "hidayete eren ya da hidayete vesile olan" anlamlarına gelmektedir.

Harfiyen "kendisine rehberlik edilen" demek olup, bütün istikametler (yol göstermeler) Allah'tan geldiği için, kelime nihayet kendisine Allah tarafından yol gösterilen, yani hususi ve şahsi bir tarzda Allah'ın hidayetine nail olan manasını almıştır.

5. Alt 01-22-2009, 19:22 #6
    Ziyaretci
    Evet benim hatırımda zati ve subuti sıfatlarına göre değişen bir durumdu..sıfat ve isimlerin konması...kullarınada tecelli eden sıfatları isim olabiliyo diğer zati isimlerin ise kulu önekini alması gerekir...
    Bizim yeğen Aziz 2-3 yaşında iken diğer ufaklıklardan biri, birgün ezan okunuyor,annem Aziz Allah celle şanühü dedi...küçük adam kızarak :"Yeter yaa..!! Aziz Allah değil...Aziz Aziz'dir Allah Allah'tır dedi.. Aziz çocuk ,Allah olamaz yanii işte akıl ve kıskançlığın doğru zamanlaması

6. Alt 01-27-2009, 23:11 #7
    özlem_34 Mesajlar: 568
    maşallah tebarekallah çok güzel okuyor

Henna bunu beğendi.
  7. Alt 01-28-2009, 20:06 #8
    emirahmedyasin Mesajlar: 1.121
    selamun aleykum
    kardeşimizin ellerine sağlık.Rabbim kalbini nuruyla kuşatsın.Kalbinin kale kapılarını her türlü fenalığa karşı sağlamlaştırsın.Bizleride salihlerden eylesin.
    Hakikaten maşaallah denir.Burada okunan vahi parçaları özelliklemi seçilmiş bilinmez ama hakikaten muhteşem canıma can kattı. Tekrardan güçlendiğimi hissettim.Hani teşbihte hata olmaz ama oyunlarda enerji kutuları varya tam öleceğiniz sırada size nefes verir.İşte bu ayetler tekrar bize enerji verdi.
    Bakarmısınız Allah celle ne diyor aman ya RABBİ
    Rahman ve rahim olan Allahın adı ile:
    Gerçekten Rabbimiz Allah tır deyip.Sonra doğru olanlar varya.Onların üzerine melekler inecek.Korkmayın ve mahzunda olmayın ve sizlere vaad olunan cennetle sevinin.
    Biz dünya hayatında ve ahirette sizin dostlarınınız.
    Sadakallahul azim
    Aman YARABBİ şanın ne yücedir.
    Selam ve dua hakiki iman etmişlerin üzerine olsun.

Henna bunu beğendi.
  8. Alt 07-04-2013, 22:09 #9
    Ziyaretci
    Misafir Mesajlar: n/a
    Arkadaslar bn anlamadim cenne şanu ne demek
    Mesaj mobil cihaz üzerinden gönderilmistir