Ortak Koşma Hastalığı!

İnsanlar gerçeği bildiği hal de ortak koşabilmektedir Bakara Suresi 22 O Rab ki, yeri sizin için bir döşek, göğü de bir bina yaptı.Ve gökten bir su indirdi de onunla sizin ...

1. Alt 02-11-2009, 13:44 #1
    THEHAFIZ Mesajlar: 135
    İnsanlar gerçeği bildiği hal de ortak koşabilmektedir

Bakara Suresi 22 O Rab ki, yeri sizin için bir döşek, göğü de bir bina yaptı.Ve gökten bir su indirdi de onunla sizin için meyvalardan/ürünlerden bir rızık çıkardı.Artık bilip durduğunuz halde Allah'a ortaklar koşmayın.

Ortak koşmak EHLİ KİTAP hastalığıdır, Allah'tan başkasına meyletmek bu hastalığın başlangıcıdır..

Ali İmran Suresi 64 De ki: “Ey Ehlikitap! Sizin ve bizim aramızda aynı olan şu söze gelin: Allah’tan başkasına kulluk etmeyelim, O’na hiçbir şeyi ortak koşmayalım, Allah’ı bırakıp da birbirimizi rabler edinmeyelim.” Eğer yüz çevrilirse şöyle söyle: “Tanık olun, biz müslümanlarız/ Allah’a teslim olanlarız.”

İnsanlar Allah'a ortak koştukları hiçbirşeyin gerçek delili yoktur..

Ali İmran Suresi 151 Allah’ın, kendileri hakkında hiçbir delil indirmediği şeyleri Allah’a ortak koştukları için, küfre sapanların kalplerine korku salacağız.Barınakları ateştir onların.Ne kötüdür o zalimlerin varacakları yer!

Allah'a ortaklar tutmak DENGE'leri altüst etmek demektir..

Nisa Suresi 36 Allah'a kulluk edin. O'na hiçbir şeyi ortak koşmayın. Ana-babaya, akrabaya, yetim ve öksüzlere, çaresizlere, yakın komşuya, uzak komşuya, yanınızdaki arkadaşa, yolda kalmışa, size bağımlı olanlara iyi ve güzel davranın. Allah, kasılıp böbürlenen şımarıkları sevmez.

Ortak koşmak hastalığının ilacı ve iyileşmesi yoktur ve tüm pislikler bunların başına yağar

Nisa Suresi 116 Allah, kendisine ortak koşulmasını affetmez ama bunun dışında kalanı/bundan az olanı dilediği kişi için affeder. Allah'a şirk koşan, dönüşü olmayan bir sapıklığa dalıp gitmiştir.

Birileri de MUHAMMED EŞİTTİR ALLAH.. AMA ETE KEMİĞE BÜRÜNENİ diyerek ortaklar edinmiştir ki bunların hiristiyanlardan hiçbir farkı yoktur..

Maide Suresi 72 Yemin olsun ki, "Allah, Meryem'in oğlu Mesih'in ta kendisidir!" diyenler küfre batmışlardır. Mesih şöyle demişti: "Ey İsrailoğulları, hem sizin Rabbiniz hem de benim Rabbim olan Allah'a kulluk/ibadet edin! Gerçek olan şu ki, Allah'a ortak koşana Allah, cenneti haram kılmıştır. Varacağı yer ateştir onun. Zalimlerin yardımcıları olmayacaktır."

Tek tanık Allah'tır ve Allah tüm insanları Kur'andan hesaba çekecektir, Kur'ana alternatifler üreterek, başka derslere çalışanların vay haline..

En'am Suresi 19 Sor: "Tanıklık bakımından hangi şey daha büyüktür?" De ki: "Benimle sizin aranızda Allah tanıktır. Bu Kur'an bana vahyolundu ki, onunla sizi ve ulaştığı herkesi uyarayım. Siz gerçekten Allah'ın yanında başka ilahların bulunduğuna tanıklık ediyor musunuz?" De ki: "Ben buna tanıklık etmiyorum." De ki: "O, sadece tek bir tanrıdır! Ve ben, sizin ortak tuttuğunuz şeylerden uzağım!"

Böyle bir gün de Buharilerin, Müslimlerin, Mezhep imamlarının, hizipçi ve fırkacıların durumunu biz de cidden merak ediyoruz.. Ve bunları tanrı edinenlerin incamını da..

