Con Klasörü - bill gates'in bile bilmediği windows olayı

Bir Hintli hic kimsenin Windows'da "con" isimli bir klasor olusturamayacagini farketmis. Çok ilginc ve inanilmaz bir durum. Bill gates dahil Tum microsoft ekibi bunun neden olduguna bir cevap bulamamis diye ...

1. Alt 07-14-2008, 23:08 #1
    beyza Mesajlar: 2.053
    Bir Hintli hic kimsenin Windows'da "con" isimli bir
    klasor olusturamayacagini farketmis.
    Çok ilginc ve inanilmaz bir durum.
    Bill gates dahil Tum microsoft ekibi bunun neden olduguna bir cevap bulamamis diye bir söylenti var.
    Ben denedim doğru olduğunu gördüm ve bunu sizlerle paylaşmak istedim. Inanmiyorsaniz kendiniz deneyin...

2. Alt 07-14-2008, 23:12 #2
    alper Mesajlar: 164
    http://forum.pclabs.gen.tr/index.php...entry825580543

Alıntı:
    • CON Console'un kısaltması olup Console'a bir şey yazmak için kullanılır. Aynı şekilde LPT1,LPT2,COM1,COM2... vs gibi dosya ismi de veremezsiniz.
    • "con" bir tür "ayrılmış kelime" (reserved keyword). Tıpkı, örneğin C altında "for" diye değişken ismi yazamadığınız gibi, MS DOS ve takipçileri altında da rezerve sözcüklerle dizin ve saire oluşturamazsınız.

Gerçekten bazen şaşırıyorum. Hadi tamam bir söylenti çıkartılacak ve iyi niyetli insanlar buna alet olacak da hintli falan ne alaka nasıl uyduruyorlar bu tür şeyleri

Konu alper tarafından (07-14-2008 Saat 23:28 ) değiştirilmiştir.
  3. Alt 12-06-2010, 19:03 #3
    Ziyaretci
    Misafir Mesajlar: n/a
    xD sağol

4. Alt 05-14-2011, 01:05 #4
    Ziyaretci
    Misafir Mesajlar: n/a
    tam olarak bu değil küçükken bil gatese con deiyorlarmış bill de bi isimden hiç hoşlanmazmış ve bu yüzden bu isimli dosyayı yasaklamış bn bole biliyorum

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.