En'am Suresi 22 Gün olur, onları bir araya toplayıp haşrederiz. Sonra, şirke batanlara sorarız: "Nerededir o bir şey zannedip durduğunuz ortaklarınız?"

Ahirette münkir olanlar ne acıdır ki dünyada da münkirdir, dinlerini resmen şinketleştirenler (hadisler+mezhepler+müctehidler+kıyasçılar+ali mler+şeyhler) dünyada da ortak koşmadıklarını iddia ederler, ahirette de inkar edeceklerdir..

En'am Suresi 23 Sonunda şunu söylemekten başka bahaneleri kalmaz: "Rabbimiz Allah'a yemin olsun ki, biz, ortak koşanlar değildik."

Kurtaran Allah, Yaratan Allah, yediren, içiren Allah, sıkıntıları gideren Allah, ama kendileri de yaratılan yaratıklar ortak tutuluyor, Ve Allah'ın en çok gazaplandığı durum budur, insan her kötülüğü kendisi eder kendisi bulur. Ortak koşmasının da bir bahanesi olmayacaktır..

En'am Suresi 64 De ki: "Ondan da tüm sıkıntılardan da sizi Allah kurtarıyor; sonra siz O'na ortak koşuyorsunuz."

ViSAL ve muhabir bunu beğendiler.
  2. Alt 02-11-2009, 18:52 #2
    el_feta Mesajlar: 1.168
    Böyle bir gün de Buharilerin, Müslimlerin, Mezhep imamlarının, hizipçi ve fırkacıların durumunu biz de cidden merak ediyoruz.. Ve bunları tanrı edinenlerin incamını da..

demişsiniz...

Bilmiyorum yazınızda dinde yıkılmadık kaç düstur kaç direk bıraktınız...Hiçbir mezhep imamı ben mezhep kuruyorum diye mezhep kurmamıştır bu bir...ikincisi siz hiç mi anlamadığınız bir konuyu bir hocanıza sormadınız,mezhep imamları da kendi zamanlarında kendilerine soru sorulan en büyük alimlerdir,dolayısıyla sözleri dini anlamada ,daha doğrusu fıkhı anlamada bize yardımcı olmuştur...
    Buhari ve müslim de sadece hadis toplamışlardır ki,bunun dini tahrif(p) etmekte olduğunu söyleyen bir zihin hadisi koyun köşeye,kurandan uzaklaşmıştır,bu da üç...Dördüncüsü insanların körü körüne mezhep taklitçiliği yapmalarının ve kuran sünneti esas alan bir zihinlerinin olmayışı ve bu durumun sakatlığını dilerseniz masaya yatırabiliriz ki size katılacağım noktalar da olur.. İfrat ve tefrit arasında ne olur,lütfen,DENGE...

selam ve dua ile..

Henna, emirahmedyasin ve muhabir bunu beğendiler.
  3. Alt 02-11-2009, 19:38 #3
    Feta kardeş,
    Dinimi tamamladım ve din olarak islamdan razı olddum diyen yüce yaratıcı DENGE denen şeyi kıyamete dek tekeline almıştır zaten..
    Eğer bir mü'min olarak yaşayıp huzuri mahşer de mü'min olarak haşrolmak istiyorsan, Rabbimizin razı olduğu şeyi, yine Rabbimizden öğreneceğiz.
    Bu da FATİHA İLE NAS arasını iyi bilmekle mümkündür.
    Asıl dengesizlik, Allah'ın dinini Allahtan koparıp..
    Resmen bir şirket dinine çevirmektir..
    Evet, şimdi şu soruya cevap arayacaksınız..
    ŞİRK-ETLEŞMİŞ bir dine mi mensupsunuz yoksa DİNİ SAHİBİNE HAS KILARAK gerçek manada TEVHİD'i mi hayatınıza düstür ediniyorsunuz..
    Denge ise buyrun denge.

muhabir bunu beğendi.
  4. Alt 02-12-2009, 11:07 #4
    sukeyne Mesajlar: 141
    bu yazının kaynağını öğrenebilirmiyim?

muhabir bunu beğendi.
  5. Alt 02-12-2009, 11:42 #5
    el_feta Mesajlar: 1.168
    THEHAFIZ´isimli üyeden Alıntı
    Feta kardeş,
    Dinimi tamamladım ve din olarak islamdan razı olddum diyen yüce yaratıcı DENGE denen şeyi kıyamete dek tekeline almıştır zaten..
    Eğer bir mü'min olarak yaşayıp huzuri mahşer de mü'min olarak haşrolmak istiyorsan, Rabbimizin razı olduğu şeyi, yine Rabbimizden öğreneceğiz.
    Bu da FATİHA İLE NAS arasını iyi bilmekle mümkündür.
    Asıl dengesizlik, Allah'ın dinini Allahtan koparıp..
    Resmen bir şirket dinine çevirmektir..
    Evet, şimdi şu soruya cevap arayacaksınız..
    ŞİRK-ETLEŞMİŞ bir dine mi mensupsunuz yoksa DİNİ SAHİBİNE HAS KILARAK gerçek manada TEVHİD'i mi hayatınıza düstür ediniyorsunuz..
    Denge ise buyrun denge.

hadis redderek,mezhep imamlarını redderek dengeden bahsetmek bir ironi kardeşim...

Henna ve muhabir bunu beğendiler.
  6. Alt 02-12-2009, 12:56 #6
    Ziyaretci
    Henna Mesajlar: n/a
    peki bu hükümlerle milyon küsür geçmiş ve gelecek müminleri potansiyel müşrik ilan etmiş olmuyor musunuz?bu sözleri sözylemek korkutmuyor mu?Tartılar Allahın elinde...Sizde yakinden evvel bilecek değildiniz...bir koca ümmeti en feci günah ile itham etmek...
    bugüne kadar bir tahmin yürütelim ne kadar insan göçtü ahirete hepsi hadisleri Allah için okudu amel etti...ve şu demde çizdiğiniz tablonun dışında ne kadar insan kalıyor geriye...cümlemizi şirk çukuruna atıyorsunuz yorumunuzla...kurtulan çok az olmalı o halde...

aşağıdan mı yukarı bakıyorsunuz?
    yukarıdan aşağıya mı?

Ortak Koşma Hastalığı!

Konu Henna tarafından (02-12-2009 Saat 13:00 ) değiştirilmiştir.
    emirahmedyasin ve muhabir bunu beğendiler.
  7. Alt 02-12-2009, 16:36 #7
    sukeyne Mesajlar: 141
    Buhari,muslim mezhep imamlari ve diger muctehidler burada resmen tekfir edilmis

bu yazi buyuk bir ihtimalle kendilerini hanif muslim olarak tanitan,Rasulullahi postaci gibi goren kur'ani kafalarina gore yorumlayip amel eden kesimden cikmistir bence..

iSLAMin delilleri 4 tanedir buna delil olarak hadisi serif verelim
    Rasulullah Aleyhisselam (sav) , Hz. Muaz’ı Yemen’e vali olarak gönderirken kendisine, "Sana bir dava geldiği zaman nasıl hükmedeceksin?" diye sorar. "ALLAH’ın Kitabıyla hükmedeceğim" der. Hz. Peygamber, "Meseleyi Kitabullah’ta bulamazsan?", Hz Muaz cevaben: "Rasulullah’ın Sünnetiyle hükmedeceğim". "Ne Kitabullah’ta ve ne de Rasulullah’ın Sünnetinde bulamazsan?" sorusu üzerine "ALLAH’ın Kur’an’ına ve Peygamberin Sünnetine ters düşmeyen kendi reyimle içtihat edeceğim" cevabını verir, bunun üzerine Rasûlullah Efendimiz (sav), Hz. Muaz (ra)’ın göğsüne eliyle vurarak memnuniyetini dile getirir. (Ebu Davut Tirmizi).

İşte bu hadisi şerif, İSLAM dininin temel ölçülerini belirlemiştir. Zaman içerisinde bu kavramlar şöylece adlandırılmıştır: Kitap, Sünnet, İcmai Ümmet, Kıyası Fukaha. İstenilen mükemmel kulluk, yani, sıratı müstakim bu ölçüler üzerine bina edilmiştir. Herkes yerini ve konumunu buna göre ayarlamak zorundadır.
    Tabi hadisi sirk unsuru gören bir kitleye bunu sunsanizda fikri degismeyecektir

Henna, emirahmedyasin ve muhabir bunu beğendiler.
  8. Alt 02-12-2009, 20:58 #8
    Ziyaretci
    yalnız sukeynecim...zaten hadisi kabul etmediklerini açıkça söylemiş THEHAFIZ....çatallaşan yol ortasında üzüntümü dile getirecek söz bulamıyorum...
    ...
    "teveffeni müslimen ve elhıkni bissalihiin..."amin

muhabir bunu beğendi.
  9. Alt 02-12-2009, 21:52 #9
    BeKKe´isimli üyeden Alıntı
    peki bu hükümlerle milyon küsür geçmiş ve gelecek müminleri potansiyel müşrik ilan etmiş olmuyor musunuz?bu sözleri sözylemek korkutmuyor mu?Tartılar Allahın elinde...Sizde yakinden evvel bilecek değildiniz...bir koca ümmeti en feci günah ile itham etmek...
    bugüne kadar bir tahmin yürütelim ne kadar insan göçtü ahirete hepsi hadisleri Allah için okudu amel etti...ve şu demde çizdiğiniz tablonun dışında ne kadar insan kalıyor geriye...cümlemizi şirk çukuruna atıyorsunuz yorumunuzla...kurtulan çok az olmalı o halde...

aşağıdan mı yukarı bakıyorsunuz?
    yukarıdan aşağıya mı?

Ortak Koşma Hastalığı!

Ben DİNİME ve DİNİMİ ilgilendiren HÜKÜMLERE sadece Kur'an gözlüğü ile bakarım,
    Ve Kur'an gözlüğüyle baktığım da sizin korkunuzu haklı çıkaracak bir ayeti şak diye görürüm..

Yusuf Suresi 106 Onların çoğu şirke bulaşmış olmadan Allah'a iman etmez.

Demek ki her inandım diyene inanamayız, çünki inananların çoğunun müşrik olacağını bir mucize gibi ortaya koymuş Rabbimiz..

Henna ve muhabir bunu beğendiler.
  10. Alt 02-13-2009, 00:12 #10
    Ziyaretci
    bakın ...ayet yazıyorsunuz..çok çok ama çok hassas bir çizgideyiz...
    Suçlu aramıyor Kuran...Uyarıyor,siz müşrik mi arıyorsunuz.
    eğer müminin şirke girme tehlikesi varsa ki ben bunu inkar etmiyorum..bu bizim çok sevdiğimiz veya en-lerimiz diyeyeceğimiz heva ve heves mal mülk insan sevgileri ile de olabiliyor yazık ki ...bu ayetlerlede görüyoruz.fakat siz bambaşka bir yorum getiriyorsunuz ki ben şirk koşmadığımı dersem, siz, hayır siz illede müşriksiniz.. der gibi yazılarınız ...sizin yapmadığınızı kim belirleyecek .belki her kul bir gizli şirkin içindedir..bunu biz tartamayız..ve alimlerin nebilerin sözlerine neden itimad etmeyelim ki....insan eşinin dostunun sözüyle bile hareket eder ünlük yaşamda..bu hareketi Allahın rızasına uygun ise...ki ayetler ana babaya asi gelme ...resule itaati emreder...
    öncelikle bana niyetinizin şirk hastalığı başlığındaki yazınızdan yola çıkarak...hastaları kurtarmakmıdır...söyleyin
    ve kendinizi doğru kuran mümini bizi kuranı anlamayan mı görüyorsunuz..
    yada nasıl siz ayrı biz ayrı anlıyoruz kuranı...
    bizim maneviyatımızda veya muamelatımızda şirk olarak gördüklerinizden siz beri iseniz mükemmel bir haldesiniz dinen öylemi...biz yandık demek mi oluyor bu?
    ben, şirk hakkındaki sui zannıza ki bu bir zan,zira kimsenin müşrik olduğuna kesin hüküm veremezsiniz.Kuran her türlü kölüğü men eder ve anlatır fakat bu işlerin failini kesin sizsiniz diyemezsiniz.İmanımızı yargılamak kadar keskin bir hançeri kendinize doğrulttuğunuzu görmüyor mususnuz?
    katiyyen hadislere bakışınızı kabul etmiyorum .ÇOK çok üzülüyorum.sizden istirhamım eğer samimi iseniz yazılan cevapları defaaten okuyun .kimse müşrik olmak dilemez.Elbette imanı korumak zordur..
    selam ile..
    Allahu La uşriku bihi şey'en
    Allahım sana hiçbirşey ile şirk koşmuyorum.

Konu Henna tarafından (02-13-2009 Saat 00:23 ) değiştirilmiştir.
    el_feta, emirahmedyasin ve muhabir bunu beğendiler.
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.